דלג לתוכן

לחצני מצוקה ניידים: שעונים, צמידים ואפילו בסלולר

תחום לחצני המצוקה עבר שיפור ניכר בשנים האחרונות, והיום אפשר ללכת איתו לכל מקום בבית ובחוץ. לחצני מצוקה ניידים כוללים שעון מצוקה, צמיד מצוקה, ואפילו שרשרת ואפליקציה בסלולרי. הנה כל מה שצריך לדעת על כפתור מצוקה נייד

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בלחצן מצוקה?

לחצן מצוקה נייד הוא התקן שמאפשר ליצור קשר עם מוקד מאויש 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. הלחצן הוא אביזר אלקטרוני מציל חיים, שחוסך את זמן ההתקשרות במצבי חירום. במצב חירום אנחנו נכנסים ללחץ, במיוחד אם מדובר בבני הגיל השלישי שנמצאים לבד בבית, ובמקום להתחיל לחשוב מה צריך לעשות עכשיו, פשוט משתמשים בלחצן ותוך שניות בודדות מקבלים מענה במוקד להמשך טיפול והזנקת אמבולנס במקרה הצורך. אם בעבר לחצני מצוקה הותקנו בנקודות עיקריות בבית, היום קיימים לחצני מצוקה ניידים. לחצן מצוקה נייד יכול להגיע בדמות צמיד או שעון, שרשרת, ואפילו אפליקציה בסלולר. 

שעון לחצן מצוקה

שעון מצוקה לקשישים מגיע בצורת שעון חכם והוא מספק לבני הגיל השלישי את האפשרות ליצור קשר עם מוקד החירום המאויש ללא חיפוש מספר טלפון, מבלי לעבור בניתוב שיחות במרכזיה, עם קישור תוך שניות בודדות למענה של נציגים אנושיים. שעונים חכמים אחרים שלא נרכשים במסגרת שירותי חירום מאפשרים ליצור קשר עם בני משפחה או אנשי קשר שהוגדרו מראש במכשיר.

קיימים בשוק סוגים שונים של שעוני מצוקה לקשישים, אך המאפיינים העיקריים שלהם הם מסך מגע צבעוני עם ספרות גדולות, אפשרויות מעקב במסרון לטלפון החכם ובאמצעות אתר מקוון, אפשרות לנהל שיחות ישירות מהטלפון, מענה אוטומטי לשיחות טלפון, התראות חירום לשלושה טלפונים לבחירה, הגדרת גדר וירטואלית שתשלח התראות על יציאה או כניסה, אפליקציות איתור לאייפון ולאנדרואיד, חיוג ומענה אוטומטי למספר שנקבע מראש בזמן נפילה, מד דופק ומצד צעדים, תזכורת לנטילת תרופות, ואיתור מיידי כשבעל לחצן מצוקה שעון יד הולך לאיבוד. 

שעון מצוקה לקשישים כולל GPS מובנה משולב עם אנטנות ברצועת השעון בעוצמת קליטה שמאפשרת לאתר את נושא שעון לחצן מצוקה שהלך לאיבוד על ידי תשדורת כתובת מדויקת למספר שנבחר. שעון מצוקה לקשישים יעיל גם בבית במקרה של נפילה, כשהוא מתקשר לאנשים מרשימת הקשר. בנוסף יש אפשרות לשיחה מתפרצת כשבעל השעון לא עונה, כדי לוודא שהכל בסדר ולשים לב אם חוסר מענה נובע מנפילה וחוסר יכולת להתקשר. 

צמיד מצוקה לקשישים

בדומה ללחצן שעון מצוקה, צמיד מצוקה לקשישים נענד על היד. כאן לא מדובר בשעון חכם עם מגוון אפשרויות, אלא פשוט בלחצן מצוקה ליד. זהו צמיד לחצן מצוקה חסין למים שאפשר לענוד גם כתליון על הצוואר והוא שולח אותות מצוקה בעתות חירום. שימוש בצמיד לחצן מצוקה מתאים לבני הגיל השלישי והוא מעניק להם אך גם לבני משפחתם ראש שקט כשהם לבד בבית. 

מלאו פרטיכם ונציג חברת לחצני מצוקה יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

לחצן מצוקה סלולרי

ישנה גם אפשרות של כפתור מצוקה באפליקציה בסלולרי. גם באייפון וגם באפל סטור ישנן אפליקציות הצלה מתקדמות שמיועדות בעיקר להצלת חיים במקרי סכנה כמו שבץ, התקף לב, תאונה, נפילה, פרכוסים, והליכה לאיבוד, וגם כשזקוקים באופן דחוף לאיש מקצוע או שירות. 

ישנן אפליקציות שונות, אך עיקרון הפעולה דומה, כמו למשל הגדרת אנשי שר שמקבלים התראות מתפרצות עם קריאת המצוקה שכוללת מיקום על המפה, חיוג מהיר, ופונקציות נוספות. חשוב להדגיש כי אפליקציות סלולריות אינן תחליף לפעולות מצילות חיים כמו הזמנת אמבולנס, מכבי אש, או משטרה והן לא מחוברות למוקדים מאוישים אלא לאנשי קשר שאתם מגדירים. 

אילו חברות מציעות לחצני מצוקה ניידים

נטלי: חברת נטלי היא אחת החברות המוכרות ביותר בתחום שירותי החירום וכפתורי מצוקה. נטלי מציעה ללקוחותיה שירותים שונים שכוללים לחצני מצוקה ניידים ונייחים בהתאמה אישית לצרכים של כל אחד ואחת מהפונים לחברה. בדומה לטלפון רגיל ולחצני מצוקה נייחים, לנטלי לחצני מצוקה ניידים שמאפשרים קשר ישיר עם מוקד החירום המאויש של נטלי. עם ההתקשרות למוקד, נציגי נטלי כבר רואים את התיק הרפואי של הפונים כך שניתן לתת מענה מיידי מבלי הצורך לפרט על ההיסטוריה הרפואית, תרופות שנוטלים, וכדומה. המענה ניתן מיידית גם אם הפונה לא מסוגל לדבר, ובמקרי חירום מוזנק אמבולנס כדי לחסוך זמן יקר. 

לקוחות נטלי פלוס יכולים להוסיף בתוספת תשלום משדר יד שהוא צמיד מצוקה נייד שהולך איתכם לכל מקום. כפתור מצוקה נייד אחר שהחברה מציעה נקרא נטלי נייד, הוא קל משקל, יש בו GPS מובנה, הוא דוחה מים, ומבוסס על תקשורת סלולרית. לחצן מצוקה נטלי נייד מיועד ללקוחות נטלי בלבד, קיימים ומצטרפים, וניתן להוסיפו רק כשירות נוסף על כל אחד מהשירותים הקיימים.

מוקד אמון: במוקד אמון מציעים מגוון לחצני מצוקה ניידים. כפתור מצוקה נייד SOS כולל חיבור למוקד, איתור מיקום בזמן אמת, חיבור ליישומון במכשיר הנייד, ודיבור באמצעות המכשיר. לחלופין, ישנו תליון מצוקה נייד ועמיד במים שניתן לשאת בקלות לכל מקום. אפשרות נוספת היא לחצן מצוקה נייד שניתן לשאת על הגוף או בצרור המפתחות, קיימים דגמים בצורת שעון מצוקה אטום למים, ולחצן שמשלב הפעלה וכיבוי מערכת אזעקה. 

שחל: שחל מציעה תליון מצוקה נייד שמסוגל לאתר את המיקום באזורים שבהם יש קליטה לוויינית. כפתור מצוקה נייד של שחל דוחה מים וניתן גם להתקלח איתו, כך שהוא מצוין גם במקרה של נפילה באמבטיה. במקרי חירום המכשיר יוצר קשר מיידי עם מוקד השירות של שחל והנתונים הרפואיים של הפונים עולים מיד על מסך המחשב של הנציגים שנותנים מענה. הוא קל משקל, נוח להפעלה, ויש בו גם שיחות נכנסות. 

לחיצה על תליון המצוקה מובילה מיד לנציג רפואי, יש ללחוץ על הכפתור עד שהתליון רוטט ונורת לד ירוקה מתחילה להבהב. מעת לעת יתקבלו שיחות יזומות ממוקד החירום. למכשיר יש כפתור SOS, רמקול, נקודת טעינה, לדים, חיבור USB, מטען בסיס, חיבור למטען, והוא מאפשר איתור מיקום בכפוף לזמינות הרשת הסלולרית. 

מוקד אנוש: במוקד אנוש מציעים כפתור מצוקה שמחובר לטלפון הקיים ובנוסף לנקודות הנייחות יש לחצן מצוקה אלחוטי נייד עמיד למים, כך שניתן להתקלח איתו. אין צורך לגשת למכשיר הטלפון כדי לשוחח עם המוקד, לחצן מצוקה נייד כולל אפשרויות שמיעה ודיבור. עם יצירת הקשר, נציגי המוקד יראו את כל פרטי הלקוח, היסטוריה רפואית, אלרגיות, ואת פרטי אנשי הקשר אם יש צורך ליידע מישהו מהם. לחצני מצוקה ניידים של מוקד אנוש כוללים סוללת גיבוי ל-24 שעות, התראה על ניתוק קו טלפון, לחצן מצוקה שעון יד, ניתן לענוד את הלחצן גם סביב הצוואר בצורת תליון. 

שעון מצוקה

למה חשוב לשים לב כשבוחרים לחצן מצוקה נייד

ישנם דגמים שונים, מתקדמים יותר ופחות, עם שימושים שנבדלים זה מזה. ההבדל העיקרי שאתם צריכים לשים לב אליו, הוא יכולת ההתקשרות. ישנם שעוני מצוקה ניידים מתקדמים מאוד, אך הם לא מתחברים למוקד חירום אלא לאנשי קשר שהגדרתם. המשמעות היא שאיש הקשר שלכם יצטרך להיות זמין למענה ולדעת מה לעשות במקרה החירום. ישנם כפתורי מצוקה עם פונקציות פחות מתקדמות, אך הם יוצרים קשר תוך שניות עם מוקד מאויש שזמין תמיד וחוסך זמן יקר במקרי חירום. נציגים מיומנים של מוקד חירום יכולים לדעת איך לטפל בכם ולהזעיק אמבולנס או ניידת טיפול נמרץ באופן מיידי. 

הדבר השני שעליכם לבדוק, הוא נוחות הנשיאה. לחצני מצוקה ניידים מגיעים בצורת שעון יד, צמיד, או תליון. בדקו מהי הדרך הנוחה ביותר עבורכם, לא כולם אוהבים שעונים ויש כאלה שלא יכולים שיהיה משהו על צווארם. בחנו את שתי האפשרויות ובחרו בצורת הענידה הנוחה ביותר עבורכם. 

מלאו פרטיכם ונציג חברת לחצני מצוקה יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

לחצן מצוקה נייד- שאלות ותשובות

מה זה לחצן מצוקה נייד?

לחצן מצוקה נייד הוא כפתור מצוקה אלחוטי נישא, קל משקל ונוח לתפעול. ישנם סוגים שונים של לחצנים ובהם שעון לחצן מצוקה שעונדים על היד, צמיד מצוקה לקשישים, ותליון מצוקה לענידה סביב הצוואר. 

מה היתרונות של לחצני מצוקה ניידים?

בניגוד ללחצן מצוקה נייח שמאלץ את הלקוחות להגיע לנקודה מסוימת בבית כדי להפעיל אותו, לחצן מצוקה נייד ניתן לקחת לכל מקום, בבית ומחוצה לו בכפוף לקליטה סלולרית. רוב הלחצנים הניידים דוחים למים או אטומים למים, כך שניתן להתקלח איתם ולהזעיק עזרה מיידית במקרה של החלקה באמבטיה. הלחצנים מאפשרים לדבר ולשמוע דרכם, כך שלא צריך לגשת לטלפון. 

אילו חברות מציעות לחצני מצוקה ניידים?

חברת נטלי מציעה צמיד מצוקה נייד שניתן לצרף לתוכניות קיימות בתשלום נוסף, ומשדר נייד קל משקל. שחל מציעה גם היא כפתור מצוקה נייד שניתן לענוד כשעון מצוקה או תליון. מוקד אנוש ומוקד אמון מציעות גם הם סוגים שונים של שעוני מצוקה ניידים. בכל המקרים שידור מצוקה יוצר קשר מיידי עם מוקד החירום של החברה שבה בחרתם, שם הנציגים רואים מיד את התיק הרפואי שלכם כדי לספק מענה ללא דיחוי ובזבוז זמן יקר מאוד. 

מה חשוב לוודא כשרוכשים לחצן מצוקה נייד?

שימו לב אם האביזר שבחרתם נועד לשימוש עבור מוקדי חירום או לבני משפחה. ישנם שעונים חכמים או אפליקציות לסלולר שיוצרים קשר עם אנשי קשר שהגדרתם וכדי לקבל מענה למצוקה שלכם עליהם להיות זמינים. אביזרים אלה לא מחליפים את הזעקת כוחות ההצלה, אלא רק ליידע את בני המשפחה שיש מצב חירום. לעומת זאת יש כפתורי מצוקה שיוצרים קשר עם מוקדי חירום שנותנים מענה מיידי ומזעיקים ניידת טיפול נמרץ ככל שיש בכך צורך. 

לחצן מצוקה לרכב

עוד בתחום לחצני מצוקה

לחצן מצוקה: מצילים חיים בלחיצת כפתור

בלי להקליד מספר טלפון, בלי לעבור במערכת ניתוב שיחות שמבזבזת זמן יקר, לחצן מצוקה בבית או צמיד מצוקה על היד מאפשר לקרוא לעזרה במקרה של נפילה או מצב...

השוואת מחירי לחצן מצוקה: כמה זה עולה?

לחצן מצוקה לקשישים- למה כדאי שיהיה לכם את השירות, כמה זה עולה, מה ההבדל בין לחצן מצוקה סטטי לשעון מצוקה, באילו מקרים השירות מסובסד, השוואת מחירי...

לחצן מצוקה לקשישים

לחצני מצוקה לקשישים יכולים לעשות את ההבדל שבין חיים למוות תוך שניות בודדות. למי כדאי לרכוש לחצן מצוקה, באילו מצבים הם יכולים להועיל, ואילו חברות...

לחצן מצוקה לרכב: כפתור למצבי חירום

מה עושים בעת מצב חירום ברכב? לחצן יעודי לרכב נותן מענה ואף מסייע בהצלחת חיים. באילו מצבים ניתן להשתמש במערכת, אילו חברות מציעות לחצני מצוקה לרכב, כמה...