דלג לתוכן
מכבי אסתטיקה הסרת קעקועים

מכבי אסתטיקה הסרת קעקועים

קעקועים הם כבר מזמן לא לכל החיים, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ניתן להסיר אותם עד לרמה שלא תזהו באיזה אזור נגעה מחט. גם ברשת מכבי אסתטיקה מבצעים הסרת קעקועים בשיטות שונות, כאשר אחת מהן היא הסרת קעקועים בלייזר.

כמו שבמהלך החיים, בני האדם משנים את דעתם מגוון דברים, כך, גם את או אתה יכולים לשנות את דעתכם על הקעקועים שכבר חרוטים בגופכם. אולי בגלל שהתבגרת והקעקוע לא משקף אותך יותר, או איבד מהערך הסנטימנטלי שלו, אולי העבודה והקווים לפתע נראים גסים או לא מקצועיים, ואלו רק חלק מהסיבות וכולן לגיטימיות. היום בזכות התפתחות הטכנולוגיה, זו לא בעיה להסיר או לטשטש את הקעקוע בעזרת מכשירים ושיטות מתקדמות להסרת קעקועים כשכבר לאורך סדרת הטיפולים, נקבעת מראש, ניתן לראות את ההבדל ולהגיע למטרה. 

איך מתבצעת הסרת קעקועים ברשת מכבי אסתטיקה?

הסרת קעקועים באמצעות לייזר

זוהי השיטה הפופולרית ביותר בתחום הסרת הקעקועים שבאמצעותה ניתן גם להסיר איפור קבוע וכתמי עור. כשהלייזר בא במגע עם האזור המקועקע, קרן הלייזר מפרקת את הפיגמנט של הקעקוע שיוצא דרך המערכת הלימפטית שבגוף. הסרת קעקועים בלייזר מאפשרת קבלת תוצאות של טשטוש משמעותי עד לכדי מחיקה של הקעקוע. אך, זהו אינו פתרון קסם שנגמר בטיפול אחד, אלא, נדרשת סדרה של טיפולים (שמונה בממוצע) כדי לראות את ההבדל.

לתהליך זה חשוב להגיע בידיעה שאולי הסרה מלאה של הקעקוע לא תתאפשר בשל עומקו או הצבע שלו, שכן יש צבעים שקשה יותר להסיר בלייזר, כמו: אדום, ירוק, צהוב ותכלת. בכל מקרה, במכבי אסתטיקה הטיפולים יתחילו רק לאחר פגישה עם הרופא המטפל, בדיקה וקבלת החלטה על סדרת הטיפולים שתניב את התוצאה הטובה ביותר. 

הסרת קעקועים באמצעות הליך כירורגי

כפי שניתן להבין מהמונח כירורגי, מדובר על הסרת קעקועים בניתוח. זה לא ניתוח מסובך וההרדמה שלו היא מקומית בלבד. בתהליך זה מוסר העור המקועקע והעור שנותר נתפר בחזרה. בסיום הניתוח להסרת קעקועים נשארת צלקת באזור הניתוח, ולכן הקעקועים שמתאימים להליך זה הם קעקועים קטנים באזורים שאינם חשופים. לרוב גישה זו ננקטת במקרים בהם קיים הצורך להסיר קעקוע, אך טיפול לייזר לא יהיה יעיל. ההחלטה על ניתוח היא לא מידית והיא מתבצעת רק לאחר פגישה עם הרופא המטפל במכבי אסתטיקה, שבוחן את הנתונים והאפשרויות הקיימות. 

הסרת קעקועים במכבי אסתטיקה- ההליך המלא

כל טיפול במכבי אסתטיקה מתחיל בפגישת ייעוץ אצל הרופא המטפל שבה בוחנים את המצב הרפואי והאסתטי ומחליטים על הגישה הטובה ביותר. במקרה זה תחליטו האם מבצעים הסרת קעקועים בלייזר או הסרת קעקועים בניתוח.

ביום הטיפול עצמו, הצוות במרפאת מכבי אסתטיקה, ילווה אתכם לחדר הטיפולים. בחדר הטיפולים יתבצע חיטוי האזור המטופל על ידי אלכוהול לחיטוי ותמרח משחת אלחוש או זריקת הרדמה מקומית (תלוי הליך) והטיפול יתחיל. בסיומו, הצוות המטפל יניח רטיות קרות על האזור, ימרח משחה מיוחדת ויחבוש את המקום באמצעות גזה, שאתה יש להסתובב למשך 24 שעות ולא להוריד. במידה והסרת הקעקוע נעשתה באמצעות הליך כירורגי יש לנוח במשך יומיים. בכל מקרה, מותר להתקלח ולמרוח משחה מרגיעה בעת הצורך ולהימנע מחשיפה לשמש ומפעילות ספורטיבית במשך חמישה ימים לאחר ההליך. אחרי חודשיים תוזמנו לביקורת, בפגישה זו יוחלט על המשך טיפול (אם תצטרכו). 

האם טיפול הסרת קעקועים כואב?

כאשר מדובר בהסרת קעקועים בלייזר, לכל מטופל/ת סף כאב אינדיבידואלי ולכן למרות החומר המאלחש, יש כאלה שיכולים להרגיש תחושת כאב קלה. אם מדובר בהליך כירורגי, הכאב שיכול להיות הוא לאחר הטיפול. 

בכל ההליכים הללו קיימים סיכונים לפיגמנטציה, כוויה, גלד, דלקת וצלקת (תלוי הליך). אך, הטיפולים במכבי אסתטיקה נעשים על ידי צוות מיומן בעל ניסיון בהסרת קעקועים, שדוגל במקצועיות ובשימוש במכשור המתקדם בתחום כדי למזער סיכונים. מעבר לכך, כדי לעזור בתהליך ההחלמה מהפרוצדורות מומלץ להישמע ולפעול על פי ההוראות שיינתנו על ידי הצוות במקום.

הסרת קעקועים במכבי אסתטיקה: שאלות ותשובות

איך ניתן להסיר קעקועים?

הסרת קעקועים במכבי אסתטיקה מתבצעת אך ורק אצל גורמים מקצועיים באמצעות שתי שיטות שקיימות בתחום. השיטה הראשונה היא הסרת קעקועים באמצעות הליך כירורגי והשיטה השנייה והמועדפת היא הסרת קעקועים באמצעות לייזר. 

האם ניתן לראות תוצאות מידיות בהליך הסרת קעקועים?

אם מדובר על הסרת קעקועים באמצעות לייזר, אז התשובה היא לא. התוצאות המלאות הן לא מידיות ולרוב נדרשת סדרת טיפולים (של לפחות 8 בממוצע) כדי להבחין בשינוי משמעותי. ברשת במכבי אסתטיקה עורכים פגישת ייעוץ ואבחון מקדימה כדי לקבוע איזה הליך נדרש וכמה טיפולים נדרשים לתוצאות המלאות. בנוסף, תוך כדי הטיפולים מתבצע מעקב אחר התקדמות ההסרה. 

אולי יעניין אותך גם:

הסרת קעקועים - המדריך המלא

הסרת קעקועים: השיטות, התהליך, והעלויות. הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו להחזיר את הגלגל לאחור ולשוב לעור נטול איורים ללא צלקות או כוויות. איך זה עובד,...