דלג לתוכן

ביטוח בריאות לחיות מחמד

ביטוח לכלבים: המדריך לביטוח חיות מחמד. הוצאות הבריאות על הכלבים שלנו יכולות להגיע לאלפי שקלים בטיפול אחד. כדי שלא ניקלע לבור כלכלי, חלק מחברות הביטוח מציעות ביטוח רפואי לכלב. בדקנו למה זה כדאי, מתי זה נדרש, איפה עושים, וכמה זה עולה

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מעוניינים בביטוח לכלב או לחתול?

ההוצאות השוטפות על חיות המחמד שלנו לא גבוהות מדי - ביקורי וטרינר שגרתיים פה ושם, כמה עשרות שקלים על חיסונים, מדי פעם תרופות שאפשר לרכוש בכל בית מרקחת, וזהו. אבל מה קורה במצב חירום שבו הכלב נחבל, נפגע מרכב חולף, שובר עצם, אוכל משהו שמזיק למערכת העיכול ויש צורך בניתוח, או חס וחלילה חולה במחלה קשה? הוצאות הטיפול יכולות להרקיע שחקים ולהגיע אל מעבר עשרת-אלפים שקלים. אנחנו, שאוהבים את חיות המחמד שלנו, בכלל לא חושבים על העלויות כשצריך לספק להן טיפול מציל חיים, אבל בסופו של דבר נאלץ להתמודד עם ההשלכות. בדיוק לשם כך חלק, גם אם בינתיים חלק קטן מחברות הביטוח, מציעות פוליסות ביטוח חיות מחמד, כשהנפוצה שבהן היא פוליסת ביטוח לכלבים. 

למה עלויות הטיפול בבעלי החיים גבוהות כל כך 

אין כמעט אדם שלא מקטר על המחירים שנגבים ממנו על ידי הווטרינר. מה שאנחנו לא חושבים עליו זה שהמחירים כלל לא גבוהים. למעשה, אם תחשבו על טיפול דומה בבני אדם, עלויות הטיפול יהיו גבוהות יותר כשנצרף את שכר הרופא שבודק, עלות המנתח, חדר הניתוח, הצילומים והבדיקות הנלוות. ההבדל נעוץ בכך שאנחנו, בני האדם, כולנו מבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי חובה. כל אחד ואחת מאיתנו חייבים להירשם לאחת מארבע קופות החולים, ורבים מוסיפים על כך ביטוחים משלימים או ביטוחים פרטיים. 

חיות המחמד שלנו לא מבוטחות, שירותי וטרינריה הם רפואת בעלי חיים פרטית, ולכן 100% מההוצאות נופלות עלינו. בעלי כלבים שרוכשים ביטוח לכלבים יכולים להוריד את גובה ההשתתפות העצמית ולא להיקלע למשבר כלכלי או להתלבטות אם לטפל בכלב או להרדים במקרה של אירוע חירום. ביטוח רפואי לכלב נפוץ במיוחד במדינות אירופה, שם עד 50% מהכלבים מבוטחים, לעומת בריטניה וארצות הברית עם יותר משליש מהכלבים, בהשוואה לישראל עם פחות מ-5%. 

למה כדאי לרכוש ביטוח חיות מחמד

ממש כפי שאנחנו מבטחים את עצמנו או את הרכוש שלנו בביטוחים שונים, גם ביטוח לכלבים הוא דרך להתכונן לקראת אירוע שאנחנו בכלל לא יודעים אם יקרה. בכל ביטוח אנחנו מקווים שלעולם לא נצטרך להפעיל אותו, ומדי חודש כשאנחנו משלמים את הפרמיה אנחנו שואלים את עצמנו בשביל מה בכלל רכשנו את הביטוח. או באותו יום שבו קורה אותו מצב ביטוחי נורא, אנחנו מודים על כך שהיינו חכמים מספיק כדי להיערך למקרה הזה מראש. 

הרי לא יעלה על הדעת לנסוע ברכב לא מבוטח, כשאנחנו טסים לחו״ל אנחנו לא חושבים פעמיים לפני שאנחנו רוכשים ביטוח נסיעות, בעלי דירות מבטחים את מבנה הדירה והתכולה, ואיכשהו רק תחום ביטוח חיות מחמד נשכח מאיתנו. הביטוח עצמו חשוב לא רק עבור החיות שלנו, אלא גם עבור נזק לצד ג׳, למשל כשהכלב רץ מבוהל מגינת הכלבים, נושך אדם וגורם לו לנזקים שמצריכים טיפול רפואי. 

אז למה לא כולם עושים ביטוח בריאות לכלב? קודם כל משום שמדובר בתוספת שיכולה להגיע ליותר מ-100 שקלים להוצאות החודשיות שלנו. הכלבים שלנו בריאים רוב הזמן ואנחנו לא חושבים שיש יום שהמצב ישתנה. אנחנו כמובן מאחלים לכל חיות המחמד שלכם להישאר בריאות לנצח ולא להזדקק להפעלת הביטוח לעולם, אבל כולנו יודעים שחלק מאיתנו ייאלצו ביום מן הימים להפעיל את הביטוח, שיכול לחסוך לנו אלפי שקלים. 

Pet-insurance

ביטוח לכלבים חיותא

פוליסת ביטוח לחיות מחמד חיותא נעשית במסגרת חברת הביטוח שומרה. ביטוח כלבים של חיותא מכסה כל טיפול לחיית המחמד שיש בו צורך בעקבות תאונות, פציעות, ומחלות. הכיסוי כולל גם בדיקות הדמיה, אשפוזים, בדיקות מעבדה, טיפולי חירום, בדיקות דם, וניתוחים. הביטוח לא מחולק לקטגוריות ואין הגבלת ימי אשפוז או בדיקות. 

ביטוח חיות במסגרת חיותא לא מכסה מצב רפואי קיים לפני ההצטרפות לביטוח, עיקור וסירוס, טיפולים התנהגותיים, נזקים בשל קרבות כלבים, טיפולי שגרה שוטפים, טיפולים אלטרנטיביים, וטיפולים קוסמטיים. 

גובה ההשתתפות העצמית עומד על 10% מההחזר שתקבלו עם מינימום של 250 שקל. תקרת הכיסוי הביטוחי עומדת על 15 אלף שקלים עבור כל מקרה טיפולי בשנת ביטוח. 

הפניקס ביטוח חיות מחמד

הפניקס היא אחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל והיא מציעה פוליסות ביטוח לכלבים מקיפה שמאפשרת ראש כלכלי שקט לבעלי החיות בקרות המקרה הביטוחי. הפניקס ביטוח חיות מחמד מכסה הוצאות רפואיות שנגרמו בשל תאונה או מחלה, טיפולים רפואיים, אשפוזים, ניתוחים, בדיקות מעבדה, צילומים ותרופות שיש בהם צורך בעקבות המקרה שבגללו הפעלתם את הביטוח. 

גובה הכיסויים בביטוח הפניקס חיות מחמד: 

17 אלף שקלים למקרה בודד ו-20 אלף שקלים לכל תקופת הביטוח עבור טיפולים רפואיים, בדיקות מעבדה, אשפוז ובדיקות הדמיה שיש בהם צורך בשל מחלה או תאונה.
1,329 שקלים לשנה עבור תרופות שניתנו בהוראת הווטרינר בעקבות המקרה הביטוחי.
ביטוח צד ג׳ לכלב - עד 700 אלף שקלים.
הרחבת ביטוח צד ג׳ לכלב - עד 1.4 מיליון שקלים בתוספת תשלום.
עד 2,658 פיצוי למקרה מוות בתאונה לחיה גזעית ו-1,300 לחיית מחמד מעורבת.

הפניקס ביטוח חיית מחמד מאפשרת ניתן לרכוש ביטוח צד ג׳ לכלב באופן נפרד ללא כיסוי הוצאות רפואיות או מוות. גובה ההשתתפות העצמית עומד על 250 שקלים לכל מקרה ביטוחי. 

ליברה ביטוח בריאות לכלב

חברת הביטוח ליברה מציעה מסלול שנקרא ליברה BFF - ביטוח חיות מחמד. ביטוח לכלבים או חתולים של ליברה מכסה הוצאות רפואיות עקב תאונות, מחלות או פציעות והוא כולל ניתוחים, אשפוזים, טיפולי חירום, בדיקות מעבדה, בדיקות דם, הדמיות, טיפול בגידולים, בעיות עיכול, ובעיות אורתופדיות. הליך מימוש הביטוח פשוט במיוחד: מטפלים בכלב או בחתול בכל מרפאה וטרינרית שתרצו, לאחר הטיפול מדווחים ומעלים חשבוניות ומסמכים באתר ליברה, והכסף עובר באופן מיידי. 

ביטוח חיות מחמד ליברה מעניק כיסוי של עד 15 אלף שקלים למקרה ביטוחי בשנה, ללא הגבלת תרופות וכמות בדיקות או מזון רפואי. גובה ההשתתפות העצמית עומד על 10% עם מינימום של 250 או 500 שקלים, בהתאם למסלול הביטוח שרכשתם. ניתן להוסיף ביטוח צד ג׳ לכלב (לא כולל גזעים מסוכנים) עד 300 אלף שקלים בהשתתפות עצמית של 2,200 שקלים. הרחבה שמכסה מוות בתאונה מעניקה פיצוי של 1,000 שקלים במקרי מוות של חיה מעורבת ו-2,500 שקלים עבור חיה גזעית. 

איך עושים ביטוח לכלבים השוואה

תשלום חודשי: קודם בדקו כמה יעלה לכם לרכוש ביטוח בריאות לכלב. העלויות נעות בין 60 ל-120 שקלים לחודש בחברות השונות ולכל אחת מהן יש את הפרמטרים שלה. העלות המדויקת נקבעת בהתאם לחברה, למסלול שרכשתם, לסוג הכלב, ולהצהרת הבריאות שתתנו. 

מתי אפשר לבטח: חברות הביטוח מאפשרות לרכוש ביטוח רפואי לכלב מגיל 4 חודשים עד 8 שנים. בחלקן ניתן להמשיך להיות מבוטח לאחר גיל זה בהתאם למצבו הרפואי של הכלב, אך כל עוד הוא היה מבוטח קודם לכן בחברה. אם הכלב שלכם קרוב לגיל 8 ואתם מעוניינים בביטוח לכלבים, בדקו עם חברת הביטוח האם היא מאפשרת המשך ביטוח או שבגיל 8 הביטוח נפסק אוטומטית. 

אותיות קטנות: אין דבר כזה ״בלי אותיות קטנות״ בעולם הביטוח. תמיד יש החרגות, חריגים ונספחים. בדקו הכל, מתי מגיעה לכם השתתפות עצמית ובאילו מקרים תביעתכם תידחה, אילו כלבים חברת הביטוח לא מבטחת ומתי לא ניתן להצטרף לביטוח צד ג׳ לכלב. 

השתתפות עצמית ותקרת כיסוי: יש לבדוק אם קיימים מסלולי השתתפות עצמית שונים ואם הבדלי הפרמיה מצדיקים את ההבדל, מתי תשלמו 250 שקלים ומתי 10%, האם יש השתתפות עצמית מקסימלית במקרים של הוצאות גבוהות במיוחד, וכל מה שקשור להוצאות הכלכליות שלכם. 

איך מגישים תביעת ביטוח לכלבים: האם מדובר בהליך בירוקרטי מורכב או שפשוט מעלים מסמכים וחשבוניות באתר או באפליקציה, תוך כמה זמן מקבלים את הפיצוי או ההחזר. 

** הנתונים בכתבה נכונים לחודש יוני 2022**

מעוניינים בביטוח לכלב או לחתול? מלאו פרטים ונציג ביטוח חיות מחמד יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

אולי יעניין אותך גם:

למה כדאי לעשת ביטוח חיות מחמד?

כמה היינו רוצים שלכלב או לחתול שלנו, הייתה קופת חולים ציבורית שגובה רק דמי חברות ומסבסדת את כל הטיפולים, האשפוזים ועוד (ממש כמו אצלנו בני האדם). אבל...

כך תטפלו בחיית המחמד שלכם: 6 טיפים לחיים מאושרים

גידול חיית מחמד מכניס הביתה הרבה חום, אהבה ברמות בלתי ניתנות להסבר, ואין-ספור רגעים משעשעים, אבל טיפול בכלב או בחתול מצריך השקעה כדי להבטיח חיים...