דלג לתוכן

קורס הכנה לפסיכומטרי: איפה לומדים ומה כל מכון מציע

הדרך לאוניברסיטאות וללימודים אקדמיים עוברת דרך המבחן הפסיכומטרי. בזמן שיש בני מזל שיכולים ללמוד לבד, רובנו זקוקים להדרכה ולתרגולים. בשנים האחרונות צצו קורסי הכנה לפסיכומטרי במכונים חדשים בנוסף לוותיקים והמוכרים. בדקנו מה כל אחד מהמכונים מציע, האם השיעורים מתבצעים בכיתה או אונליין, ומה תקבלו תמורת הכסף שלכם

6 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בקורס הכנה לפסיכומטרי?

פברואר 2022

אחד האירועים המלחיצים ביותר בחייהם של בוגרים צעירים הוא המבחן הפסיכומטרי. במשך יותר משלוש שעות יושבים בכיתה תחת עיניהם הפקוחות של הבוחנים, ונבחנים בפרקי המבחן בזה אחר זה, עם זמנים קצובים, בלי הרבה מרחב תמרון, בלי ספרים, בלי עזרים, ובתום הזמן הזה חלק מדלתות האקדמיה נפתחות בפנינו ואחרות נסגרות. ככל שהציון הפסיכומטרי גבוה יותר - עוד דלתות נפתחות. מכיוון שהמבחן הזה לא דומה לשום מבחן אחר שהכרתם, גם לא מבחני הבגרות, יש צורך להתכונן אליו באופן ייחודי. בדקנו עבורכם אילו קורסי הכנה לפסיכומטרי מציעים המכונים השונים ומה הם כוללים.

הפסיכומטרי של המדינה

קורס הפסיכומטרי של המדינה הוא מיזם של מערך הדיגיטל הלאומי בשיתוף המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (מאל״ו), שזהו הגוף שמחבר ומעביר את המבחן הפסיכומטרי. זהו קורס הכנה מלא ואינטראקטיבי שפתוח לכולם ללא כל עלות.
איפה לומדים: אין כיתות פרונטליות.
האם אפשר ללמוד אונליין: הקורס מקוון בלבד, אפשר ללמוד אונליין ובחינם מכל מקום בארץ ובעולם. 
משך הקורס: כשלושה חודשים בלמידה עצמית. ניתן להיעזר בתכני הקורס גם אם אתם רשומים לקורס הכנה לפסיכומטרי במכון אחר ולהשתמש בפסיכומטרי של המדינה כהשלמה. מה כלול: תוכנית לימוד יומית, שיעורי וידאו בזמינות בכל שעה ביום ובלילה, תרגול שאלות פסיכומטריות מתוך מבחני עבר, מערכות לימוד שונות ללימוד מילים ולסימולציות, ועוד. ניתן להצטרף בתשלום למסלול המתוגבר שכולל מדריך קבוע, 28 שיעורים אונליין בשני שעה, שלושה שיעורים פרטיים אונליין בשני חצי שעה, קבוצת ווטסאפ כיתתית, ובדיקת שלושה חיבורים בעלות של 700 שקלים. יש אפשרות לרכוש השלמות נוספות כמו שיעור פרטי נוסף, בדיקת חיבור, ערכת ספרים וערכת סימולציות. 

יואל גבע פסיכומטרי

מכון ההכנה יואל גבע הוא אחד הוותיקים והמוכרים. הוותק הממוצע של מורים לפסיכומטרי ביואל גבע עומד על 15 שנה, כך שמדובר בצוות ותיק ומיומן. 
איפה לומדים: קורס הכנה לפסיכומטרי במכון יואל גבע מתבצע בכיתה באחד הסניפים של המכון. הסניפים שוכנים ביישובים אשדוד, אשקלון, באר שבע, גני תקווה, הרצליה, חדרה, חיפה, ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, מודיעין, נהריה, נתניה, עפולה, פתח תקווה, קריון, ראשון לציון, רחובות, ושלושה סניפים בתל אביב.  
האם אפשר ללמוד אונליין: יואל גבע מציע מסלול פסיכומטרי @home שנעשה מהבית. במכון החלו להציע את המסלול כפתרון לסגרים ולהגבלות הקורונה, אך ממשיכים איתו גם כעת עבור כל מי שאינו יכול להגיע לסניפים מטעמי מרחק. 
משך הקורס: 216 שעות על פני שלושה חודשים.
מה כלול: מערכת אונליין עזרי למידה רבים ובהם לומדת עברית ולומדת אנגלית עם כל המילים לשינון, סרטוני הסבר מפורטים על חומר הלימוד, בדיקת חיבורים, ומאגר דיגיטלי של יותר מ-2,000 שאלות נוספות עם הסברים מלאים. 

כל המידע על הכנה לפסיכומטרי ביואל גבע

רשת קידום 

קידום היא מרשתות ההכנה הגדולות בישראל לבחינות שונות, ובהן כמובן גם המבחן הפסיכומטרי. 
איפה לומדים: קורס הכנה לפסיכומטרי במכון קידום מוצע בשורה ארוכה של יישובים בפריסה רחבה בכל רחבי הארץ - אפרת, אריאל, אשדוד, אשכול, אשקלון, באר שבע, בית שאן, בית שמש, בת ים, דימונה, הרצליה, חדרה, חולון, חיפה, טבריה, ירושלים (שני סניפים), כפר סבא, כרמיאל, לב השרון, מודיעין, מטה אשר, מעלה אדומים, מצפה רמון, נהריה, נחל שורק, נתיבות, נתניה, ספיר, עומר, עמק חפר, עמק יזרעאל, עפולה, פרדס חנה, פתח תקווה, צפת, קצרין, קריון, קריית אונו, קריית גת, קריית מלאכי, קריית שמונה, קריית טבעון, ראשון לציון, רחובות, רמלה, רמת אביב, רעננה ותל אביב. 
האם אפשר ללמוד אונליין: קידום מאפשרת למידה בבית באמצעות קידום home, למידה עצמית מהבית עם כלים טכנולוגיים מתקדמים וגישה לייעוץ מהמדריכים. אפשרות נוספת היא אונליין בזום במפגשים דומים לשיעורים הפרונטליים, 20 מפגשים בני 3.5 שעות כל אחד. 
מה כלול: סימולציות פסיכומטרי פרונטליות או אונליין, ערכת הספרים המקיפה של קידום עם אלפי תרגילים, מצגות השיעור והקלטות המפגשים ללומדי האונליין, לומדות הכנה שהן כמו שיעור פרטי, מסרון יומי עם מילה לשינון בתוספת הסבר.

למידע נוסף ולהצטרפות לקורס פסיכמוטרי של קידום

HighQ

רשת HighQ פועלת בשוק הקורסים להכנה לפסיכומטרי ולמבחנים נוספים כ-35 שנה ומספקת לסטודנטים ולסטודנטים כלים להצלחה לימודית ולמימוש הפוטנציאל שלהם. 
איפה לומדים: קורס הכנה לפסיכומטרי של רשת HighQ מתקיים בכיתות בפריסה ארצית רחבה ביישובים אשדוד, אשקלון, באר שבע, זיכרון יעקב, חיפה, ירושלים, כפר סבא, מודיעין, נהריה, נתניה, עפולה, פתח תקווה, קריית אונו, קריית ביאליק, ראש פינה, ראשון לציון, רחובות, שוהם, ותל אביב. 
האם אפשר ללמוד אונליין: מסלול HighQ Live שיעור אינטראקטיבי אונליין עם מרצה קבוע בשעות קבועות וליווי אישי בווטסאפ. ניתן ללמוד מכל מקום בארץ וגם עבור סטודנטים ששוהים בחו״ל. 
משך הקורס: ארבעה חודשים, 20 שיעורים פרונטליים בכיתה חמש שעות כל אחד, ארבעה שיעורי מכינה אונליין בני חמש שעות כל אחד, 60 שעות תרגול אונליין, ושלושה מפגשים אישיים עם המורה. מסלול האונליין נמשך חודשיים וחצי, 24 שיעורים בני ארבע שעות כל אחד ו-100 שעות תגבור. 
מה כלול: 14 סימולציות בקורס הפרונטלי ותשע בקורס Live, אפליקציות אינטראקטיביות לבניית תרגול אישי ולשינון אוצר מילים, ערכת ספרים מלאה, גישה מלאה לאתרים ולסימולציות נוספות בהרשמה מראש. 

לעוד מידע על קורס הכנה לפסיכומטרי של HighQ

Psychometric-studies

simplex

סימפלקס הוא מכון לפסיכומטרי ולהשלמת בגרויות במתמטיקה ופיזיקה שפועל משנת 2008 בכיתות קטנות יחסית עם צוות מתרגלים שזמין לכל אורך הקורס. 
איפה לומדים: שיעורים פרונטליים בקמפוס בחיפה.
האם אפשר ללמוד אונליין: שיעורי לייב מתקיימים עבור סטודנטים מכל הארץ בדומה לקורס הכנה לפסיכומטרי פרונטלי. 
משך הקורס: כשלושה חודשים. 
מה כלול: סדנאות חיזוק ממוקדות, מרתון למידה, שעות תרגול מרובות, סיוע בשיעורי הבית, ספריית סרטונים, סטופר לסימולציות, מאגר מילים לבחינה, המלצות קריאה, ומחשבון ציון. 

E.Z WAY פסיכומטרי

E.Z WAY הוא קורס הכנה לפסיכומטרי שתוכנן על ידי מורים לפסיכומטרי, ראש צוות לשעבר במאל״ו, ומומחים לחינוך ומדעים מדויקים ממכון ויצמן. 
איפה לומדים: סניפים בפריסה ארצית רחבה ביישובים אופקים, אור עקיבא, אריאל, באר שבע (שלוש שלוחות), בני ברק, הרצליה, חדרה, חולון, חיפה, טירת הכרמל, טכניון, יוקנעם, ירושלים (שלוש שלוחות), מגדל העמק, כינרת, כפר סבא, מודיעין, מטה יהודה, נוף הגליל, נתניה, עכו, עפולה, ערד, צפת, קריות, קריית אונו, קריית מלאכי, רמלה, ראשון לציון, רחובות, רמת גן, רמת הנגב, רמת השרון, שדרות, תל אביב (שלוש שלוחות).
האם אפשר ללמוד אונליין: יש אפשרויות ללמידה מקוונת באופן עצמאי או עם מדריך וכיתה מרחוק - אקדמי לייב. 
משך הקורס: תלוי בסוג הקורס שאליו נרשמים - קורס פסיכומטרי רגיל, קורס פסיכומטרי עבור מועמדים ללימודי רפואה, קורס קבוצתי או מורה פרטי, פסיכומטרי ללקויי למידה, קורסים ליוצאי אתיופיה, למגזר החרדי, לנשים בלבד, או קורס הכנה לפסיכומטרי אונליין. 
מה כלול: כל ספרי הלימוד, מערכות מקוונות ואפליקציות לתרגול, לימוד מילים באנגלית, מבחנים לדוגמה, ועוד. 

ניב רווח

בית הספר של ניב רווח מיועד ללימוד עצמי לקראת המבחן הפסיכומטרי בעזרת מגוון ספרים ועזרים שניתנים ללמידה כיחידה עצמאית או בתוספת לקורס הפסיכומטרי של המדינה. 
איפה לומדים: בכל מקום שתרצו.
האם יש אפשרות ללמוד אונליין: ניתן לשלב בין ערכת הספרים שתקבלו לכלי עזר מקוונים ואפליקציות שמלוות את הקורס. 
משך הקורס: מדובר בקורס ללימוד עצמי כך שאתם קובעים את הקצב והאורך. 
מה כלול: משתנה בהתאם לערכה שרכשתם. הערכה הבסיסית ביותר (1,574 שקלים במקום 2,062) כוללת את כל ספרי הלימוד. הערכה המורחבת (2,574 שקלים במקום 3,432) כוללת גם בניית תוכנית לימוד אישית פלקסומטרי, קורס וידאו מלא בהנחיית ניב רווח, גישה לאזור תלמידים לשני מועדים, תוכנת מילים בעברית ובאנגלית. הערכה המלאה (3,393 שקלים במקום 4,524) מוסיפה לכל אלה גם בדיקה מקצועית של שלושה חיבורים ותמיכה מלאה בווטסאפ לשני מועדים. 

Psychometric-success

גולברג פסיכומטרי

קורס הכנה לפסיכומטרי שפעל תחת השם האקדמיה לפסיכומטרי משנת 2003, ובשנת 2020 התמזגה עם המותג הצעיר גולברג פסיכומטרי.
איפה לומדים: ניתן לבחור בקורס כיתתי באופן פרונטלי במשרדי החברה בתל אביב.
האם יש אפשרות ללמוד אונליין: כן, יש קורס כיתתי אונליין מכל מקום בארץ וכן מגוון אפשרויות לימוד מקוונות באופן עצמאי. 
משך הקורס: שלושה חודשים עבור הקורסים הקבוצתיים, משך זמן משתנה בהתאם לסוג הקורסים האחרים. 
מה כלול: כל ערכות הלימוד הרלוונטיות, גישה לשיעורים בווידאו, עשרות תרגולים ומבחנים לדוגמה, ליווי אישי ממדריכים בהתאם לסוג התוכנית שאליה אתם נרשמים. 

זינוק

זינוק הוא בית ספר לפסיכומטרי שמתמחה בסטודנטים שזקוקים בהקלות ללמידה בבחינה עצמה עם מתן כלים להמשך הלימודים באוניברסיטה עבור סטודנטים שזקוקים להקלות שונות. 
איפה לומדים: שיעורים פרונטליים מתקיימים ביישובים באר שבע, חיפה (שני סניפים), ירושלים, פתח תקווה, ראשון לציון, ותל אביב (שני סניפים). 
האם יש אפשרות ללמוד אונליין: זינוק מציע קורס הכנה לפסיכומטרי אונליין עם שלל כלים מותאמים ללמידה מרחוק. 
משך הקורס: הקורסים נבנים בהתאמה על פי הצרכים של הסטודנטים ונעים בין חודשיים וחצי לקורס קצר עד ארבעה חודשים לקורס ארוך. 
מה כלול: מערך מנטורינג, כל עזרי הלימוד הפיזיים והמקוונים, יותר מפגשים, מערך וידאו עשיר, מחלקת הקלות שמסייעת בקבלת הקלות בפסיכומטרי. 

אנקורי פסיכומטרי

בית הספר לפסיכומטרי אנקורי שייך לקבוצת אנקורי שכוללת בתי ספר אינטרנטיים, גן ילדים ויסודי בתל אביב, ושלל פלטפורמות ללמידה מקוונת במגוון תחומים.
איפה לומדים: קורס הכנה לפסיכומטרי של אנקורי מתקיים ביישובים אשדוד, אשקלון, באר שבע, חדרה, חיפה, ירושלים, פתח תקווה, קריית ביאליק, ראשון לציון, רעננה, ותל אביב.
האם אפשר ללמוד אונליין: אין קורס אונליין אך כן יש אפליקציות לימוד ובהן מערכת בדיקת הבחינות של רשת אנקורי ויישומון אנקורי פסיכומטרי לטלפון החכם.
משך הקורס: 12 שבועות. 
מה כלול: ערכת ספרי לימוד עם אלפי עמודים, אפשרויות תגבור שונות, קבוצות חיזוק, אפליקציות תומכות למידה. באנקורי עד כדי כך בטוחים בהצלחה, כך שקורס חוזר אם יש בכך צורך ניתן ללא תשלום נוסף. 

תמיר עגיב

תמיר עגיב הקים את בית הספר שלו לאחר שניגש שש פעמים למבחן הפסיכומטרי ובכולן קיבל ציון גבוה מ-700. תמיר עגיב מקיים כיתות לימוד קטנות של חמישה סטודנטים. 
איפה לומדים: כיתות נפתחות באופן קבוע בבאר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקווה, ותל אביב. בכל אזור אחר ניתן ליצור קשר ולהקים קבוצת לימוד עם חמישה סטודנטים, בכל יישוב גדול וקטן. 
האם אפשר ללמוד אונליין: לא.
משך הקורס: מספר שבועות, פעמיים בשבוע ולקראת המבחן שלוש פעמים בשבוע. 
מה כלול: תוכנית לימודים מותאמת אישית על פי הידע המוקדם וקצב ההתקדמות, מרתון שלושה שבועות לפני המבחן עם בניית תוכנית לפי הנושאים שזקוקים לחיזוק. 

מור קורן

בית הספר לפסיכומטרי מור קורן הוא בית ספר פרטי שפועל בתחום ההכנה למבחן פסיכומטרי משנת 2006. 
איפה לומדים: קורס הכנה לפסיכומטרי מור קורן מקיים שיעורים פרונטליים בנתניה ובתל אביב. 
האם אפשר ללמוד אונליין: לא.
משך הקורס: 11 שבועות. בחלק הראשון מתקיימים שני מפגשים בשבוע וחודש לפני הבחינה עוברים לשלושה מפגשים בשבוע. כל מפגש נמשך חמש שעות הדרכה, שעת הדרכה היא 45 דקות. 
מה כלול: כל עזרי הלימוד, תגבור בימי שישי החל מהשבוע השני עד למרתון, הנחות משמעותיות בהרשמה מוקדמת. 

OK פסיכומטרי 

רשת אוקיי הוקמה בשנת 1996 עם קורסי הכנה לפסיכומטרי, למבחני אמי"ר, מימ"ד, ויע"ל, עם מתן כלים כדי להתקבל ללימודים אקדמיים באוניברסיטאות ובמכללות. 
איפה לומדים: שיעורים פרונטליים מתקיימים ביישובים אופקים, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בית שמש, חיפה, טבריה, ירושלים, מעלות, נוף הגליל, נתניה, פתח תקווה, קריית גת, רמלה, שדרות, ותל אביב.
האם אפשר ללמוד אונליין: מגוון אפשרויות למידה מרחוק, החל מגישה לתרגול אונליין עם תשובות ופתרונות, דרך גישה בנוסף ל-150 סרטוני וידאו, ועד קורס עם תוכנית לימודים מלאה, ערכת ספרים, ובדיקת מטלות מקצועית. ניתן לרכוש גם שיעורים פרטיים. 
משך הקורס: 25 מפגשים, שלוש פעמים בשבוע. 
מה כלול: ספרי הכנה לבחינה הפסיכומטרית, גישה לפורטל הלימודים של אוקיי, שמונה בחינות פסיכומטריות מלאות. 

פסיכו - אלעד וליאור

הקורס של פסיכו הוא הקורס הרשמי מטעם המדינה שעליו כבר קראתם בחלק של הפסיכומטרי של המדינה. כאן אתם יכולים לרכוש מוצרים משלימים שיסייעו לכם לקבל ציון עוד יותר גבוה. 
איפה לומדים: מכל מקום שבו אתם נמצאים בארץ ובעולם.
האם אפשר ללמוד אונליין: לצד ערכות הספרים הרבות וקורס הפסיכומטרי של המדינה, ניתן להירשם למפגש אונליין עם אלעד שווייצר אם נרשמתם למסלול המתוגבר. 
משך הקורס: למידה עצמית, כמה זמן שאתם צריכים ויכולים. 
מה כלול: ערכות ספרים בחבילות שונות על פי הצרכים שלכם. ניתן לרכוש ספרים בודדים, סדרת ספרים, עד הערכה המלאה שכוללת 21 ספרים, שש סימולציות, מערכות לימוד, השתתפות במפגש פסיכו, ותמיכת מדריכים בקבוצת פייסבוק. 

מתעניינים בקורס הכנה לפסיכומטרי? מלאו פרטיכם ונציג מכון הכנה לפסיכומטרי יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

קורס הכנה לפסיכומטרי שאלות ותשובות

איפה אפשר לעשות קורס הכנה לפסיכומטרי?

יש לא מעט מכונים שמציעים קורס הכנה לפסיכומטרי, חלקם גדולים בפריסה ארצית רחבה ואחרים קטנים יותר ומקומיים. המכונים ובתי הספר להכנה לפסיכומטרי המובילים כוללים את יואל גבע, קידום, HighQ, סימפלקס, הפסיכומטרי של המדינה, E.Z.WAY, ניב רווח, גולברג פסיכומטרי, זינוק, אנקורי, תמיר עגיב, מור קורן, OK פסיכומטרי, ופסיכו - אלעד וליאור. על כל אחד מהם תוכלו לקרוא בסקירה המלאה. 

האם אפשר ללמוד לפסיכומטרי בקורסים אונליין?

חלק נכבד מהמכונים מציעים קורס הכנה לפסיכומטרי אונליין. המסלול הזה פותח בגלל הגבלות הקורונה והסגרים, אך בהמשך נוצר לזה ביקוש גם על ידי סטודנטים שגרים רחוק מהסניפים. כיום המסלולים האלה פתוחים גם עבור מי שעדיין חושש להגיע לכיתה וגם עבור מי שמעוניין להישאר בנוחות של הבית. ישנם גם מסלולים ללמידה עצמית מקוונת, ללא מדריך וכיתה.

כמה עולה קורס הכנה לפסיכומטרי?

טווח המחירים משתנה בין מכון למכון ונע בין 5,000 ל-10,000 שקלים בממוצע. כמות השעות משתנה בין המכונים השונים, מספר הימים בשבוע, ומשך הקורס - כל אלה משפיעים על המחיר. גם כמות הספרים שבערכה, עזרי הלימוד, וליווי מדריכים מעבר לשעות הקורס משפיעה על המחיר הסופי. 

יש הנחות שיכולות להתאים לי בהרשמה לקורס פסיכומטרי?

מרבית המכונים מציעים הנחות ניכרות לחיילים משוחררים, שיכולים לשלם על הקורס באמצעות הפיקדון. חלק מהמכונים נקשרו בהסדר עם מקומות עבודה או ועדים שונים כך שניתן לבדוק הנחות גם דרך מקום העבודה שלכם. גם הרשמה מוקדמת מספר חודשים מראש עשויה לזכות אתכם בהנחה ניכרת שמשתנה בין מכון למכון. 

עוד מידע על פסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי: מה הוא בודק ואיך תתכוננו היטב

המבחן הפסיכומטרי הוא בחינה שתקבע את עתידכם האקדמי ועל פי הציון בו האוניברסיטאות והמכללות קובעות לאיזו פקולטה תוכלו להירשם. אילו יכולות המבחן בודק...

מכוני הכנה לקורס פסיכומטרי

קורס הכנה לפסיכומטרי >

תגובות