דלג לתוכן

הסרת קעקועים - המדריך המלא

לפעמים הקעקוע שעשינו בגיל צעיר כבר לא מוצא חן בעיננו. במקרים אחרים אנחנו נדרשים להסתיר קעקועים בשל תפקיד רשמי. הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו להחזיר את הגלגל לאחור ולשוב לעור נטול איורים ללא צלקות או כוויות. איך זה עובד, למי זה מתאים, ולמה חשוב לערוך תיאום ציפיות - מדריך

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ לתוכנית טיפול ומחירים?

יש כל מיני סיבות לכך שאנחנו מחפשים מידע על הסרת קעקועים. זה יכול להיות כי קעקוע שעשינו בגיל 16 כבר נראה לנו נדוש או ילדותי, ייתכן שהקעקוע נעשה באופן לא מקצועי במיוחד, אולי כי כבר נמאס לנו לראות אותו אחרי כל כך הרבה שנים, ויש אנשים שקיבלו תפקיד רשמי כלשהו והם מעדיפים לא להתמודד עם ניסיונות להסתיר קעקועים. גם הקעקוע המשותף שעשינו עם החצי השני שממנו או ממנה נפרדנו כבר לא מרחיב לנו את הלב, אפילו אם הקעקוע עצמו בצורת לב. לא משנה מה הסיבה שאתם רוצים להוריד קעקוע, היום זה אפשרי בטכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות להסיר את האיורים ללא כוויות או צלקות ניכרות. כדי שיהיה לכם קל להתחיל בתהליך הכנו עבורכם מדריך שמפרט כל מה שאתם צריכים לדעת, שלב אחר שלב. 

שיטות להסרת קעקועים

קעקוע נוצר לאחר שהמקעקע מחדיר פיגמנט, צבע, לשכבת העור שנקראת דרמיס. הגוף לא יודע איך להיפטר מהחומרים שהוחדרו אליו וזה מה שגורם לקעקוע להישאר על העור. לכן ניתן להסירו רק באמצעות קרן לייזר או באופן כירורגי. 

הסרת קעקועים בלייזר: זו הדרך המועדפת והשכיחה יותר כיום להסרת קעקועים, משום שהיא יכולה להביא למחיקת הקעקועים בסדרת טיפולים, ללא צלקות או כוויות. בטכניקה זו אפשר לבצע גם הסרת איפור קבוע, הסרת קעקוע גבות, וטיפול בכתמי עור. בהמשך נפרט גם על תיאום הציפיות לפני הטיפול, שכן קיימים צבעים קשים להסרה, כך שייתכנו מקרים של טשטוש ניכר של הקעקוע אך לא מחיקתו המוחלטת. 

הורדת קעקועים כירורגית: המילה ״כירורגיה״ היא ניתוח, כלומר השיטה הזו היא דרך ניתוחית להסיר את הקעקוע והיא נעשית בהרדמה מקומית. העור שעליו נמצא הקעקוע מוסר והכירורג תופר את העור שמסביב כך שנותרת צלקת. השיטה הזו מתאימה לקעקועים קטנים מאוד שנמצאים במקומות שאינם בולטים, ושנעשו בצבעים שקשים מאוד להסרה באמצעות לייזר. 

הסרת קעקועים

מה קובע את סיכויי ההצלחה של תהליך הסרת קעקוע בלייזר

עומק, גודל, וכמות הדיו: ככל שחלקיקי הדיו שהוזרק לתוך הדרמיס גדולים יותר, כך יהיה קשה לפרקם. טכנולוגיית הלייזר שוברת את הקעקוע לחלקיקים קטנים כדי להתקדם בתהליך ולכן יש צורך במספר טיפולים. כאן נדגיש שחשוב לבחור בטכנולוגיית לייזר חדשה ומתקדמת ולא במכשירים ישנים, שכן לא כל מכשיר מצליח לשבור את החלקיקים לגודל קטן מספיק כדי להסיר אותם. 

מיקום הקעקוע: ניתן להסיר קעקוע מכל מקום בגוף מבחינה טכנית, אך לא מבחינת המטופל. קעקועים במקומות מסוימים יגרמו לתחושת אי נוחות עבור המטופל, או שקרן הלייזר תתקשה להגיע אליהם. המיקום יכול להשפיע גם על מספר הטיפולים, כך למשל אם למטופל לא נוח בזמן הטיפול, יש לערוך טיפולים קצרים יותר אך רבים יותר, עד שהדיו יפורק לחלקיקים קטנים מספיק כדי שהגוף יוכל להיפטר מהם.

צבעי הקעקוע: עשיתם קעקוע בשחור-לבן? אתם המועמדים האידאליים להסרת קעקוע. העדפתם לשלב צהוב ואדום? תצטרכו למצוא מרפאה שמשתמשת בטכנולוגיית הלייזר המתקדמת ביותר שיש משום שהקרן מתקשה לטפל בצבעים אלה. 

גוון העור: גם צבע העור של המטופלים משחק תפקיד חשוב. גוון עור כהה קשה יותר לטיפול משום שכמות האנרגיה שנספגת בעור מקרן הלייזר גדולה יותר. עור בהיר מגיב טוב יותר לטיפולים, אך בכל מקרה כדאי לעבור אבחון ראשוני כדי להבין מה צפוי לכם מבחינת צבעי הקעקוע אל מול גוון העור שלכם. 

מאפייני הקעקוע: האם הקעקוע הוא איור פשוט או שהוא עמוס בעיטורים ופיתולים? ככל שהקעקוע מורכב יותר מבחינה אומנותית, מלאכת הסרתו תהיה מורכבת יותר. 

גיל הקעקוע: קעקוע ישן קל יותר להסרה משום שככל הנראה הגוף כבר הקטין בעצמו את גודל חלקיקי הדיו. המשמעות היא שקעקוע ותיק יוביל לטיפול מהיר יותר עם תוצאות ניכרות יותר. 

איך עובד התהליך להסרת הקעקועים

את הפרטים הטכניים הראשונים אתם כבר יודעים: הפיגמנט נמצאת בשכבת הדרמיס, קרן הלייזר מפרקת את הדיו לחלקיקים, והקעקוע דוהה, מיטשטש, ונעלם. עכשיו בואו נחבר את הנקודות:

קרן הלייזר מכוונת אל קווי הקעקוע ועוברת עליהם, היא חודרת לעור באזורים המקועקעים מבלי לפצוע אותו, ופוגעת בפיגמנט הצבע. הפגיעה הזו מפרקת את גושי הדיו לחלקיקים הקטנים בגודל הדרוש להצלחת התהליך. ברגע שהחלקיקים מגיעים לגודל הזעיר שבו אנו מעוניינים, המערכת החיסונית שלנו נכנסת גם היא למשחק ומתחילה בתהליך סילוק החומרים. חלקיקי הדיו משונעים למערכת הלימפה, ומשם לדם. הכבד והכליות מסננים אותם משם אל מחוץ לגוף. ככל שהמערכת החיסונית חזקה יותר, כך התהליך יהיה מהיר ומוצלח יותר. 

מלאו פרטיכם ונציג ממרפאת הסרת קעקועים יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

לפני, תוך כדי, ואחרי הטיפולים 

לפני הטיפול: השלב הראשון הוא פגישת ייעוץ, אבחון, וקבלת הסבר מפורט על התהליך ומה צפוי לכם באופן אישי. נציג המרפאה שבה תבחרו יבחן את הקעקוע וייתן לכם הערכה של מספר הטיפולים הצפוי. 

יום הטיפול: בהתאם להוראות שתקבלו, יש למרוח משחת אלחוש כ-45 דקות לפני הטיפול. ניתן לעשות זאת עוד בביתכם לפני היציאה מהבית וניתן לעשות זאת גם במרפאה בהגעה מספיק זמן מראש. לפני הטיפול הראשון יינתנו לכם גם טפסים כמו הסכמה לטיפול, הצהרת בריאות, ומעבר על המידע שניתן לכם בשיחת הייעוץ כדי לוודא שאכן הכול מובן ותוכלו לשאול שאלות בנושאים שעדיין לא מובנים לכם. 

טיפול הסרת קעקוע: זמן הטיפול עצמו משתנה בין המטופלים בהתאם לפרמטרים שהרחבנו עליהם קודם לכן. ביום הטיפול הראשון תוכלו לדעת מה משך הטיפולים הבאים הצפויים לכם. בין כל טיפול יש להמתין בין חודשיים לשלושה חודשים. 

לאחר הטיפול: יינתנו לכם הוראות מפורטות בכתב ובעל פה איך עליכם לנהוג לאחר הטיפולים, מה מותר ומה אסור, ומתי עליכם ליצור קשר עם המרפאה או המכון ולדווח על מצבים חריגים. זוכרים שציינו את נושא גוון העור? זה נוגע גם לשיזוף - יש להימנע מחשיפה לשמש לפני, במהלך ואחרי הטיפול. ייתכן שתתבקשו לעסות את אזור הקעקוע פעמיים ביום באופן מיוחד שיוסבר לכם במרפאה. 

מעקב והמשך טיפול: במהלך סדרת הטיפולים יתבצע מעקב חודשי אחר התוצאות. ההצלחה תלויה במגוון גורמים, בהם המערכת החיסונית, הקפדה על ההוראות לאחר הטיפול, ואורח החיים של המטופלים. 

תיאום ציפיות לפני הסרת קעקוע

חשוב לבצע תיאום ציפיות כבר במהלך שיחת הייעוץ. אם במרפאה אומרים ״התחייבות ל-95% הסרת קעקוע״ - בקשו הסבר מפורט מה זה אומר. מה יראו, מה לא יראו, מה יטושטש, ומה קורה במקרה שלא עומדים בהתחייבות. בהחלט יש מקרים שבהם ניתן להגיע למצב שכלל לא רואים זכר לקעקוע שהיה, אך זה לא קורה ב-100% מהמקרים. אם תהיו מוכנים היטב למה שצפוי לכם - לא יישאר מקום לאכזבה. 

הסרת קעקועים בלייזר

הסרת איפור קבוע בלייזר

גם איפור קבוע הוא סוג של קעקוע וגם אותו ניתן להסיר, כמו גם הסרת קעקוע גבות בלייזר. ממש כמו בכל קעקוע אחר, יש לבחור בטכנולוגיה שמפרקת את האיפור הקבוע לחלקיקים זערוריים שמאפשרים לגוף לסלק אותם ללא תופעות לוואי וביעילות מרבית. 

ככל שהלייזר פועל בטכנולוגיה חדישה יותר, כך יפחת מספר הטיפולים בסדרה. הלייזר הוא קר ומאפשר טיפול ללא כאבים משמעותיים וחזרה מהירה לשגרה. ניתן לבצע הסרת איפור קבוע לצמיתות עד להגעה לתוצאה הרצויה והצלחת התהליך תלויה באותם גורמים שמנינו בהקשר של קעקועי גוף אחרים. 

הסרת קעקועים מחיר - כמה זה עולה?

התשובה לשאלה הזו דומה כמעט כמו לשאול ״כמה עולה טלוויזיה״, יש מגוון אפשרויות, גדלים שונים, ומאפיינים אחרים. המחיר לטיפול בודד בסדרת טיפולים להסרת קעקוע קטן יכול להתחיל בכ-180 שקלים, החל מ-400 שקלים לקעקוע בינוני, וטיפול להסרת קעקוע גדול יחל ב-800 שקלים ועשוי להגיע ליותר מ-2,000 שקלים לטיפול בסדרת טיפולים. כמות הטיפולים בסדרה משתנה, אך נעה לרוב סביב עשרה טיפולים. ככל שכמות הטיפולים עולה, המחיר הממוצע לטיפול יורד. כל הזמן ייתכנו מבצעים, מספר מסוים של טיפולים ללא תשלום בנוסף לאלו שעליהם סוכם, ועוד. 

מלאו פרטיכם ונציג ממרפאת הסרת קעקועים יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

הסרת קעקועים שאלות ותשובות

אילו שיטות קיימות להסרת קעקועים?

הורדת קעקועים כירורגית היא הליך ניתוחי שנעשה בהרדמה מקומית ובמהלכה העור המקועקע נכרת והאזור שסביבו נתפר. זהו הליך שמשאיר צלקת ומתאים לקעקועים קטנים באזורים מוסתרים. השיטה המועדפת היא הסרת קעקועים בלייזר שמאפשרת הסרת קעקוע ללא כוויות או צלקות. 

מהם סיכויי ההצלחה של תהליך הסרת קעקועים?

סיכויי ההצלחה של סדרת הטיפולים תלויים בשורת משתנים, ובהם סוג מכשיר הלייזר,  עומק, גודל, וכמות הדיו, מיקומו של הקעקוע, צבעי הקעקועים, גוון העור, מאפיינים כמו איור פשוט או קעקוע עמוס בעיטורים, וגילו של הקעקוע. תוכלו לקרוא עוד על הסרת קעקועים בסקירה המלאה. 

כמה עולה הסרת קעקועים בלייזר?

המחיר משתנה בהתאם לגודל הקעקוע, מספר הטיפולים הנדרשים, מבצעים שונים, וכמובן באיזה מכון להסרת קעקועים או מרפאה בחרתם. טווח המחירים רחב מאוד ויכול להתחיל ב-180 שקלים להסרת קעקוע קטן ועד יותר מ-2,000 שקלים להסרת קעקוע גדול. המחיר לטיפול במסגרת סדרת טיפולים. 

מה חשוב לדעת על תהליך הסרת קעקועים?

כל תהליך מתחיל בפגישת ייעוץ ואבחון שניתנת ללא תשלום, ובמהלכה יוסבר על התהליך, מספר הטיפולים הצפויים, וכמובן העלויות המדויקות. לפני הטיפול יש לחתום על הצהרת בריאות וטופס הסכמה. ביום הטיפול יש למרוח משחת אלחוש, ויינתנו הוראות מפורטות איך להתנהג לאחר הטיפול. במהלך סדרת הטיפולים יבוצע מעקב חודשי על התקדמות הליך ההסרה.