דלג לתוכן
HiGHQ - קורס הכנה לפסיכומטרי

HiGHQ - קורס הכנה לפסיכומטרי

היי קיו היא אחת החברות הוותיקות בישראל בתחום קורסי הכנה לפסיכומטרי. בדקנו אילו מסלולים מציעים ב-HiGHQ, מי יכול להירשם ומתי, למה דווקא קורס פסיכומטרי של הייקיו, ומהו טווח המחירים עבור ההכנה לבחינה

פחד. אימה. זיעה קרה. חוסר חיים. אלו רק חלק מהתיאורים שסטודנטיות וסטודנטים משתמשים בהם כדי לתאר את הלמידה לקראת המבחן הפסיכומטרי. אבל זה לא חייב להיות מלחיץ כל כך ואפשר להקל על תהליך הלמידה. אחת החברות הוותיקות בתחום ההכנה לפסיכומטרי היא חברת HiGHQ שמעניקה בקורסים שהיא מציעה מגוון כלים להתמודדות עם הבחינה ועם העולם האקדמי שאחריה.

הכנה למבחן פסיכומטרי של הייקיו

HiGHQ מציעה קורס הכנה מקיף לפסיכומטרי שבנוי לדור העתיד של הסטודנטים. כשאנחנו עשינו את הבחינה לא היו טלפונים חכמים ולא יכולנו ללמוד on-the-go, לא היו לימודים אינטראקטיביים, והתהליך היה ישן ומיושן. הבחינה הפסיכומטרית עצמה אמנם הכי אולד סקול שיש, אבל הלמידה לקראתה יכולה להיות אחרת. 

המומחים של היי קיו פיתחו מסלול הכנה ארוך ומקיף במיוחד שנמשך ארבעה חודשים. הקורס מתחיל בשלושה שבועות של הכנה וריענון היכולות עוד לפני הקורס, חשוב במיוחד אם עבר זמן מאז שישבתם ללמוד לבגרויות ועד שנרשמתם לבחינה. לאחר מכן מתקיימים שלושה חודשים של 20 שיעורי פסיכומטרי, שמונה מפגשי מומחים, 60 שעות תרגול, ו-14 סימולציות שמדמות מבחן פסיכומטרי אמיתי מתחילתו ועד סופו, כדי שלא תופתעו מהמבנה וגם כדי שתהיה לכם הזדמנות לשבת שלוש שעות ועשר דקות עם דפי הבחינה. 

רגע, לא סיימנו. בנוסף יש גם שלושה מפגשים אישיים עם המנחה שלכם, שהוא או היא יהיו זמינים עבורכם כל הזמן בווטסאפ לאורך כל הקורס, יש גם 60 שיעורי אונליין עם גישה בכל זמן, אפליקציות למידה חכמות, וחומרי לימוד שכל הזמן מתעדכנים על פי המבחנים האחרונים של מאל״ו - המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. 

הייקיו לייב - הכנה לפסיכומטרי בזום

זה התחיל ככורח המציאות בגלל הסגרים והגבלות הקורונה, אבל זה ממשיך גם עבור אנשים שמעדיפים לא להיות בכיתה או גרים רחוק מסניפי הרשת ועכשיו גם הם יכולים ליהנות ממה שיש להיי קיו להציע. אלו לא שיעורים מוקלטים מראש אלא שיעור בלייב, ממש כמו בכיתה, עם מרצה קבוע, אתם יכולים להרים יד (וירטואלית, כן?) ולשאול שאלות, לקבל הסברים על דברים ספציפיים שבהם נדרשת הרחבה עבורכם. אתם יכולים ללמוד מהבית, מחברים, אפילו אם אתם בחו״ל ולא רוצים לבזבז זמן עד מועד הבחינה הבא. 

בדומה לקורס הרגיל, המרצה זמין עבורכם בווטסאפ מרגע הרישום ועד סיום הקורס. הצוות של HiGHQ שולח לכם את ערכת הספרים המלאה עד הבית, תקבלו שם וסיסמה למערכת האתר, תתקיים שיחה אישית להיכרות עם המרצה, ויאללה לעבודה. הקורס נמשך חודשיים וחצי שבסופם ייערכו תשע סימולציות הכנה למבחן, ובסך הכול 24 שיעורים, ארבע שעות כל שיעור, 100 שיעורי תגבור, ואפשר להירשם גם לשלוש סימולציות בכיתה כדי שממש תתרגלו בחינה בתנאים אמיתיים. הפסדתם שיעור? לא נורא, הקלטה של השיעור זמינה עבורכם באתר HiGHQ.

לומדים לבד אבל עם HiGHQ

אנחנו יודעים, הכותרת הזו נשמעת כמו סתירה, ממש סוג של שאלה בפסיכומטרי, אבל לא כולם אוהבים ללמוד עם עוד אנשים ומעדיפים ללמוד לבד. הצוות של היי קיו זיהה את הצורך של אנשים לשבת בעצמם עם עצמם, אבל בליווי החומרים המקצועיים של המכון. כדי לתת לכך מענה נוצר קורס Selfclass שבו אתם לומדים לבד, אבל באופן שיטתי ומובנה.

כך זה עובד: אתם מקבלים מדריך שמסביר לכם איפה מתחילים, מסדר לכם את צורת הלימודים, מפרט במה צריך להתמקד, וזורק עוד כמה המלצות שיארגנו לכם את המחשבות. אתם מקבלים את הספרים וחוברות ההכנה בדיוק כמו שמקבלים הסטודנטים בקורס המלא, גישה לאתר, לאפליקציות, ללומדות, לכל מה שקיים אונליין, עשר סימולציות, וגם גישה ל-LOD. לא, לא העיר, Lessons On Demand, שיעורים מלאים שמאפשרים צפייה 24/7. יש גם אפשרויות שדרוג בתוספת תשלום כמו גישה למורה שיענה על שאלות, הצטרפות למרתון לימודים בכיתה פיזית בשבועיים שלפני הבחינה, ועוד. 

מועדון 700+

הידעתם? רוב הנבחנים בבחינה הפסיכומטרית מקבל ציון שנע בין 500 ל-600. יותר מ-600 כבר נחשב ציון טוב שפותח דלתות רבות, ורק כ-2% מהנבחנים מקבלים יותר מ-700, ציון שפותח דלת כמעט לכל פקולטה בארץ. היי קיו מציעה מסלול הכנה לסטודנטים מצטיינים, אבל במקרה הזה יש תנאי כניסה.

כדי להתקבל לקורס לייב אינטנסיבי עליכם להיות משפרי ציון פסיכומטרי שכבר נבחנו בבחינה ויש להם ציון 600 ומעלה. אם עוד לא נבחנתם מעולם, הייקיו יערכו לכם בחינת הערכה ולפיה יוחלט אם הקורס מתאים עבורכם. קורס פסיכומטרי 700+ בנוי מ-120 שעות בלייב, 100 שעות תגבור, חמש שיחות אישיות עם המנחה, ערכת ספרים מלאה, זמינות בווטסאפ, 11 סימולציות פלוס שלוש נוספות בתנאי מבחן. 

ויש גם מענה לעתודאים

המבחן הפסיכומטרי הוא אחד מתנאי הכניסה למסלול עתודה צה״לי. HiGHQ מקיימים קורס לייב עבור מועמדים לעתודה בהנחות ובמענקים. צה״ל מסייע עם מענק בגובה 2,500 שקלים עבור הקורס בנוסף למענק עידוד עתודה שניתן בשנה א׳ ללימודים עצמם. 


למה דווקא קורס הכנה לפסיכומטרי של הייקיו

בגלל המרצים: המרצים של קורסי ההכנה של היי קיו נבחרים בתהליך קפדני שלאחריו הם עוברים הכשרה מקצועית ארוכה כדי לסייע לסטודנטים לצלוח את הבחינה הפסיכומטרית. כל המרצים זמינים עבור הסטודנטיות והסטודנטים שלהם גם מעבר לשעות הלימודים בווטסאפ לכל שאלה, החל מרגע ההרשמה לקורס ועד לבחינה. 

בגלל הלימודים: חומרי הלימוד של HiGHQ מתעדכנים כל הזמן בהתאם למבחני הפסיכומטרי האחרונים. בנוסף מתבצע שימוש נרחב באפליקציות ובלומדות כדי למקסם ולמטב את היכולות של כל אחד ואחת. 

בגלל ההתאמה האישית: מעבר לאפשרויות הלימוד השונות שציינו, עבור כל סטודנט נערכת סדנת הכנה לקורס פלוס ארבע פגישות אישיות עם המרצה שבו תתכננו את אסטרטגיית הלמידה ותדונו בנקודות החוזק שיש לשמר ובנקודות החלשות שיש לעבוד עליהן ולשפר, שכמובן שונות בין תלמיד לתלמיד. 

בגלל ההכנה: ההכנה של היי קיו מתמקדת במבחן הפסיכומטרי האמיתי. בכל סוגי הקורסים יש סימולציות רבות, אפילו בלימודים מרחוק מאפשרים לכם להירשם לשלוש סימולציות בכיתה פיזית כדי שתתרגלו תנאי מבחן אמיתיים, וכל זה בשילוב עם כ-30 לומדות ייעודיות לתרגול כל הנושאים הנלמדים לבחינה הפסיכומטרית ולשיפור המיומנויות שלכם. 

כמה עולה קורס הכנה לפסיכומטרי

עלות קורס הכנה לפסיכומטרי משתנה בין המכונים השונים וסוגי הלמידה - האם מדובר בקורס עם לימודים פרונטליים, לימודים מקוונים מרחוק, או לימוד עצמי עם ספרי הלימוד. בנוסף ניתן גם להוסיף שדרוגים שונים, שחלקם כבר כלולים במחיר וחלק אחר בתוספת תשלום. ככלל, העלויות נעות בין 5,000 ל-10,000 שקלים. יש הנחות לחיילים משוחררים, לנרשמים לשיפור הציון הפסיכומטרי, וגם ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי לצורך קורס ההכנה. 

קורס הכנה לפסיכומטרי של HiGHQ - שאלות ותשובות

כמה זמן נמשך קורס פסיכומטרי בהיי קיו?

הקורס המקיף ביותר של היי קיו נמשך ארבעה חודשים והוא כולל שלושה שבועות הכנה וריענון, 20 שיעורי פסיכומטרי בשלושה חודשים, שמונה מפגשי מומחים, 60 שעות תרגול בנוסף, 14 סימולציות שמדמות מבחן פסיכומטרי, שלושה מפגשים אישיים עם המרצה, 60 שיעורי אונליין אפליקציות למידה, וחומרי לימוד עדכניים.

יש אפשרות לקורס הכנה לפסיכומטרי מרחוק?

בוודאי, היי קיו מציעה את HiGHQ לייב, עם מרצה קבוע בימים קבועים, אפשר לשאול שאלות ולקבל תשובות והסברים, מקבלים הביתה את ערכת הספרים, ונערכת שיחת היכרות מקדימה עם המרצה. משך הקורס חודשיים וחצי, 24 שיעורים בני 4 שעות, 100 שיעורי תגבור, 9 סימולציות, ואפשר להירשם גם ל-3 סימולציות בכיתה. 

אני מעדיפ.ה ללמוד לבד, אפשר לרכוש את הספרים של HiGHQ?

בטח, קורס Selfclass נועד עבור סטודנטים כמוך שמעדיפים ללמוד לבד. מקבלים מדריך שמסביר מי נגד מי, איך לארגן את הלימודים, במה יש להתמקד, ועוד המלצות. מקבלים ערכת הלימוד המלאה ממש כמו בקורס, בצירוף גישה לאתר, לאפליקציות, ללומדות, לסימולציות ולשיעורים מוקלטים. 

מה קורה אם פספסתי שיעור?

המרצים זמינים בווטסאפ לכל שאלה והסבר של כל מה שאתם לא מבינים. בנוסף, ישנם שיעורים מוקלטים אונליין שאפשר להיעזר בהסברים שלהם. עבור סטודנטים בקורס לייב - הקלטת השיעור עולה לאתר מיד לאחר סיומו. 

עוד מידע על פסיכומטרי

קורס הכנה לפסיכומטרי: איפה לומדים ומה כל מכון מציע

הדרך לאוניברסיטאות וללימודים אקדמיים עוברת דרך המבחן הפסיכומטרי. בזמן שיש בני מזל שיכולים ללמוד לבד, רובנו זקוקים להדרכה ולתרגולים. בשנים האחרונות...

מבחן פסיכומטרי: מה הוא בודק ואיך תתכוננו היטב

המבחן הפסיכומטרי הוא בחינה שתקבע את עתידכם האקדמי ועל פי הציון בו האוניברסיטאות והמכללות קובעות לאיזו פקולטה תוכלו להירשם. אילו יכולות המבחן בודק...

פסיכומטרי HighQ חוות דעת, ביקורת והמלצות