דלג לתוכן

יישור שיניים למבוגרים - אילו אפשרויות קיימות?

תחום יישור השיניים למבוגרים השתדרג ללא הכר וישנן אפשרויות זולות, מהירות ובעיקר אסתטיות ונוחות הרבה יותר מכפי שהכרנו בילדות, כך שכבר אין צורך לפחד או לחשוש. בסופו של דבר אין כמו חיוך מנצח שמרשים את הסובבים אותנו ומעלה את הביטחון העצמי שלנו.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

יישור שיניים למבוגרים נעשה לעיתים מסיבות אסתטיות ולעיתים גם מסיבות בריאותיות, לדוגמה, שיניים "מסובבות" שעולות אחת על השנייה, הרבה יותר קשה לצחצח באופן יעיל, מה שיכול לגרום בסופו של דבר למחלות חניכיים כגון עששת, ואפילו להוביל עד למצב של אובדן שיניים. מקרים אחרים הם שחיקת שיניים, קשיים בלעיסה, בעיות שונות במפרקי הלסת ואפילו כאבי ראש.

אז מהן השיטות המודרניות ליישור שיניים אצל מבוגרים?

יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף היא שיטה מתקדמת הנעשית באמצעות קשתיות שקופות ודקות שלא ניתן להבחין בהן מבחוץ. יישור שיניים שקוף דורש בדרך כלל שליחה של צילומי שיניים לחו"ל וייצור של הקשתיות שם. אחת החברות המובילות בעולם בתחום זה היא חברת Invisalign.

את הקשתיות מרכיבים כל פעם על קבוצה אחרת של שיניים ולאחר בערך כשבועיים עוברים לקבוצה הבאה. לכן זמן הטיפול תלוי במצב השיניים של המטופל ויכול לארוך בין מספר חודשים עד לשנתיים.
טוב לדעת שאת הקשתיות ניתן לשלוף בזמן שתיה או אכילה ואף לצחצח את השיניים בצורה רגילה.

יישור שיניים מהיר

יישור שיניים מהיר מתאים למקרים נקודתיים, קלים בדרך כלל. לדוגמה, ישנן קשתיות שקופות של חברת CLEAR ALIGNER שבאמצעותן ניתן לסגור רווחים קטנים או ליישר שן בודדת שאינה במקום תוך כשלושה שבועות בלבד. 

ישנם גם ציפויי שיניים חרסינה המתאימים ליישור במקרים קלים מאוד, ואפילו שיטות שפועלות על רעידות במקום יצירת לחץ.

במקרים אחרים ניתן לבצע פעולות כירורגיות שהאפקט שלהן מורגש כבר אחרי הניתוח, אך כמובן שפעולה כזו מתבצעת רק אחרי בדיקה מדוקדקת של מצב השיניים והחלטה מקצועית של הרופא האורתודנט.

יישור שיניים עם סמכים חיצוניים או פנימיים

יישור שיניים עם סמכים הוא למעשה היישור המסורתי עם גשר או קוביות והוא מתאים לרוב המכריע של המקרים כאשר לא ניתן ליישם את השיטות האחרות. מרבית הסמכים כיום נוחים יחסית וגם זמן הטיפול הוא קצר יותר. ניתן גם להשתמש בסמכים שקשה יותר לראות.

גרסה אחרת של הסמכים הם הסמכים הפנימיים שאינם נראים כלל. למרבה הצער, הסמכים הפנימיים עשויים ליצור חיכוך עם הלשון ולכן לא כולם ירגישו איתם בנוח. הם גם יקרים יותר מסמכים רגילים.

כמה עולה יישור שיניים?

בטווח הרחב, יישור שיניים עשוי לעלות בין 12,000 ₪ ל-30,000 ₪, כשמקרים קלים בהם ניתן לטפל יחסית במהירות עשויים להיות אף זולים יותר מהרף התחתון אותו הזכרנו.

אולי יעניין אותך גם:

המדריך הבהיר להלבנת שיניים

אילו שיטות קיימות להלבנת שיניים, מי יכול לבצע את זה, כמה זמן הלבנת שיניים מחזיקה מעמד, וכמה זה עולה? ריכזנו עבורכם מידע שיעשה לכם חיוך של פרסומת...

ציפוי שיניים - המדריך המלא

אילו ציפויי שיניים קיימים, למי מתאים ציפוי חרסינה ולמי ציפוי למינייט, באילו מרפאות אפשר לעשות את הטיפול, וכמה זה עולה?

הלבנת שיניים מחיר - כמה זה עולה?

קפה שחור, רוטב עגבניות עז, אוכמניות כהות, יין אדום, משקאות קולה, צבעי מאכל, ועישון - אלו הם רק חלק מהגורמים לכך שהשיניים שלנו מוכתמות. ריכזנו עבורכם...