דלג לתוכן

השתלת שיער סינטטי - כל המידע על ההליך החדשני

במקום לקחת שיער טבעי מהאזור התורם, להזריקו לאזורים הקרחים ולהיכנס לתקופת התאוששות שעלולה להיות ממושכת, טכניקה חדשה מאפשרת השתלת שיער סינטטי במרקם ותחושה טבעיים לגמרי

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער?

רוב האנשים ששומעים את הביטוי ״השתלת שיער״ חושבים מיד על נסיעה לטורקיה, לקיחת זקיקי שיער מהעורף שנחשב לאזור התורם הקלאסי, הזרקת הזקיקים לאזורים הקירחים, ותהליך החלמה ממושך עד שמגיעים סוף סוף למראה המלא והטבעי. השתלת שיער סינטטי היא טכניקה חדשה יחסית שלא מבוססת על השיער הטבעי והיא מגדילה את קהל היעד להשתלות שיער, משום שלא כולם יכולים לעבור את ההשתלה הרגילה״. 

מה זה השתלת שיער סינטטי

שיער סינטטי הוא שיער מלאכותי שעשוי מחומר היפואלרגני שנושא את תו הסימון והתקינה של ה-CE האירופאי. השיער המלאכותי מיוצר מתרכובת כימית באופן שהגוף לא דוחה את השתלתן. השיערות מגיעות באורכים שונים, במרקם חלק, גלי ומתולתל וכמעט בכל גוון אפשרי, כולל שיער בלונדיני ומאפיר, כדי להתאימן באופן מלא לגוון השיער המקורי של המטופלים. השיער הסינטטי רך מאוד וגמיש ולכן הוא בעל מראה טבעי ונעים.

כל שיערה מכניסים לקצה המחט ואת ההשתלה מבצעים אחת אחת, עד שכל האזור הקירח מכוסה. קצב ההשתלה נע בין 200 ל-300 שיערות בשעה, וניתן להגיע עד 1,000 שיערות בטיפול אחד. ישנם מכוני השתלת שיער סינטטי שמחלקים את הליך ההשתלה למספר טיפולים על מנת לא להעמיס על הקרקפת. לכן, לא ניתן לדעת לכמה טיפולים תזדקקו לפני פגישת הייעוץ והאבחון. התהליך עצמו לא כרוך בכאבים. 

לאחר ההשתלה ניתן לספר אותו ולאחר מכן לעצב אותו כמו שיער רגיל. מכיוון שמדובר בשיער סינטטי, הוא לא מתארך. השיער הסינטטי נשאר על הראש למשך שנים, אך יש ממוצע נפילה של כ-10% בשנה. ניתן לערוך טיפולי תחזוק תקופתיים עם השתלה של כ-100-150 שיערות נוספות לשמירה על סמיכות השיער. 

אילו בעיות פותרים טיפולי השתלת שיער סינטטי

השתלת שיער סינטטי לנשים: נשים רבות, הרבה יותר ממה שאתן מדמיינות, סובלות מאובדן שיער - אלופציה. השתלת שיער סינטטי יכולה למלא אזורים מסוימים בקרקפת שנפגעו מאלופציה ולהעניק מראה טבעי מחודש. אובדן שיער בקרב נשים נפוץ במיוחד לאחר הפסקת הווסת, והנתונים מראים שכרבע מהנשים יחוו אובדן והידלדלות של השיער ברמה כלשהי. השתלת שיער סינטטי מספק פתרון יעיל לאורך זמן לנשים, אין צורך בגילוח הראש מהשיער הטבעי, ולא נדרש זמן החלמה. 

השתלת שיער סינטטי לגברים: הטיפול מתאים גם לגברים שמעוניינים במראה טבעי כבר לאחר הטיפול הראשון, ולגברים שאין להם שיער מספיק או שיער חזק מספיק בעורף, האזור התורם. נדגיש, השיער לא יראה בדיוק אותו הדבר כפי שהיה לפני ההתקרחות, אך התאמה נכונה של הגוון, כמות השיער המוזרק, ותסרוקת מתאימה תעניק מראה שופע וטבעי לאזור המקריח בקרקפת. 

למי השתלת שיער סינטטי מתאימה (וגם למי לא)

טיפולי השתלת שיער סינטטי מתאימים לגברים ולנשים, אך בעיקר לנשים שסובלות מאובדן שיער משמעותי. הטכניקה הזו היא יתרון משמעותי בהשוואה לפאות או לתוספות שיער זמניות, והוא מחזיק מעמד לאורך זמן. השתלת שיער סינטטי אינה מתאימה לנשים שסובלות מאובדן שיער בגלל מחלה אוטואימונית, ולא ניתן לבצע אותה בקרב נשים וגברים שסובלים ממחלות עור שמשפיעות על עור הקרקפת, כמו למשל פסוריאזיס. 

איפה עושים השתלת שיער ביו פייבר סינטטי

בישראל פועלים מכונים רבים שמציעים השתלת שיער סינטטי ביופייבר. בין המקומות הבולטים אפשר למנות את הקליניקה להשתלת שיער של איילת גייר, ד״ר יאיר גילוני, ד״ר גרה, ואפילו ברשת מרפאות האסתטיקה של קופת חולים כללית. בניגוד להשתלת שיער רגילה, כאשר שוקלים השתלת שיער ביו פייבר מחיר הטיפול מהווה אחוז קטן יותר מהשיקול כיוון שכמות האפשרויות להשתלת שיער סינטטי בישראל גדולה מאוד, ויש פחות צורך במציאת פתרונות זולים בחו״ל. כשאתם בוחרים את המקום הנכון עבורכם לביצוע השתלת שיער סינטטי, חשוב לוודא שמדובר בשיער ביו פייבר שנושא בכל התקנים הדרושים וכן שהמכשור והחומרים שבהם משתמשים עומדים בתקן המחמיר של האיחוד האירופאי CE.

האם יש הכנות מיוחדות לקראת הטיפול?

הדבר הראשון שיש לעשות הוא שיחת ייעוץ מקדימה עם הרופא שיקבע אם אכן יש התאמה לטיפולי השתלת שיער סינטטי. לא תמיד ההליך הזה הוא המתאים ולעיתים אפשר לשקול אפשרויות טובות אחרות. כדי להגיע לתוצאה מספקת בהזרקת שיער מלאכותי, יש לבצע תכנון נכון של אזורי ההזרקה, להבין מהו האורך הנכון, וממש לבנות את התסרוקת עוד לפני הטיפול.

הרופא המאבחן יערוך בדיקה מעמיקה, חלקה על ידי בחינת האזור בעין וחלקה על ידי שאלות בשיחה אישית. הרופא יבדוק את המצב הרפואי ויבחן אם אובדן השיער נובע מתהליכים טבעיים או בגלל מחלה שיש לטפל בה. כפי שהזכרנו, יש מחלות שמונעות טיפולי השתלת שיער סינטטי ויש לטפל קודם כל במחלה עצמה לפני שניגשים להשתלות שיער. אל תתקמצנו במידע והעבירו את כל הפרטים לרופא, גם אם יש משהו שאתם חושבים שהוא לא רלוונטי, כמו אשפוזים קודמים, תרופות קבועות, רופאים מומחים שמטפלים בכם - הכל!

ייתכן שתתבקשו להגיע לטיפול מקדים מספר שבועות לפני הטיפול המלא, שבו תוזרק כמות שיערות מעטה לאזור מסוים. בשבועות הבאים הרופא יבחן איך העור שלכם מגיב לשיער המלאכותי, ואם אין כל בעיה או תופעות לוואי לא רצויות, תמשיכו לטיפול המלא. הנתונים מראים שיותר מ-95% מהמטופלים והמטופלות מגיבים היטב לטיפול ואין מניעה להמשיך בתהליך. 

לקבלת ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער, מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

השתלת שיער סינטטי - חסרונות ותופעות לוואי

החיסרון העיקרי הוא שלא מדובר בשיער שצומח ולכן יש לבנות מראש את התסרוקת. אי אפשר לקצר אותו יותר מדי משום שהוא לא מתארך. לכן גם ההליך מתאים יותר לנשים, משום שאפשר להעניק מראה שיער ארוך יותר באופן ששוכב ולא נעמד מעצמו, אך כאמור ניתן לבצע התאמות גם לגברים.

בין תופעות הלוואי ייתכן שתחושו אי נוחות בקרקפת למשך מספר ימים, אך מדובר בתחושה חולפת. תיתכן גם רגישות ובמקרים כאלה תינתן משחה אנטיביוטית מקומית. 

החלמה וחזרה לעבודה לאחר הטיפול

בניגוד להשתלת שיער טבעי, בהשתלת שיער סינטטי תצאו מהטיפול עם שיער במראה טבעי כבר לאחר הטיפול.

ייתכן שתידרשו להימנע מחפיפה למספר ימים, לרוב מדובר בשלושה ימים, אך הרופא ימליץ לכם על התקופה המדויקת בתום הטיפול. חשוב להתאים תספורת נכונה באופן שמשלב את השיער המלאכותי עם השיער הטבעי באופן הטוב ביותר האפשרי, כך שאף אחד לא יוכל לחשוד שמדובר בשיער סינטטי. 

אין מניעה לחזור לעבודה יום למחרת הטיפול, אך ייתכנו כתמים כהים באזור הקרקפת בימים הראשונים, כך שייתכן שתרצו בכל זאת לקחת מספר ימי חופשה. אם יש אפשרות לעבוד מהבית כדי לא לבזבז ימי חופשה, זה בהחלט אפשרי. 

חשוב לדעת שהטיפול ממלא את האזורים המקריחים בקרקפת ואלה שיש בהם שיער דליל, אך לא מדובר בטיפול תרופתי או מניעתי, כלומר אובדן השיער הטבעי יימשך. המשמעות היא שבעתיד ייתכן שתזדקקו לטיפולי תחזוקה שוטפת כדי לשמור על מראה שיער שופע וחיוני. השתלת שיער סינטטי מחזיקה מעמד תקופה ממושכת, לרוב בין שלוש לחמש שנים, אך זה משתנה בין אישה לאישה, גבר לגבר, וייתכנו כמובן תקופות קצרות יותר ואף ארוכות יותר. 

לקבלת ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער, מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

השתלת שיער סינטטי שאלות ותשובות

מהם היתרונות של השתלת שיער סינטטי לעומת שיער טבעי?

בהשתלת שיער טבעי צריך לרוב לגלח את שיער הראש, זמן הטיפול ארוך, נדרש זמן החלמה ארוך, לא ניתן לעשות פעילות ספורטיבית וקבלת מראה טבעי יכול לקחת 8-12 חודשים. זמן השתלת שיער סינטטי קצר, האדמומיות בעור עוברת לאחר יום-יומיים, ושיער ארוך מתקבל מיידית. ניתן לחזור לשגרה מלאה יום למחרת הטיפול. כל המידע על השתלת שיער סינטטי

מי יכולים לבצע השתלת שיער סינטטי?

השתלת שיער סינטטי הוא הליך שיכול להתבצע על ידי רופאים שהוסמכו לכך עם מכשירים ייעודיים ושיער ביופייבר מותאם. על המכשור, החומרים והשיער עצמו לעמוד בכל התקנים המחמירים ולשאת תו CE של האיחוד האירופאי. 

כמה טיפולי השתלת שיער סינטטי צריך כדי להגיע למראה טבעי?

התשובה תלויה בכמות השיער הנדרשת. אם יש צורך בהשתלת עד 1,000 שיערות, ניתן לסיים את ההליך בטיפול אחד. לרוב יותר מ-1,000 שיערות מצריכות את פיצול הטיפול, כך למשל 3,000 שיערות יצריכו שלושה טיפולים. מספר השיערות והטיפולים ייקבע לאחר האבחון והייעוץ. 

כמה זמן החלמה נדרש לאחר השתלת שיער סינטטי?

אין זמן החלמה ואין תופעות לוואי משמעותיות. בניגוד להשתלת שיער טבעית, תוכלו לחזור לעבודה יום למחרת הטיפול מבלי לנצל ימי חופשה מהמכסה השנתית שלכם. למרות זאת, ייתכן שבימים הראשונים יופיעו כתמים בגלל שימוש בחומרי חיטוי, כך שייתכן שכן תעדיפו לעבוד מהבית אם מקום עבודתכם מאפשר זאת. 

מידע נוסף על השתלות שיער

השתלת שיער בישראל - כל מה שחשוב לדעת

בשנים האחרונות עולה מספר הקליניקות שמבצעות השתלת שיער בארץ ומתחרות בהשתלות בחו״ל. יש לכך לא מעט יתרונות וגם כמה דברים שחשוב לשים אליהם לב - מדריך

השתלת שיער כל מה שצריך לדעת על התהליך

דלילות או התקרחות, בארץ או בחו"ל: הכל על השתלת שיער. מהן השיטות המובילות להשתלת שיער, מאיזה גיל אפשר לעשות השתלת שיער, השתלת שיער לנשים לעומת השתלת...

השתלת שיער בטורקיה - איך זה עובד?

בשנים האחרונות הפכה טורקיה למעצמה מובילה של השתלות השיער. איך עובד התהליך, אילו חברות בולטות מציעות השתלת שיער בטורקיה, מה כלול בחבילה, למה לשים לב...

על הרצפה ועל הכרית: כל הפתרונות לנשירת שיער

התקרחות היא בעיה רווחת בקרב הישראלים. מה ההבדל בין נשירת שיער אצל נשים לעומת נשירת שיער אצל גברים, איזה טיפולים קיימים, איך בוחרים בין השתלת שיער או...