דלג לתוכן
כללית אסתטיקה השתלת שיער

כללית אסתטיקה השתלת שיער

בלי לגלח את הקרקפת עם התאוששות מיידית וחזרה לשגרה במהירות - הכירו את טיפולי הזרקת השיער למילוי קבוע של אזורים פגועים בקרקפת באמצעות שיער סינתטי

הזרקת שיער בכללית אסתטיקה: טיפול חדשני להתקרחות הנשית

הזרקת שיער. לא, לא טעינו, לא התכוונו כאן להשתלת שיער, אלא לתהליך חדשני של הזרקת שיער סינתטי. על אובדן השיער הגברי לא קשה למצוא מידע ובוודאי שקל למצוא פתרונות. השתלות שיער בטורקיה, ביוון ואפילו אצלנו בישראל אפשר למצוא בקלות ובמגוון מחירים, ואפילו מי שבוחר לקבל את מה שהטבע נתן ולהישאר עם הקרחת, לא סובל ממבטים שופטים של החברה. לעומת זאת, עבור נשים שסובלות מהתקרחות, החוויה שונה לחלוטין וההתמודדות עם המצב החדש לא עוברת בשלום. ברשת מרפאות כללית אסתטיקה מציעים פתרון שמחזיר את השיער השופע ומלא הברק, אבל יותר מזה - את הביטחון העצמי, וכפי שקראתן בשתי המילים שפותחות את המאמר - קוראים לזה הזרקת שיער.

קצת על ההתקרחות הנשית

ההתקרחות הנשית שונה מזו הגברית, וברוב המקרים לא מדובר באזורים מקריחים לגמרי אלא באזורים דלילים מאוד בשיער באופן שלא מצליח לכסות את כל הקרקפת. באופן הזה רואים ״שבילים״ שחושפים את הקרקפת, השיער דליל מאוד וחסר נפח. בין הגורמים להתקרחות הנשית אפשר למנות לחץ נפשי, שינויים הורמונליים שקשורים להריון ולידה או לגיל, וטיפולים רפואיים שמשפיעים על מערכות הגוף. 

בניסיון להסתיר את האזורים הקירחים והדלילים, נשים פונות לפתרונות קוסמטיים שונים, חבישת פאה או תוספות שיער. אולם לא מדובר בפתרון אסתטי אמיתי ויעיל לבעיה, עד שהגיע פיתוח חדשני כחול-לבן, כן, כאן אצלנו בישראל, הזרקת שיער סינתטי קבוע, שמשמש תחליף לשיער האמיתי ונראה בדיוק כמוהו. 

אילו בעיות פותרת הזרקת שיער בכללית אסתטיקה

טיפולי הזרקת שיער סינתטי של כללית אסתטיקה מעניקים פתרון לטווח ארוך לטיפול בהתקרחות הנשית. במקום טיפולים זמניים מאוד כמו תוספות שיער או פאה, הזרקת שיער מספקת שיערות חזקות שלא נתלשות מהקרקפת בקלות, לא בסירוק ולא במשיכה. היתרון הגדול של הזרקת שיער על פני השתלת שיער הוא שלא צריך לגלח את השיער הקיים בכלל. 

השיער המוזרק ממלא את האזורים הדלילים או הקירחים בשיער שנראה כמו שיער טבעי וחשוב לא פחות - מרגיש כמו שיער אמיתי. הסיבים הסינתטיים משלבים בזקיקי השיער הטבעי שעל הקרקפת, כמעט ללא תופעות לוואי או סיבוכים. תוספות שיער צריך להחליף באופן תכוף וניתן להסיר אותן בקלות, ואילו שיער מוזרק עמיד למשך שלוש עד חמש שנים. השיער הסינתטי קיים בכל הצבעים והגוונים למעט ג׳ינג׳י, כך שכל אחת ואחת תוכל למצוא שיער בגוון שמתאים לשיער הטבעי שלה, כך שאף אחד לא ישים לב לכך שמדובר בהזרקת שיער. 

טיפולי הזרקת שיער של כללית אסתטיקה מתאימים כמעט לכולן, גם לבעלות שיער מתולתל. למרבה הצער, הזרקת שיער סינתטי לא מתאימה להתקרחות נשית שנובעת ממחלה אוטואימונית, וגם לא לנשים שסובלות ממחלות עור עם השפעה משמעותית על הקרקפת כמו למשל פסוריאזיס.

הזרקת שיער

מהם השלבים להזרקת שיער סינתטי בכללית אסתטיקה

בשלב הראשון ייערך ייעוץ ותשאול בנוגע למצבך הרפואי. הרופא יבחן אם ההתקרחות והדילול נובעים בשל תהליך טבעי או בגלל מחלה שמצריכה התייחסות נוספת. זה השלב שעלייך לעדכן כל דבר שיכול להיות רלוונטי כמו שימוש בתרופות קבועות, אבחנות רופאים מומחים ככל שיש כאלה, אשפוזים בעבר, וכדומה. לאחר פגישת הייעוץ הרופא יקבע אם הזרקת שיער הוא הליך שמתאים עבורך.

אם התהליך מתאים עבורך, יתבצע טסט, כלומר טיפול מקדים. בטיפול הזה יוזרקו לקרקפת 48 שערות בלבד, כדי לראות איך עור הקרקפת שלך מגיב לשיער סינתטי. לאחר שישה שבועות מיום ההשתלה תיבחן קליטת השיערות. על פי נתוני כללית אסתטיקה, ב-95% מהמקרים אין מניעה להמשיך בתהליך ולערוך טיפול הזרקת שיער מלא. 

הטיפול עצמו נעשה בהרדמה מקומית והוא נמשך בין רבע שעה לשעה, בהתאם לכמות השיער שיש להזריק. ההזרקות מתבצעות במחסניות שבכל אחת יש עד 25 שערות סינתטיות. כדאי לזכור שאובדן השיער הטבעי עלול להימשך וייתכן צורך בטיפולים נוספים לתחזוקה שוטפת. לא ניתן לדעת מראש כל כמה זמן יהיה צורך בטיפול נוסף, זה משתנה מאישה לאישה, אך הממוצע עומד על שלוש עד חמש שנים. 

השיער מיוצר מחומר שנקרא ניטינול, חומר עמיד שמשמש גם לחוטים לתפירה לאחר ניתוח. החומר הזה לא גורם לנפיחויות או לתגובה אלרגית, ולכן אוהבים להשתמש בו במגע עם העור של גוף האדם. החומר שבו משתמשים בכללית אסתטיקה עומד בתקנים המחמירים של האיחוד האירופי - CE. 

מתי רואים תוצאות בהזרקת שיער בכללית אסתטיקה

היתרון הגדול של הזרקת שיער לעומת השתלת שיער הוא מיידיות התוצאות. כבר בתום הטיפול תצאי מכללית אסתטיקה עם שיער במראה טבעי, חיוני ושופע, אך עדיין יש כמה צעדים שתצרכי לנקוט בזמן ההתאוששות הקצר מהתהליך.

חפיפת הראש: בשלושת הימים הראשונים מהטיפול אסור לחפוף את הראש. יש למרוח משחה שעליה ימליץ הרופא לתקופה שאותה הוא ימסור לך. מהיום הרביעי והלאה, אלא אם הרופא יגיד לך אחרת, ניתן לחפוף את הראש כרגיל ללא הגבלות מיוחדות. 

עיצוב שיער ותספורות: בניגוד לשיער הרגיל, שיער סינתטי לא צומח. לכן חשוב להתאים תספורת שתגרום לשיער המוזרק להשתלב היטב עם השיער הטבעי. מעת לעת יש לספר את השיער הטבעי כדי להמשיך להעניק מראה אחיד לתספורת. 

חזרה לשגרה: בעיקרון, אפשר לחזור לתפקוד מלא כבר ביום הטיפול ואפילו אין צורך לקחת חופשה מהעבודה. אולם חומר החיטוי עלול להכתים את הקרקפת למספר ימים, ולכן ייתכן שכן תרצי מספר ימי חופש, במיוחד אם מדובר בעבודה עם קהל. אין הגבלות אחרות, ואם את עובדת מהבית - תוכלי להמשיך בשגרה מלאה עוד באותו היום. 

היתרונות של הזרקת שיער בכללית אסתטיקה

מרפאות כללית אסתטיקה שייכות לקופת שירותי בריאות כללית עם הצוותים הרפואיים של קופת חולים כללית. הרופאים שמבצעים את טיפול הזרקת השיער עברו הכשרה ייחודית לטיפולים הללו, וכמו בכל טיפול אחר שמציעות מרפאות הקופה, השימוש נעשה בחומרים מאושרים בלבד, במקרה זה חומרים שנושאים בתקן האירופאי המחמיר. הטיפולים נעשים על ידי רופאים מומחים ולא על ידי טכנאי שיער, ובמקרים הנדירים שבהם מתעוררות בעיות יש את הגב הרפואי של קבוצת כללית. 

טיפולי הזרקת שיער ברשת מרפאות כללית אסתטיקה פתוחים בפני מבוטחות כל קופות החולים. 

הזרקת שיער בכללית אסתטיקה - שאלות ותשובות

מה זה טיפולי הזרקת שיער סינתטי?

טיפולי הזרקת שיער סינתטי של כללית אסתטיקה מעניקים מראה שיער בריא וחזק שלא נתלש לא בסירוק ולא במשיכה. השיער ממלא את האזורים הדלילים, נראה ומרגיש כמו שיער טבעי אמיתי. בניגוד לתוספות שיער שאותן צריך להחליף באופן תכוף, השיער הסינתטי עמיד למשך שלוש עד חמש שנים בממוצע. הוא קיים בכל הצבעים למעט ג׳ינג׳י, ומתאים גם לבעלות שיער מתולתל. 

למה דווקא הזרקת שיער ולא השתלת שיער לנשים?

בניגוד להשתלת שיער, בהזרקת שיער סינתטי אין צורך לגלח את השיער. בזמן שלגברים אין בעיה עם תקופת ההחלמה, נשים מרגישות לא בנוח עם שיער מגולח. הזרקת שיער פותרת את הבעיה ומעניקה מראה שיער מלא מיד לאחר הטיפול. 

איך עובד תהליך הזרקת שיער במרפאות כללית אסתטיקה?

התהליך מתחיל בייעוץ ותשאול רפואי מקיף על ידי רופא כללית אסתטיקה. אם יוחלט שהזרקת שיער היא הפעולה הנכונה עבורך, יבוצע טסט שבו יוזרקו 48 שערות. לאחר שישה שבועות הקרקפת תיבחן ואם אין אדמומיות או תופעות וואי אחרות והשערות נקלטו, יתואם טיפול מלא. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית והוא נמשך בין רבע שעה לשעה, על פי מספר השערות שיש להזריק. בכל מחסנית יש עד 25 שערות. 

האם יש הגבלות לאחר טיפולי הזרקת שיער?

שלושת הימים הראשונים שלאחר הטיפול אסור לחפוף ראש ויש למרוח משחה על פי הוראות רופא. חשוב להתאים תספורת הולמת משום ששיער סינתטי לא צומח. ניתן לחזור לשגרה עוד ביום הטיפול, אך חומר החיטוי עלול לגרום לכתמים ולכן ייתכן שתבחרי לקחת מספר ימי חופשה, במיוחד אם מדובר בעבודה מול קהל. 

מידע נוסף על השתלות שיער

השתלת שיער סינטטי - כל המידע על ההליך החדשני

במקום לקחת שיער טבעי מאזור תורם, להזריקו לאזור הקרח ולהיכנס לתקופת התאוששות ממושכת, טכניקה חדשה מאפשרת השתלת שיער סינטטי במרקם ותחושה טבעיים

השתלת שיער כל מה שצריך לדעת על התהליך

דלילות או התקרחות, בארץ או בחו"ל: הכל על השתלת שיער. מהן השיטות המובילות להשתלת שיער, מאיזה גיל אפשר לעשות השתלת שיער, השתלת שיער לנשים לעומת השתלת...

השתלת שיער לנשים - סוגי השתלה מומלצים

נשירת שיער נשים היא תופעה רווחות יותר משניתן לחשוב. מהן הסיבות להתקרחות אצל נשים, אילו סוגי השתלת שיער לנשים קיימים, ומה האפשרויות לטיפולים בטורקיה...

על הרצפה ועל הכרית: כל הפתרונות לנשירת שיער

התקרחות היא בעיה רווחת בקרב הישראלים. מה ההבדל בין נשירת שיער אצל נשים לעומת נשירת שיער אצל גברים, איזה טיפולים קיימים, איך בוחרים בין השתלת שיער או...