דלג לתוכן

מדעי המחשב - התחום אליו צועד העולם

כדי שתוכלו להחליט בצורה המושכלת ביותר האם מסלול הלימודים של מדעי המחשב אכן מתאים לכם, אספנו עבורכם את המידע הרלוונטי והחיוני ביותר אשר נוגע לתחום זה.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מאי 2022

סטודנטים רבים נוטים לגשת אל מסלול הלימודים של מדעי המחשב מבלי לדעת באמת מה הוא כולל בתוכו והאם יש להם עניין אמיתי בנושא. כאשר אנו מדברים על לימודי מדעי המחשב אנו למעשה מדברים על ענף לימוד מדעי בעיקרו, מסלול הלימודים של מדעי המחשב עוסק בעיקר בלמידה של הבסיס התיאורטי ושל הבסיס המעשי של השימושים השונים במערכות המחשב השונות. בנוסף על כך, חלק גדול ממסלול הלימודים של מדעי המחשב הוא התעסקות בתכנון ובנייה של מערכות מחשב כאלה ואחרות. בתוך תחום מדעי המחשב ניתן למצוא תתי תחומים רבים ומגוונים, אחד מתתי התחומים הנפוצים ביותר במדעי המחשב הוא חקר ויישום של כלים על מנת לפתור בעיות חישוביות. 

אין ספק כי מסלול הלימודים של מדעי המחשב הוא מסלול לימודים מאתגר אשר מצריך חשיבה רבה, אם אתם חושבים שאתם אנשים בעלי חשיבה אנליטית ראש ריאלי וגישה טובה למחשבים ומערכות מחשב, קיים סיכוי כי מסלול הלימודים של מדעי המחשב הוא בדיוק בשבילכם.   

מדעי המחשב - מה יתן לי תואר בתחום זה?

תעשיית ההייטק במדינת ישראל היא התעשייה בה המשכורות הן הגבוהות ביותר ותנאי העבודה הם הטובים ביותר, בנוסף על כך אופציות התעסוקה בתעשיית ההייטק הן מגוונות מאוד ומעניינות במיוחד. 
ישנם סטודנטים אשר מתחילים לעסוק בתעשיית ההייטק במשרות סטודנט שונות כבר במהלך מסלול הלימודים של התואר שלהם. תחילת עבודה מוקדמת בתעשיית ההייטק היא אחד הדברים הטובים ביותר שסטודנט יכול לעשות, מדובר ביתרון משמעותי לעומת סטודנטים אחרים, זאת מאחר שניסיון הוא מן הדברים החשובים ביותר כאשר זה נוגע לתחום מדעי המחשב

חלק גדול ועיקרי של בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב פונה למשרות שונות של תכנות. תעסוקה במשרות תכנות נחשבת להצלחה בתחום ההייטק זאת מאחר והמתכנת הוא למעשה הלב של תעשיית הייטק - המתכנת הוא זה אשר פותר את הבעיות השונות הקיימות במערכות והוא זה אשר בונה את ליבה של המערכת. 

משרות תכנות הן לא המשרות היחידות אליהן פונים בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב, תוכלו למצוא עוד משרות נוספות ומעניינות לעסוק בהן כמו למשל: בינה עסקית, משרות שונות באבטחת מידע, בדיקות תוכנה וכו'. 

הביקוש בתעשיית ההייטק גובר משנה לשנה ואנשים העוסקים בתעשייה זו יכולים להרוויח משכורות גבוהות מאוד גם בתחילת הדרך שלהם בתעשייה. זוהי אחת הסיבות שבגללן מסלול הלימודים של תואר ראשון במדעי המחשב נחשב לאחד המסלולים המבוקשים ביותר במדינת ישראל כיום.