דלג לתוכן

זקוקים לטיפול שיניים כירורגי? כמה עובדות שצריך לבדוק

יכול להיות שאתם מאלו שלא מקפידים על היגיינת הפה ויכול להיות שאתם כן, יכול להיות שכבר ביקרתם בעבר אצל רופא שיניים ויכול להיות שנמנעתם או שלא הייתם צריכים, בין כך ובין כך, יכול להיות שמתישהו תצטרכו טיפול שיניים כירורגי לשיקום הפה שלכם.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

עדיף לכם לא לחכות לכאבים וסבל אלא לעשות בדיקות תקופתיות וגם לבקר קבוע אצל שיננית כדי להקטין את הסיכויים שתצטרכו עקירה, השתלת שיניים, ניתוח חניכים או כל טיפול אחר בעתיד. אבל אם כן הגעתם לרגע בו אתם צריכים, כדאי שתבדקו טוב טוב אצל מי אתם עושים. 

מהם הטיפולים המוצעים היום בתחום?
כיום מוצעים מגוון רחב של טיפולים בתחום כירורגיית פה ולסת. הטיפולים הנפוצים ביותר כוללים:

  • השתלת שיניים: השתלת שיניים היא טיפול יעיל ומשתלם לשחזור שיניים חסרות. שתלים דנטליים מחזיקים מעמד לאורך שנים רבות, ומאפשרים לכם לחייך בביטחון.
  • עקירות: עקירות מורכבות מתבצעות על ידי רופא שיניים שהוא גם כירורג פה ולסת. הן מתבצעות תחת הרדמה מקומית או כללית, ומתבצעות בצורה מקצועית ובטוחה.
  • ניתוחי חניכיים: ניתוחי חניכיים מתבצעים על ידי רופא שיניים מומחה בכירורגיית פה ולסת. הם נועדו לטפל במחלות חניכיים קשות, ולשפר את בריאות החניכיים.
  • טיפולים במפרקי הלסת: טיפולים במפרקי הלסת מתבצעים על ידי רופא שיניים מומחה בכירורגיית פה ולסת. הם נועדו לטפל בבעיות תפקודיות שונות במפרקי הלסת, ולשפר את איכות החיים.
  • שיניים כלואות: שיניים כלואות הן מצב בו השיניים לא יוכלו להתפתח ולהתקדם בצורה תקנית בגלל מגבלות במערכת הפיסיולוגית של הפה והלחץ הסביבתי. לכן טיפול בשן כלואה הוא חיוני מבחינת הבריאות הפיזית והתפקודית של הפה. טיפול נכון יכול להקל באופן משמעותי על תפקוד השיניים לשפר גם את המראה האסתטי שלו.
  • טיפולים לפגמים מולדים: טיפולים אלו מתבצעים על ידי צוות מומחים, הכולל רופאי שיניים, רופאים מומחים לרפואת ילדים, ואנשי מקצוע אחרים. הם נועדו לטפל בפגמים מולדים באזור הפה והלסתות, ולשפר את איכות החיים.

דברים שחשוב לוודא כשעושים השוואת מחירים

  • המחיר הוא לא חזות הכול. אם זה הדבר היחיד שנבדוק אנו עלולים ליפול. מה זה אומר ליפול? זה אומר לבחור מקום בו נבצע טיפול שיניים כירורגי בלי לבדוק על המקום, לשלם פחות אבל בהמשך להיות עם עוגמת נפש וגם הפסד של כסף. יש כמה דברים שכדאי לבדוק בנוסף על המרפאה:
  • ניסיון – הניסיון עושה את ההבדל, ההבדל בין הצלחה ושקט לכמה שנים ובין הצורך לחזור על הטיפול בהמשך. אל תתפשרו על רופא שיניים בלי ניסיון מספיק.
  • המלצות – המלצות זה משהו שגם עליו אתם לא יכולים לוותר. אין כמו המלצה על מרפאה טובה ומקצועית בשביל להיות רגועים. את ההמלצות הללו אתם יכולים לקבל ממטופלי עבר וברשת האינטרנט.
  • אינטראקציה חיובית – בסוף, יש גם את העניין של התחושה. כשתגיעו למקום אותו תבחנו תרגישו אם הגעתם אל המקום הנכון. זה היחס, החיוך, הניקיון וההיגיינה במקום וכל דבר אחר שיגרום לכם להרגיש טוב.

אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר. כשאתם משווים מחירים תבחנו את המקום טוב בכדי שהטיפול שתעברו יהיה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.