דלג לתוכן

השתלת שיער לגברים - שיטות ומהלך הטיפול

הגבר הישראלי מוביל ברמת ההתקרחות הגברית בעולם. לכן אנחנו לא מתפלאים שכל כך הרבה מהם מחפשים פתרונות כמו השתלת שיער לגברים, השתלת שיער במפרצים, ואפילו השתלת זקן. בדקנו את כל האפשרויות שעומדות בפניכם

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ לתוכנית טיפול ומחירים?

התקרחות והעמקת המפרצים אצל גברים היא בין התופעות הכי נפוצות בישראל. אחוז הגברים שסובלים מהתקרחות או דילול שיער באיזשהו שלב בחייהם עומד על כ-80%, ולכן אין שום פליאה על כמות האנשים שמחפשים פתרונות כמו השתלת שיער לגברים או השתלת שיער במפרצים. בנוסף, גיל תחילת ההתקרחות הגברית רק הולך ויורד, וכשליש מהצעירים בגילאי 18 עד 25 בארץ, מדווחים על איזושהי הידלדלות של השיער, בעיקר באזור המפרצים. גברים רבים דיווחו על שיער כמרכיב משמעותי בתפיסה העצמית שלהם שמשפיע מאוד על הביטחון העצמי. 

הסיבות של התקרחות הגברית

הסיבות לדילול השיער שרווחות אצל גברים מתחלקות לגנטיקה, שינויים סביבתיים, תזונה או מחלות עור, אבל למי שמתחיל לסבול ממצב של נשירת שיער ושל התקרחות, הסיבה פחות משנה ומה שחשוב זה לחפש פתרונות. ההשפעה הגדולה של התקרחות על הביטחון העצמי הובילה לפיתוחן של לא מעט הבטחות בשוק של תכשירים או תרופות שאמורים לסייע בהפסקת הנשירה וחלקן אפילו בצמיחה מחודשת של השיער, אך אחוזי ההצלחה נמוכים במקרה הטוב ואפסיים במקרה הפחות טוב. בנוסף, לפתרונות הללו שלל תופעות לוואי והחמורה בניהן היא ירידה בחשק המיני שמציבה בפני הגבר המקריח בחירה קשה עד בלתי אפשרית. 

סוגי השתלת שיער לגברים

השתלת שיער היא הליך מיקרו-כירורגי. ישנן מספר גישות ודרכים להגיע לתוצאה של שיער מלא ושופע, אך לא כל שיטה מתאימה לכולם וחשוב להכיר את ההבדלים בניהן לפני שמתחילים בתהליך.

FUT - Follicular Unit Transplantation: בשיטת השתלת יחידת זקיקים, המנתח חותך רצועת עור בגודל שלא עולה על 1-1.5 ס״מ. הרצועה נלקחת לרוב מהחלק הצדדי או האחורי של הקרקפת, וממנה מחלצים זקיקי שיער בריאים שמושתלים מחדש באזורים הדלילים יותר על הראש. לאחר מכן, המנתח יתפור בחזרה את הקרקפת. השתלת שיער לגברים בשיטה זו מצריכה גילוח של כל הראש, דבר שלרוב הגברים אינו בעייתי אבל חשוב לקחת בחשבון. בנוסף, עצם חיתוך העור על הקרקפת מהאזור התורם יוצר צלקת שאפשר לראות במידה והשיער קצר או קצוץ. הליך ה-FUT לוקח בין 4 ל-8 שעות, ומתבצע בהרדמה מקומית.

FUE - Follicular Unit Extraction: במהלך ההליך הזה מחלצים זקיקי שיערה באמצעות מכשיר בשם מחורר. המכשיר יוצר חתכים קטנטנים בעור ושולף זקיקי שיערה בריאים.  לאחר מכן, המנתח שותל את זקיקי השיערה מהאזור התורם אל אזורי הקרקפת הדלילים יותר. גם ההליך הזה נמשך בין ארבע לשמונה שעות, אך ניתן לחלקו למספר מפגשים קצרים יותר במהלך ימים עוקבים. שיטת ה-FUE נחשבת לבטוחה ועם מעט מאוד תופעות לוואי, שלרוב מסתכמות בתופעות מקומיות וקצרות טווח שעוברות מהר כמו נפיחות קלה. ברוב המקרים, לאחר ההשתלה השיער מתחיל לצמוח באזור המושתל בערך שלושה או ארבעה חודשים לאחר סיום הניתוח. האזור המושתל ממשיך להתמלא גם שנה לאחר ביצוע ההליך.

השתלת שיער ספיר FUE: טכניקה מתקדמת שמשתמשת בלהבי אבן ספיר כדי ליצור את החתכים באזור המושתל. הקצה של להבי אבן ספיר הוא בצורת V לעומת ה-U של להבי הפלדה, כך שהתהליך מתקצר משום שהלהב החדש יוצר יותר חתכים בנזק מזערי לקרקפת. בניגוד לפלדה, הספיר אינה מתכת כך שאין תגובות אלרגיות בעור. 

DHI - Direct Hair Implantation: השתלת שיער ישירה היא פיתוח של שיטת FUE, כלומר דרך יותר מתקדמת לבצע את ההליך. בשיטה הזו, המנתח לא יוצר את החורים קטנים בקרקפת שאליהן יושתלו הזקיקים ולאחר מכן משתיל את הזקיקים אחד אחד, אלא משתמש במכשיר בצורת עט שיוצר את החורים ומשתיל את הזקיקים בו זמנית. בהשתלת שיער לגברים מסוג זה, תהליך ההחלמה מהיר יותר כיוון שלא מבצעים חתכים בקרקפת, אלא מחדירים את הזקיקים ישירות. בנוסף, אין צורך לגלח את כל הראש לפני ההליך, אלא רק את האזור ממנו מחלצים את הזקיקים הבריאים. שיטת ה-DHI גם מאפשרת השתלה של יותר זקיקי שיער לכל מ״מ קרקפת ממה שהשיטות האחרות מאפשרות. 

השתלת שיער סינתטי: בשיטת השתלת שיער לגברים זו לא משתילים זקיקי שיער של שיער טבעי אלא שיער סינתטי. היתרון הוא שיוצאים מההליך עם תוצאה מיידית ללא המתנה. השתלת שיער סינתטי היא פיתוח ישראלי בו נעשה שימוש בשיער סינתטי שמיוצר מתרכובת כימית שמדמה שיער טבעי בתחושה, בברק, ובמרקם, וכאשר משולב עם השיער הטבעי, קשה מאד להבחין בו. תרכובת השיער הסינתטי מאושרת על ידי התקן האירופי כבטוחה לשימוש בהשתלות שיער. אין צורך לגלח את הראש, התוצאות מיידיות, התאמה לשיער הטבעי היא מדויקת ומתקדמת והמראה טבעי ואחיד. 

השתלת שיער לגברים

השתלת זקן וגבות לגברים

השתלת שיער פנים יכולה להשפיע משמעותית על הביטחון העצמי אצל גברים. לא מעט גברים לא מצמיחים מספיק שיער פנים כדי למלא זקן, וכדי להשיג את המראה הזה אפשר לבחור בהליך השתלת זקן. ההשתלה מתבצעת לרוב בשיטת FUH על ידי פלסטיקאי או רופא עור ונחשב הליך מיקרו-כירורגי מורכב, כך שיש צורך ברמה גבוהה של מיומנות, מקצועיות, דיוק והיכרות מעמיקה עם השיטה. המחיר של השתלת זקן הוא נמוך משמעותית מהשתלת שיער רגילה, שכן מדובר בהשתלה של הרבה פחות זקיקי שיערה, ולעתים אפילו משתלם יותר לבצע את ההליך בזה בארץ ולא בחו״ל. 

השתלת שיער במפרצים

גברים רבים, במיוחד בישראל, סובלים מהעמקה במפרצים בגיל צעיר, ולאו דווקא איבוד שיער מלא. זה סוג ההתקרחות שלמעשה אידיאלי להשתלות שיער, שכן נשארים הרבה אזורים בקרקפת עם צמיחה בריאה לקצור מהם זקיקים כדי להשתיל באזור המפרצים, ולכן השתלת שיער יכולה להיות פתרון מצוין במקרה של התקרחות במפרצים. מחיר השתלת שיער במפרצים תלוי בעומק המפרצים ולרוב נע בין 1,500 אירו בחו״ל לכ-10,000 שקלים בישראל. 

השתלת שיער לגברים בישראל

תחום השתלות השיער בארץ צובר תאוצה בשנים האחרונות. רמות ההכשרה עולות, ועולה גם ההבנה שהצורך להשתלות שיער בקרב גברי ישראל הוא גבוה, וככזה משמש פוטנציאל גבוה לרווח. עם זאת, מספר המרפאות שמציעות השתלת שיער לגברים ומספר המומחים שמוכשרים לבצען עדיין נמוך ביחס להיצע במקומות אחרים בעולם. התקווה היא שהתפתחות התחום והגדלת זמינות השירות בישראל תביא להמשך ירידה במחירים ותאפשר פתרון בר השגה בתחום גם בישראל. 

היתרון של השתלת שיער בישראל הוא בראש ובראשונה התקשורת עם הצוות הרפואי שמתבצעת בעברית, הקרבה הפיזית והעובדה שלא צריך לקחת מטוס וחופשה ארוכה מהעבודה לטובת ביצוע ההליך. מומלץ לבצע פגישה ביקורת זמן מה לאחר ההליך לראות שההשתלה נקלטה כהלכה ואין שום בעיות שמתעוררות, דחייה של השתלים או בעיות אחרות, זה קל וזמין יותר בארץ. 

השתלת שיער לגברים בטורקיה

טורקיה היא מעצמה כלל-עולמית בתחום השתלות השיער ורמת המקצועיות והניסיון של המנתחים שם היא מהגבוהות בעולם. בנוסף, העלות האטרקטיבית והקרבה לישראל הופכות את טורקיה ליעד חם בתחום השתלות השיער לגברים ישראלים שסובלים מהתקרחות ודילול שיער. במרפאות בטורקיה פועלים רופאים מקצועיים שעברו הכשרה מעמיקה בתחום השתלות השיער ובעלי ניסיון עשיר וארוך בביצוע הליכי השתלות השיער, והמתקנים במקום ברמה גבוהה מאוד. כמות ניתוחי השתלת השיער המבוצעים באיסטנבול עומד על כ-1,000 ביום, כלומר מי שמבצע את ההליכים נשאר מיומן בהליך וצובר עוד ועוד ניסיון וידע. 

ההבדלים בין מחירי השתלות שיער בארץ לבין מחירי השתלות שיער בטורקיה יכולים להגיע אפילו לפי שניים בישראל לעומת טורקיה. הפער המשמעותי הזה מוביל עדיין לתיירות רפואית גבוהה מאוד מישראל לטורקיה בתחום השתלות השיער.

חשוב לזכור שהשתלות שיער הן הליך כירורגי, וככזה חשוב לבדוק לעומק את הניסיון והידע של הרופאים שמבצעים את ההליכים במרפאות, בין אם בארץ או בטורקיה, ולבדוק עד כמה הם באמת בקיאים בתחום הספציפי של השתלת השיער לגברים, השתלת שיער במפרצים, או השתלת זקן. שווה לבדוק גם אם הם מגיעים מרקע של דרמטולוגיה כירורגית או פלסטיקה, משום שכל רופא כירורג רשאי לבצע ניתוח השתלת שיער.

לקבלת ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער, מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

הסרת שיער לגברים שאלות ותשובות

מהן הסיבות העיקריות להתקרחות הגברית?

ההתקרחות הגברית נובעות מסיבות כמו גנטיקה, תזונה או מחלות עור, ושינויים סביבתיים. אחוז הגברים שסובלים מרמה כלשהי של דילול בשיער עומד על 80%, וגיל תחילת נשירת השיער הולך ויורד. כיום, כשליש מהגברים הצעירים בגיל 18 עד 25 מדווחים התקרחות כלשהי, בעיקר במפרצים. 

איזו שיטת השתלת שיער לגברים טובה יותר?

זו שאלה שרק הרופא המשתיל יכול לענות עליה ויש לבצע לשם כך פגישת ייעוץ ואבחנה. בסקירה המלאה תוכל לקרוא על הטכניקות השונות של השתלת שיער גברים ובמה כל אחת מהן כרוכה, רק תזכור שלא כל שיטה מתאימה לכל אחד. הרופא יבחן את הקרקפת שלך ואת מצב גדילת השיער, בארץ זה נעשה בפגישה אישית ובטורקיה באמצעות שליחת תמונות, ולאחר מכן יוחלט מה השיטה האידאלית עבורך. 

מה עדיף - השתלת שיער לגברים בטורקיה או בישראל?

עבור כל אחד יש קריטריונים חשובים יותר ואתה צריך לבחור מה טוב יותר עבורך. בכל אחת מהאפשרויות יש חסרונות ויתרונות וההחלטה מה גובר על מה היא שלך בלבד. השתלת שיער לגברים בטורקיה מבוצעת בידי צוותים מיומנים עם ניסיון ממושך במדינה שמבצעת כ-1,000 השתלות שיער ביום. בישראל אתם קרובים לבית, יכולים לחזור היישר לספה שלכם בתום הטיפול, ללא ניצול ימי חופשה רבים, עם ביקורות פנים אל פנים ולא בתמונות. 

כמה עולה השתלת שיער לגברים?

מחיר השתלת שיער לגברים בישראל יכול להתחיל בכ-12,000 שקלים ולהגיע ליותר מ-30,000, בהתאם לפרמטרים כמו כמות הזקיקים המושתלים, גודל האזור המושתל ועוד. בטורקיה המחיר נמוך במחצית. מחיר השתלת שיער במפרצים יהיה זול במעט אך לא משמעותית, משום שהתהליך מורכב ודומה. השתלת שיער זקן תהיה זולה יותר. הטווח כללי וייתכנו מבצעים, מסלולים, הצעות שונות, ועוד. 

מידע נוסף על השתלות שיער

השתלת שיער סינטטי - כל המידע על ההליך החדשני

במקום לקחת שיער טבעי מאזור תורם, להזריקו לאזור הקרח ולהיכנס לתקופת התאוששות ממושכת, טכניקה חדשה מאפשרת השתלת שיער סינטטי במרקם ותחושה טבעיים

השתלת שיער כל מה שצריך לדעת על התהליך

דלילות או התקרחות, בארץ או בחו"ל: הכל על השתלת שיער. מהן השיטות המובילות להשתלת שיער, מאיזה גיל אפשר לעשות השתלת שיער, השתלת שיער לנשים לעומת השתלת...

השתלת שיער בישראל - כל מה שחשוב לדעת

בשנים האחרונות עולה מספר הקליניקות שמבצעות השתלת שיער בארץ ומתחרות בהשתלות בחו״ל. יש לכך לא מעט יתרונות וגם כמה דברים שחשוב לשים אליהם לב - מדריך

השתלת שיער בטורקיה - איך זה עובד?

בשנים האחרונות הפכה טורקיה למעצמה מובילה של השתלות השיער. איך עובד התהליך, אילו חברות בולטות מציעות השתלת שיער בטורקיה, מה כלול בחבילה, למה לשים לב...