דלג לתוכן

השתלת שיער לנשים - סוגי השתלה מומלצים

נשירת שיער נשים היא תופעה רווחות יותר משניתן לחשוב. מהן הסיבות להתקרחות אצל נשים, אילו סוגי השתלת שיער לנשים קיימים, ומה האפשרויות לטיפולים בטורקיה ובישראל - בדקנו

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ לתוכנית טיפול ומחירים?

נשירת שיער והתקרחות אצל נשים היא תופעה רווחת הרבה יותר ממה שרבים חושבים, אבל רבות כבר יודעות שזה קורה. נכון, זו לא תופעה נפוצה באותה רמה של ההתקרחות הגברית וכמובן שהמאפיינים שונים, אבל התופעה בהחלט קיימת. אחד הפתרונות להתמודדות עם הבעיה היא השתלת שיער לנשים. השתלת שיער נשים, בניגוד לפאות, היא קבועה ולא מצריכה התעסקות והתארגנות ארוכה לפני חבישת הפאה או הטופר (פאה חלקית). בנוסף, העובדה הידיעה שמתחת לפאה עדיין מסתתר שיער דליל, יכולה עדיין להשפיע לרעה על הביטחון העצמי, ונשים רבות רוצות שיהיה להן שיער שופע ויפה כל הזמן. 

סיבות לנשירת שיער נשים

בניגוד לגברים, הסיבות התקרחות אצל נשים לרוב לא קשורות בגנטיקה, אלא בנסיבות סביבתיות כמו שימוש בחומרים כימיים שמזיקים לשיער ולקרקפת בטווח הארוך. כך למשל החלקות, חימום תדיר ומשיכת השיער באמצעות מחליקים, פן, מברשת, מסרק ואיסוף שיער לקוקו מתוח. ישנן גם סיבות פיזיות להתקרחות ולנשירת שיער אצל נשים, כמו למשל חוסר איזון בפעילות בלוטת התריס, הימצאות במתח נפשי מתמשך, טראומה גופנית כמו תאונה או ניתוח, תזונה לא מאוזנת ומזיקה, הפסקת נטילת גלולות נגד הריון, הריון, דיאטות כסאח, ועוד. 

סוגי השתלת שיער לנשים

השתלת שיער נשים היא הליך רפואי לכל דבר ועניין, ויש מספר גישות ודרכים להגיע לתוצאה המבוקשת. כל אחד מההליכים מתבצע באופן אחר, עם יתרונות ומגבלות שונות, וייתכן שלא כל תהליך יתאים לכולן. לכן יש לבצע אבחנה וייעוץ מסודר לפני תחילת הטיפול. 

FUT - Follicular Unit Transplantation: בשיטה הזו, חותכים פיסת עור קטנה מהחלק הצדדי או האחורי של הקרקפת, וממנה מחלצים זקיקי שיער בריאים ומשתילים אותם באזורים הדלילים יותר. לאחר מכן, המנתח יתפור את הקרקפת. בסוף ההליך נוצרת צלקת שאפשר לראות אם השיער קצר או קצוץ, אך ניתן להסוות זאת באמצעות הארכת השיער. ההליך הזה מעט יותר מהיר מ-FUE (שמיד נעמיק גם בו) ומתבצע לרוב בהרדמה מקומית. לעיתים יש אפשרות לבקש גם חומר מרדים. השיער באזור התורם חייב להיות מגולח לאורך של 2 מ״מ ומי שגם ככה חוות קושי עם נשירת שיער נשים, עלולה להרגיש שלא בנוח. 

FUE - Follicular Unit Extraction: בתהליך הזה זקיקי שיערה בריאים נאספים על ידי שימור במכשיר בשם מחורר. המכשיר יוצר חתך בעור, שולף זקיקי שיערה בריאים ושותל אותם באזורי הקרקפת שבהם הופיעו קרחות או דילול. מדובר בהליך כירורגי לא קצר שאורך בין ארבע לשמונה שעות, או שמתבצע במספר מפגשים קצרים יותר במשך מספר ימים סמוכים. השיטה נחשבת בטוחה, אין לה הרבה תופעות לוואי ואם יש - מדובר בתופעות זמניות שחולפות. לרוב, השיער מתחיל לצמוח באזור החדש כשלושה או ארבעה חודשים לאחר ההליך וממשיך להתמלא במהלך השנה שלאחריו. השיטה לא מתאימה למי שסובלת מתפקוד לקוי של בלוטת התריס, חוסר איזון הורמונלי או מאלופציה אראטה. 

DHI - Direct Hair Implantation: שתלת שיער ישירה הזו היא פיתוח של השיטה הקודמת, ובה במקום שהמנתח ייצור את התעלות שאליהן יושתלו הזקיקים, משתמשים במכשיר בצורת עט שיוצר את התעלות ומשתיל את הזקיקים בו זמנית. בהשתלת שיער לנשים ישירה תהליך ההחלמה מהיר יותר משום שלא מבצעים חתכים בקרקפת, אלא מחדירים את הזקיקים ישירות. יתרון נוסף לשיטה זו לטיפול בהתקרחות אצל נשים הוא שאין צורך לגלח את כל הראש לפני ההליך, אלא רק את האזור התורם. מלבד זאת, ניתן להשתיל הרבה יותר זקיקי שיער לכל מילימטר קרקפת ממה שניתן להשתיל בשיטות הקודמות. 

השתלת שיער סינטטי: ישנו הליך נוסף נגד נשירת שיער נשים שלא משתמש ברעיון הכללי של השתלת זקיקי שיער בריאים באזור הדליל, והוא השתלת שיער סינתטי. חלק מהנשים לא יכולות לעבור השתלת שיער טבעית מהסיבות שהזכרנו ואחרות מעדיפות אפשרות שלא מחייבת גילוח הראש או המתנה לתוצאות מספר חודשים. השתלת שיער סינתטי לנשים היא פיתוח ישראלי המאפשר יציאה מההליך עם שיער שופע ומלא מהמרפאה. בתהליך נעשה שימוש בשיער סינתטי מסגסוגת חומרים שהושאלה מתחום הקרדיולוגיה הכירורגית וקיבלה אישור מהאיחוד האירופי על כך שהיא בטוחה לשימוש בהשתלות שיער. 

היתרון העיקרי בשיטת השתלת שיער לנשים זו הוא, כמובן, שאין צורך לגלח את הראש, אך בנוסף, היא מתאימה לכ-93% מהאוכלוסייה, אחוז גבוה משמעותית ממי שנמצאו מתאימות להשתלת שיער טבעי. השיטה הזו חדשה מאד בשוק אך נראה שעתידה מבטיח. לפני שמבצעים השתלת שיער סינתטי, חשוב לדעת שלא ניתן לצבוע אותו עם צבעים אגרסיביים. מצד שני, השיער הסינתטי לא מאבד פיגמנט אז הוא לא בהכרח מצריך צביעה. 

נשירת שיער נשים

השתלת שיער בגבות

לא מעט נשים סובלות מגבות דקיקות, גם ממריטה בלתי פוסקת שהייתה פופולרית בשנות ה-90 ועצרה את הצמיחה, גם מגנטיקה, וגם משריטות שהפכו לצלקות באזור הגבה באופן שמונע צמיחת שיער באזור ויוצרות קרחות. אחד הפתרונות לקרחות בגבה, או גבות דלילות הוא השתלת שיער בגבות. ההליך הזה מתבצע באופן דומה להשתלת שיער, במקרה הזה בשיטת ה-FUE לרוב, שכן היא לא משאירה צלקות. ההליך מתבצע על ידי פלסטיקאי או רופא עור ונחשב הליך מיקרו-כירורגי מורכב. בשל כך ההליך מצריך רמה גבוהה מאוד של מיומנות, מקצועיות והיכרות עם השיטה.

אפשרויות השתלת שיער לנשים בישראל

ישראל מתחילה להציע יותר ויותר אפשרויות עם רופאים ומנתחים שמבצעים השתלות שיער לנשים. בעבר האפשרויות בארץ היו מצומצמות, יקרות מאוד בהשוואה להשתלת שיער בחו״ל, אך בשנים האחרונות תחום השתלת שיער נשים בישראל צובר תאוצה ומתפתח. רופאים רבים בישראל רואים את הפוטנציאל שבתחום השתלות השיער לנשים והלכו ללמוד אותו לעומק כדי שיוכלו להציע את הטיפול ללקוחות פוטנציאליים בארץ. 

הגידול בכמות הרופאים שמציעים את ההליך והעובדה שכיום יש גם קורסים בארץ, מוביל למחירים משתלמים יותר מבעבר. היתרון של השתלת שיער לנשים בישראל הוא ברור - קודם כל הקרבה לבית, שלא צריך לקחת חופשה ארוכה מהעבודה לטובת ביצוע ההליך, ניתן לערוך פגישות ביקורת פנים אל פנים ולא באמצעות תמונות, ואם יש צורך לתקן, זה גם הרבה יותר קל וזמין. בנוסף, לחזור לסדר היום הרגיל בבית שלך בתום ההליך ולא לשהות במלון או להתמודד עם טיסה כשהראש נרגע מההליך, מספק תחושת ביטחון ומוכרות. 

השתלות שיער לנשים בטורקיה

טורקיה נחשבת למעצמה בתחום השתלות השיער ורמת המקצועיות והניסיון של המנתחים שם היא מהגבוהות בעולם בתחום. רבים מהרופאים בעולם, כולל הישראלים, עוברים קורסים והשתלמויות בתחום טיפול בנשירת שיער נשים בבתי החולים של טורקיה. בנוסף, העלות האטרקטיבית והקרבה לישראל הופכות את טורקיה ליעד חם בתחום השתלות השיער לנשים. השיטה הרווחת שם כיום היא DHI, שהיא גם השיטה המומלצת ביותר לנשים והמועדפת עליהן, משום שאין צורך לגלח את כל הראש אלא רק את החלק התורם, שקל יותר להסוות עם שאר השיער. 

השתלת שיער לנשים מחיר  - כמה זה עולה?

המספרים שתקראו כאן הן רק טווחים מאוד כלליים, וההצעה הסופית תיקבע על פי המצב שלכן, סוג ההשתלה, מספר הטיפולים שיידרש, כמות הזקיקים, וכמובן שייתכנו מעת לעת מבצעים שמורידים את המחירים. 

מחיר השתלת שיער לנשים בישראל מתחיל ב-12,000 שקלים ויכול להגיע גם ל-30,000, בהתאם לפרמטרים שציינו. בטורקיה המחיר יכול לנוע בין כ-6,000 שקלים ליותר מ-12,000 שקלים. לא משנה אם בחרתן לעבור השתלת שיער לנשים בטורקיה או בישראל, חשוב לוודא שהמנתח שמבצע את הניתוח יהיה בעל ניסיון מוכח בתחום השתלות השיער ובעדיפות שהתמחותו הרפואית היא דרמטולוגיה כירורגית. בדקו היטב מה כוללת הצעת המחיר, ואם הוא נמוך מאוד - בדקו את ההצעה ואת ניסיונה של הקליניקה וצוותה היטב. 

לקבלת ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער, מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

השתלת שיער לנשים שאלות ותשובות

מהן הסיבות העיקריות לנשירת שיער נשים?

סיבות עיקריות להתקרחות אצל נשים כוללות החלקות מרובות, משיכת השיער על ידי מחליקים וחימומו, פן, וקוקו מתוח מאוד. מעבר להשפעות הסביבתיות, יש גם סיבות רפואיות, בין היתר חוסר איזון בפעילות בלוטת התריס, מצב סטרס מתמשך, טראומה גופנית בעקבות ניתוח או תאונה, תזונה לא בריאה ודיאטות כאסח, ואפילו הפסקת נטילת גלולות נגד הריון והריון.

איזו שיטת השתלת שיער לנשים טובה יותר?

על זה יכול לענות לך רק הרופא המשתיל לאחר פגישת ייעוץ ואבחנה מלאה. יש מגוון שיטות של השתלת שיער לנשים, אך לא כל אחת מתאימה לכולן. הרופא יבחן את הקרקפת שלך ואת מצב גדילת השיער, ויקבע אם ניתן לבצע השתלת שיער ללא גילוח הקרקפת, או שיש צורך באחת השיטות האחרות. 

מה עדיף - השתלת שיער לנשים בטורקיה או בישראל?

לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות. השתלת שיער לנשים בטורקיה נעשית על ידי צוות מיומן עם ניסיון של שנים ארוכות ואלפי מושתלים תחת כל זוג ידיים. קליניקות רבות ממוקמות בתוך בתי חולים פרטיים ומתקדמים, כך שאם מתעוררת בעיה, אתן נמצאות בידיים טובות, וכל זה מבלי להזכיר את המחיר. בישראל אתן קרובות הביתה, יכולות לחזור היישר למיטה שלכן לאחר הטיפול, אין צורך לבזבז ימי חופשה, וניתן לערוך ביקורות פנים אל פנים בקלות. 

כמה עולה השתלת שיער לנשים?

מחיר השתלת שיער לנשים בישראל נע בין 12,000 ליותר מ-30,000, בהתאם לפרמטרים כמו כמות הזקיקים המושתלים, גודל האזור המושתל ועוד. בטורקיה המחיר נמוך בכחצי. זהו טווח כללי וייתכנו הצעות שונות, מבצעים, מסלולים מיוחדים ועוד. 

מידע נוסף על השתלת שיער

השתלת שיער סינטטי - כל המידע על ההליך החדשני

במקום לקחת שיער טבעי מאזור תורם, להזריקו לאזור הקרח ולהיכנס לתקופת התאוששות ממושכת, טכניקה חדשה מאפשרת השתלת שיער סינטטי במרקם ותחושה טבעיים

השתלת שיער כל מה שצריך לדעת על התהליך

דלילות או התקרחות, בארץ או בחו"ל: הכל על השתלת שיער. מהן השיטות המובילות להשתלת שיער, מאיזה גיל אפשר לעשות השתלת שיער, השתלת שיער לנשים לעומת השתלת...

השתלת שיער בישראל - כל מה שחשוב לדעת

בשנים האחרונות עולה מספר הקליניקות שמבצעות השתלת שיער בארץ ומתחרות בהשתלות בחו״ל. יש לכך לא מעט יתרונות וגם כמה דברים שחשוב לשים אליהם לב - מדריך

השתלת שיער בטורקיה - איך זה עובד?

בשנים האחרונות הפכה טורקיה למעצמה מובילה של השתלות השיער. איך עובד התהליך, אילו חברות בולטות מציעות השתלת שיער בטורקיה, מה כלול בחבילה, למה לשים לב...