דלג לתוכן

השתלת שיער בישראל - כל מה שחשוב לדעת

בשנים האחרונות עולה מספר הקליניקות שמבצעות השתלת שיער בארץ ונותנות תחרות להשתלות בחו״ל. יש לכך לא מעט יתרונות וגם כמה דברים שחשוב לשים אליהם לב - מדריך

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער?

הגבר הישראלי הוא לקוח אידאלי למכוני השתלת שיער, וכנראה שיש סיבה טובה לכך שהספר ״מעלה קרחות״ נכתב דווקא בישראל. נכון, גברים מסביב לעולם מקריחים גם הם, אבל הנתונים בארץ מדהימים: גברים מתחילים להקריח כבר בגיל 16, כ-20% מהגברים מגיל 20 ומעלה מקריחים במידה כזו או אחרת, והמספר נוסק לאחר גיל 40. אין כמעט מישהו שלא מכיר אפשרויות השתלת שיער במדינות כמו יוון ובעיקר טורקיה, אבל בשנתיים האחרונות עוד ועוד מרפאות מציעות השתלת שיער בישראל. זה החל בעיקר כשהשמיים נסגרו במהלך הגבלות הקורונה, אך גם לאחר פתיחתם מחדש מתרבים הגברים שמעדיפים לעבור את ההליך בארץ, ויש לכך לא מעט יתרונות. 

למה כדאי לעשות השתלת שיער בישראל

הטכנולוגיה ושיטות השתלת שיער בארץ דומות לשיטות ולטכנולוגיות שבהן ההליך מתבצע בחו״ל, ישראל לא נופלת ממקומות אחרים מבחינת קדמה טכנולוגית. ההבדל המהותי בין השתלת שיער בישראל לבין הליך דומה בחו״ל הוא מי שמבצע את ההשתלה. כך למשל, בטורקיה אין חובה שרופא יבצע את ההשתלה והיא יכולה להתבצע על ידי טכנאים שהוסמכו לכך. החוק בישראל קובע שהשתלת שיער יכולה להתבצע על ידי רופאים בלבד, ולכן מי שיבצע את ההליך יהיה תמיד רופא. 

החוק מאפשר לכל רופא לבצע השתלת שיער בישראל, ובחלק מהמרפאות ההשתלות מבוצעות על ידי רופאי עור או פלסטיקאים, או בהשגחתם. ביצוע השתלת שיער על ידי רופאים מצמצם את הסיכונים ואת הסיבוכים האפשריים. כאן אנו מגיעים ליתרון נוסף בביצוע השתלת שיער בארץ - המעקב לא נעשה באמצעות שליחת תמונות או סרטון וידאו, אלא בביקור במרפאה ומראה עיניים בנוכחות פיזית שלכם. במקרה שיש צורך לערוך תיקון, אתם במרחק נסיעה בלבד ואין צורך לטוס שוב, להזמין מלון, לעשות עוד בדיקת קורונה בחזור, ולהיכנס לבידוד עד התוצאה. בסיום הטיפול אתם חוזרים לבית שלכם להמשך התאוששות והחלמת האזור. 

השתלת שיער לנשים בישראל

הזכרנו כבר השתלת שיער לגברים, אבל גם נשים עוברות הליכי השתלת שיער, אך ההליך מעט שונה. מרבית הנשים לא מקריחות לגמרי כמו גברים ולא סובלות מהתקרחות בקודקוד הראש, אלא סובלות משיער דליל. דילול השיער הנשיא מתבטא באזורים עם צמיחת שיער מופחתת ובשבילים רחבים שחושפים את הקרקפת. 

דילול השיער בקרב נשים יופיע, לרוב, בחזית הראש והמצח, מעל הגבות ובאזור הרקות, ובמקרים מסוימים ייווצר שביל מקדמת הראש עד לקודקוד. חשוב לדעת שהליך השתלת שיער בישראל או בטורקיה לא מתאים לכולן ויש נשים שלא יכולות לעבור השתלת שיער כלל. לפני הליך שכזה יש להגיע לפגישת ייעוץ ואבחון שבמהלכה תתבצע בדיקה מעמיקה לבחינת האפשרויות. במקרים שבהם לא ניתן לבצע השתלת שיער יימסרו אפשרויות חלופיות. 

השתלת שיער בישראל

השתלת שיער בישראל המלצות על רופאים ומרפאות

איילת גייר: חברת איילת גייר מבצעת השתלות שיער בישראל בקליניקה פרטית בתל אביב. ההליך מתבצע בטכנולוגיה מתקדמת בהקפדה מרבית על כל הפרוטוקולים בדרך להשתלה מוצלחת. את השתלות השיער מבצעים רופאים שהתמחו ברפואה אסתטית ובהשתלות שיער בטורקיה ובגרמניה, ובניהול רפואי של שני רופאי עור מומחים - ד״ר בן בוגן ופרופ׳ וולף. המרפאה להשתלת שיער איילת גייר מציעה מבחר טיפולים לגברים ולנשים בתחום השתלות השיער וטיפולים משמרי שיער. 

ד"ר גינזבורג: גינזבורג מדיקל היא מרפאת מומחים בניהולם של ד״ר גינזבורג וד״ר מור, שמעניקים שירות השתלות שיער מקצועי לגברים ולנשים, כולל השתלת שיער בזקן, בגבות, ולהם ניסיון של יותר מ-10,000 השתלות שיער מוצלחות. הקליניקה שוכנת במרכז אלרם, ברחוב אחוזה שברעננה. 

ד"ר קרופניק: המרכז לרפואה אסתטית של ד״ר קרופניק מבצע השתלות שיער במרפאה בראשון לציון. ד״ר קרופניק בעלת ניסיון של כ-20 שנה בתחום השתלות השיער והיא אף מכשירה רופאים במרכז הלימודים ובמרפאה בתל אביב.  

ד״ר שאלתיאל: המרפאה המתקדמת של ד״ר שאלתיאל נמצאת במגדלי עזריאלי בתל אביב. במרפאה מבצעים השתלות שיער בשיטת FUE + DHI ומספקים מעקב וליווי צמוד גם לאחריה. ד״ר שאלתיאל בעל ניסיון משנת 1988 ועד כה הוא ביצע יותר מ-5,000 השתלות שיער.  

המרכז הארצי להשתלות שיער: מרפאתה של ד״ר שרית כהן שוכנת ברחוב הברזל בתל אביב. ד״ר כהן היא מומחית לכירורגיה פלסטי שחברה, בנוסף לארגונים ואיגודים נוספים, גם באיגוד הבין-לאומי לשיקום והשתלות שיער (ISHRS). ד״ר כהן השתלמה בתחום השתלות השיער אצל מומחים מובילים מבלגיה ומארצות הברית. 

השתלת שיער בישראל מחירים

לא נצבע את המציאות בוורוד - מחירי השתלת שיער בישראל גבוהים יותר בהשוואה למקומות כמו יוון ועוד יותר בהשוואה להשתלת שיער בטורקיה. עלות ביצוע השתלת שיער על ידי רופא וצוות טכני תומך גבוה יותר לעומת טכנאי שמבצע את ההליך לבדו, ובכל זאת - הפערים הולכים ומצטמצמים ככל שיותר קליניקות מציעות את השירות בארץ. 

מחיר השתלת שיער בישראל תלוי בגודל האזור שמיועד להשתלה, כמה זקיקי שיער נדרשים לטיפול, האם מדובר בטיפול פשוט או מורכב, ומקצועיותו וניסיונו של הרופא שמבצע את ההליך. באופן כללי, העלויות נעות בין 12 אלף לקרוב ל-30 אלף שקלים, כשאת ההצעה הסופית ניתן לקבל לאחר בדיקה ואבחון.

למה חשוב לשים לב לפני השתלת שיער בארץ

מומחיות ומיומנות הרופאים: כפי שכבר ציינו, כל רופא מכל תחום יכול לבצע השתלת שיער בישראל. כדאי לוודא מיהם הרופאים שמבצעים את ההשתלה במרפאה שבה בחרתם, כמה שנות ניסיון יש להם בהשתלות שיער, היכן הם הוכשרו לבצע את ההליך, והאם זהו תחום העיסוק המרכזי שלהם. פלסטיקאים ורופאי עור הם המועדפים לביצוע ההליך.

הכשרת הרופאים: בדקו היכן הרופא או הרופאה שמבצעים את הליך השתלת השיער הוכשרו והשתלמו. גם אם לא מדובר בפלסטיקאים ורופאי עור אך הם השתלמו בקליניקות בטורקיה - מדובר בהכשרה ראויה וטובה. 

השוו מחירים: לא תמיד ההצעה הגבוהה ביותר מוצדקת, ובאותה מידה מחיר נמוך מדי אמור להעלות חשד. בדקו מה המחיר כולל, איזה מעקב מתבצע לאחר מכן ומה כולל הליווי, באיזו טכנולוגיה ההשתלה מתבצעת, המכשור והתקנים, האם יש כיסוי במקרה שיש צורך בתיקונים, ועוד. 

הגיעו לפגישת ייעוץ: תמיד צריך להגיע לפגישה מקדימה, אך היתרון של השתלת שיער בישראל הוא שאתם יכולים להגיע פיזית ליותר ממקום אחד. כך אתם יכולים לא רק להסתפק בהמלצות שקראתם באינטרנט, אלא ממש לסמוך על מראה עיניים ותחושת בטן מביקור פיזי במקום לפני שאתם מתחייבים ומוציאים את הארנק. 

בצעו תיאום ציפיות: הגיעו מוכנים לפגישת הייעוץ עם רשימת שאלות, כמו למשל מה הם אחוזי ההצלחה במרפאה, באילו שיטות מתמחים הרופאים שמבצעים את ההשתלות, עלויות ועלויות נלוות אם יש, ואפילו היכן אתם אמורים להנמיך ציפיות כדי למנוע אכזבה. 

לקבלת ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער, מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

השתלת שיער בישראל שאלות ותשובות

מדוע לעבור השתלת שיער בישראל ולא בחו״ל?

בניגוד לחו״ל ששם טכנאים מורשים לבצע השתלות שיער, החוק בישראל מרשה לרופאים בלבד לבצע את ההליך. היתרון בביצוע השתלת שיער על ידי רופא הוא מזעור הסיכונים והאפשרויות לסיבוכים. בנוסף, לא משנה היכן אתם גרים, המרפאה נמצאת במרחק נסיעה והמעקב מתבצע בנוכחות פיזית ולא מתמונות וסרטונים. אם יש צורך בתיקונים, אין צורך בהזמנת טיסות ומלון על כל העלויות שכרוכות בכך. 

אילו רופאים בולטים פועלים בתחום השתלות שיער בארץ?

מספר הקליניקות והמרכזים הרפואיים שבהם ניתן לבצע השתלות שיער בישראל הולך ועולה. בין הפופולריים שבהם אפשר למנות את חברת איילת גייר בתל אביב, גינזבורג מדיקל של ד״ר גינזבורג ברעננה, המרכז לרפואה אסתטית של ד״ר קרופניק, מרפאתו של ד״ר שאלתיאל במרכז עזריאלי בתל אביב, והמרכז הארצי להשתלות שיער של ד״ר שרית כהן ברמת החייל שבתל אביב. 

מה חשוב לבדוק לפני שמתחייבים להליך?

בדקו מיהם הרופאים שמבצעים את ההשתלה, מהי המומחיות שלהם ועד כמה הם מנוסים. אל תתביישו לשאול שאלות על הכשרתם והיכן השתלמו בתחום השתלות השיער. השוו מחירים, בדקו מה המחיר כולל והגיעו לפגישת הייעוץ מוכנים עם רשימת שאלות, בסקירה המלאה על השתלת שיער בישראל הרחבנו בנושא. 

השתלת שיער בישראל מחירים - כמה זה עולה?

מחירי השתלת שיער בארץ נקבעים לפי שטח האזור שבו מתבצע ההליך, מספר זקיקי השיער לצורך הטיפול, מורכבותו של ההליך, וכן ניסיונו של הרופא המבצע. העלויות נעות בין 12 ל-30 אלף שקלים, והצעת המחיר הסופית נקבעת לאחר הבדיקה המקיפה, כמובן לפני ההתחייבות וחתימה על ההסכם. 

מידע נוסף על השתלות שיער

השתלת שיער בטורקיה - איך זה עובד?

בשנים האחרונות הפכה טורקיה למעצמה מובילה של השתלות השיער. איך עובד התהליך, אילו חברות בולטות מציעות השתלת שיער בטורקיה, מה כלול בחבילה, למה לשים לב...

על הרצפה ועל הכרית: כל הפתרונות לנשירת שיער

התקרחות היא בעיה רווחת בקרב הישראלים. מה ההבדל בין נשירת שיער אצל נשים לעומת נשירת שיער אצל גברים, איזה טיפולים קיימים, איך בוחרים בין השתלת שיער או...

השתלת שיער סינטטי - כל המידע על ההליך החדשני

במקום לקחת שיער טבעי מאזור תורם, להזריקו לאזור הקרח ולהיכנס לתקופת התאוששות ממושכת, טכניקה חדשה מאפשרת השתלת שיער סינטטי במרקם ותחושה טבעיים

השתלת שיער כל מה שצריך לדעת על התהליך

דלילות או התקרחות, בארץ או בחו"ל: הכל על השתלת שיער. מהן השיטות המובילות להשתלת שיער, מאיזה גיל אפשר לעשות השתלת שיער, השתלת שיער לנשים לעומת השתלת...