מגדילים לך את הכוכביות הקטנות
כמהזה? ב twitter כמהזה? בyouTube
כמהזה ב facebook Google+
חיפוש באתר

רפורמת ערוצי חינם – ממיר DTT (עידן +)

עיקר הרפורמה:

מדובר ברפורמת ערוצי חינם, בה ניתן לרכוש ממיר דיגיטאלי בתשלום חד פעמי של 250-400 ₪ ולצפות בשישה ערוצים חינם (ערוצי: 1, 2, 10, 23, 33 ו- 99). ללא תשלום נוסף וללא התחייבות לאף חברת תקשורת HOT או yes .

לאחרונה התווספו לערוצי החינם גם שידורי הטלוויזיה החינוכית, וכמה ערוצי רדיו: גלי צה"ל, גלגל"צ, רשת א', רשת ב', רשת ג', רשת ד', קול המוסיקה, רק"ע, רשת מורשת, 88, לב המדינה, רדיוס, קול ברמה, אמצע הדרך, קול חי ורדיו א-שמס.

בתחילת 2014 צפוי לעלות ערוץ קונספט ראשון, ושניים נוספים בהמשך.

במסגרת השירות יהיה גם מדריך שידורים אלקטרוני (EPG) בו יופיעו התוכניות המשודרות בערוצים הפתוחים.

מזה DTT (עידן +)?

DTT (עידן +) הם ראשי התיבות של Digital Terrestrial Television, כאשר ניתן בעצם לצפות בערוצים בממיר דיגיטאלי (ולא אנלוגי) בקליטה טובה וללא הפרעות כמו באנטנה לדוג', ללא חיבור כלשהו של אינטרנט, קו טלפון, כבלים או לווין כמו שיש היום. הממיר מתחבר לטלוויזיה ולחשמל ותו לא.

ממיר דיגיטאלי:

ממיר דיגיטאלי רגיל הינו בעלות של 250-400 ₪ חד פעמי (ההמלצה שלנו היא להשוות בין עלויות הממירים ועלויות טווח הקליטה שלהם), תוכלו לרכוש אותו בכל רשתות החשמל והאלקטרוניקה. מספר הממירים בבית צריך להיות לפי מספר הטלוויזיות בבית.

חשוב לוודא לפני הרכישה, כי הממיר תומך במאפיינים הטכניים הבאים:

  • ממיר המותאם למערך דיגיטאלי-קרקעי בסטנדרט DVB-T
  • תומך בכתוביות סמויות
  • תומך בתקן דחיסת שמע HE ACCּV2
  • תומך במדריך התוכניות הדיגיטאלי EPG
  • תומך בדחיסת תמונה MPEG-4
  • ללא הצפנה, בעל אנטנה אקטיבית וכולל שלט רחוק לתפעול

ניתן יהיה לרכוש ממירים מסוגים שונים עם יכולת שידור איכותית יותר כגון HD או יכולת הקלטה או עם חיבור למחשב ולאינטרנט במחירים הנעים בין 600-1,000 ₪. מאוחר יותר אפילו ישווקו ממירים מובנים בתוך מכשירי אלקטרוניקה כגון DVD, טלוויזיות LCD או פלזמה.

למפת פריסת המשדרים, לחץ כאן או כאן

היכן ניתן לרכוש ממיר DTT (עידן +)?

את הממירים ניתן לרכוש כמעט בכל רשתות החשמל ובחנויות מקוונות באינטרנט כדוגמת: מחסני חשמל, אופיס דיפו, מגה, שופרסל, רשת בזק סטור, וואלה שופס ועוד.

חברת דואר ישראל החלה אף היא לשווק ממירים אלו בסניפיה, כאשר כל הרוכש ממיר זוכה להתקנה חינם. דגם הממיר הנמכר הוא של חברת Konka  ומחירו 399 שקלים.

עד כה דווח כי נמכרו כבר עשרות אלפי ממירים והרפורמה מתחילה למלא את ייעודה. עם זאת, דווחו במקביל גם בעיות קליטה של הממיר. לעיתים האנטנה הזעירה הנמצאת בממירים ונמכרת עם ערכת הממיר לא מספיקה לקליטה ונדרשת אנטנה עם קליטה מוגברת בעלות של כ- 150 ₪. הרשות השנייה מתכוונת לפתור את הבעיה באמצעות הנחת משדר באזור המרכז.  

למי כדאי לעבור לרפורמה?

בעיקר לאנשים שלא צופים הרבה בטלוויזיה, לאנשים הצופים בעיקר בערוצים 1, 2 ו-10 ולאנשים המעוניינים לחסוך אלפי שקלים בשנה בהוצאות התקשורת (אחת ההוצאות החודשיות הנכבדות ביותר למשפחה).

אם אתם צופים בקביעות בערוצי הספורט, או אם אתם עם ילדים קטנים המכורים לערוצי הילדים הרבים או צופים בעיקר בסדרות קבועות אשר נמצאים בעיקר בחברות הכבלים והלווין, ייתכן והרפורמה לא תשנה לכם.

הנחות למעוטי יכולת

המדינה מתכננת מענק לרכישת הממיר החדש למשפחות מיעוטי יכולת בעלות של 200 ₪ בלבד. ההנחה תינתן באמצעות שובר הנחה שיקבל משק בית שעומד במבחן הכנסה אשר ייקבע על פי נתוני הביטוח הלאומי, או באמצעות החזר לזכאים שרכשו את הממיר במחיר מלא.  

עדכונים

הרחבת מספר הערוצים ל-18 עברה בקריאה ראשונה, שנייה ושלישית בכנסת. לערוצים הקיימים יתווספו בקרוב ערוצים ייעודיים ובהם ערוץ 9, 23 (כבר נוסף), ו-24, ערוץ מורשת, ערוצי HD, שידורי רדיו, וערוצי נושא כמו ערוצי ילדים סרטים וספורט. הערוצים יתווספו בהדרגה לכל המאוחר עד סוף שנת 2013.

  • לשאלות בנושא, לחצו כאן
  • לא השתכנעתם? רוצים את חברת הכבלים או הלוויין? מילאו את הטופס ל – HOT או ל – yes ונציג יחזור אליכם.

פתרון נוסף: צלחת לווין

נמאס לכם מחברות YES / HOT הגובות סכומים חודשיים נכבדים וכל תוכן נוסף אצלן עולה מייד בערוץ אקסטרה חדש שכמובן עולה עוד כסף? יש פתרון: התקנת צלחת לווין פרטית. איך זה עובד, כמה זה עולה, איזה ערוצים קולטים באמצעותן, למי זה טוב ומה החסרונות והסיכונים. 

בזמן שחברות הכבלים והלווין גובות סכומים חודשיים נכבדים, מוסיפות חבילות שידור בתשלום ומפתות אותנו עם ממירי הוט מג'יק ויס מקס, לקוחות רבים פונים לאלטרנטיבה שקיימת כאן כבר שנים – צלחת הלווין הפרטית. אם עוד לא הספקתם להתמכר לטלנובלות ולאופרות הסבון של חברות הכבלים והלווין, תוכלו למצוא בה אלטרנטיבה ראויה, ובלי התחייבות לתשלום חודשי.

מעבר לסקירה מקיפה על צלחות לוויןחפש באתר
 
ט.ל.ח. מצאתם טעות? שמעתם על מבצע חדש?  price@kamaze.co.il