דלג לתוכן

סיוע מקצועי למימוש זכויות רפואיות

בישראל פועלות מספר חברות מובילות שמסייעות במימוש זכויות רפואיות, קבלת החזרים והטבות, קצבאות וסכומי כסף גדולים במגוון מצבים בריאותיים. אילו חברות פועלות בתחום, מתי כדאי לפנות לחברת מימוש זכויות, כמה עולה התהליך ולמה לא לעשות את זה לבד?

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

זקוקים לסיוע מקצועי במימוש זכויות רפואיות?

מצבכם הרפואי עשוי לזכות אתכם בהטבות, הנחות, החזרים או קצבאות. ישראלים רבים כלל לא יודעים שהם זכאים לכך, לא מממשים את זכויותיהם, ובכך מאות מיליוני שקלים לא מגיעים לזכאים. אם אתם סובלים מבעיה רפואית מתמשכת, מחלה קשה כרונית או זמנית, כאבים, נפצעתם במקום עבודה או שאתם סובלים ממחלת עבודה, ואפילו אם נגרמה לכם נכות נפשית, ייתכן שמגיעים לכם כספים וקצבאות. בישראל פועלות כמה חברות למימוש זכויות רפואיות שמסייעות בהגשת תביעת נכות נפשית או פיזית, אובדן כושר עבודה, קבלת תו נכה (תג נכה) ועוד. 

אילו חברות מימוש זכויות פועלות בישראל?

בישראל פועלות מגוון חברות מימוש זכויות רפואיות שנותנות שירות ברחבי הארץ. חלקן פועלות בכל תחומי הזכויות הרפואיות, אחרות מתמחות בתחומים מסוימים. החברות שפועלות בתחום הן: ד"ר זכות, החברה המרכזית למימוש זכויות, וולך, זכותג, זכות ויוזמה, זכותי, יד מכוונת, כל זכות, לבנת פורן, לרווחה, מגן מומחים, מזור, עצה טובה, שובל, שלכם, ועוד.

למה להשתמש בחברה למימוש זכויות רפואיות?

אנשים לא מתארים לעצמם בכמה מצבים הם זכאים לכסף ולקצבאות. רובנו חושבים על מצבים מאוד ספציפיים, אבל זכויות רפואיות מגיעות בהרבה מאוד תחומים. חברות מימוש זכויות רפואיות יכולות לדעת מתי מגיעות זכויות רפואיות ואיך לעשות סדר בטפסים. החברות מסייעות למלא את הטפסים ולהגיש אישורים באופן שלא ישאיר מקום לטעויות שמובילות לדחיות או לקבלת רק חלק מהזכויות. 

כך למשל, אחד התחומים הקשים ביותר להוכחת הנכות היא עבור מתמודדי נפש. מקרים של דיכאון וחרדה קשים מאוד להוכחה, אך גם מצבים מתונים של מאניה דיפרסיה או סכיזופרניה מהווים אתגר מול הרשויות. לכן כדאי להיעזר בחברה למימוש זכויות שמכירה את כל מה שצריך לעשות כדי להוכיח את הפגיעה. מקרים נוספים שקשה להוכיח הם סיבוכים שקשורים במחלת הסוכרת באופן שיביא להכרה במספיק אחוזי נכות על מנת להיות זכאים לקצבה. מרבית החברות מספקות ייעוץ ראשוני ללא עלות או התחייבות וידעו להעריך את סיכויי קבלת התביעה, כך שאין לכם מה להפסיד. 

באילו נושאים כדאי לפנות לחברות מימוש זכויות רפואיות?

חברות מימוש זכויות מסייעות במגוון רחב של נושאים, ובהם:
קצבת נכות כללית: קצבה המשולמת למי שאינם יכולים לעבוד, או שיכולת העבודה פחתה בגלל המצב הבריאותי.
קצבת ילד נכה: הביטוח הלאומי משתתף בהוצאות של משפחה עם ילד בעל לקויות קשות. הקצבה מאפשרת למשפחה לנהל אורח חיים תקין ככל הניתן כשהילד נמצא בחיק המשפחה והקהילה.
נפגעי עבודה: סיוע למבוטחים שנפגעו בזמן עבודתם ומפצה אותם על אובדן ההכנסה בתקופה שלאחר הפגיעה. נפגעי עבודה זכאים גם לקבלת טיפול רפואי חינם בשל תוצאות הפגיעה, ותשלום קצבה או מענק לבני המשפחה במקרה של פטירה. 
זכויות בתקופת קורונה: מי שחלה בקורונה בשל חשיפה לחולה במקום העבודה - יוכר כנפגע בעבודה. אנשים ששהו בבידוד אך לא היו חולים מאומתים אינם מוכרים כנפגעי עבודה.
בקשה לתו נכה וניידות: הביטוח הלאומי מעניק הטבות למוגבלים בניידות בשל ליקויי רגליים כדי שישתלבו בקהילה ויפתחו חיים עצמאיים. 
נפגעי תאונות: הביטוח הלאומי משלם דמי תאונה למי שנפגע או נפגעה בתאונה בבית, בחופשה ובשעות הפנאי, וכתוצאה מכך איבד או איבדה את כושר התפקוד. 
פגיעה בזמן התנדבות: אם נפגעתם במהלך התנדבות לטובת הקהילה, גם לכם מגיע מימוש זכויות רפואיות כאילו מדובר בעבודה. 
קצבה ליולדת נכה: קצבה מיוחדת ליולדת נכה שהיא הורה עצמאי.
דמי לידה לבן זוג של יולדת נכה: מימוש זכויות רפואיות לבן זוג של יולדת עם נכות משמעותו זכאות לדמי לידה, אם היולדת לא יכולה לטפל בילד. 
שיקום מקצועי: הביטוח הלאומי מסייע לבעלי מוגבלות וכן לאלמנים ולאלמנות להשתלב בשוק העבודה באמצעות אבחון תעסוקתי, לימודים אקדמיים או מקצועיים, מימון אביזרי לימוד, תמיכה במהלך הלימודים וסיוע בהשמה בעבודה. 
שירותים מיוחדים לנכים: הסיוע ניתן לאלו הזקוקים לעזרה רבה בפעולות היומיות, כמו לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית ושליטה על הפרשות, או זקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים.
גמלת סיעוד: אנשים שהגיעו לגיל פרישה, גרים בבית וזקוקים לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היום יום, זכאים לגמלת סיעוד. ניתן לבחור לקבל את הקצבה בכסף או בשירותי סיעוד. 
שמירת היריון: זכויות רפואיות במקרה של שמירת היריון נועדו לפצות את האישה על אובדן שכרה בזמן היותה בשמירת היריון.
דיכאון: אצל חלק מהסובלים מדיכאון קיימת פגיעה בכושר העבודה. אם הדיכאון הוכר על ידי הביטוח הלאומי כמצב נכות נפשית, ניתן לקבל קצבת נכות או גמלה אחרת עקב אובדן כושר עבודה שיכולה להגיע עד 100%.
פיצוי לנפגעי פוליו: הביטוח הלאומי מפצה את נפגעי הפוליו תושבי ישראל, שלקו במחלת שיתוק ילדים בישראל. 
פטור ממס הכנסה: הזכאות ניתנת למגוון רחב של לקויות ומוגבלויות, כמו למשל עיוורים, נכים בשיעור של 90% ויותר, בעלי נכות שנקבעה לתקופה של שנה ומעלה, ועוד. ישראלים רבים אינם מודעים לזכאות הזאת ומפספסים כספים רבים שמגיעים להם.  

איך פונים לחברה למימוש זכויות?

פשוט מאוד: כל מה שצריך לעשות זה להשאיר פרטים ממש כאן. אנחנו מעבירים את הפנייה לחברה מובילה בתחום מימוש זכויות רפואיות, ונציג יחזור אליך בהקדם. אין צורך להמתין על הקו או לנסות לנווט בתפריטי שיחות, הכול בקלות ובמהירות.

מה כולל תהליך מימוש זכויות?

לכל חברה יש את אופן הפעילות שלה, אבל התהליך דומה וכולל את השלבים הבאים:
פגישת ייעוץ ראשונה: בפגישה הראשונה יוסבר לכם באילו שירותים תוכלו להיעזר ואיך למצות את מלוא הזכויות הרפואיות שייתכן כי כלל לא ידעתם עליהן. יימסר לכם כל מידע שתבקשו (וגם כזה שלא ידעתם שאתם צריכים לבקש), וישמחו לענות על כל שאלה שרק תהיה לכם.
בניית הצוות שאחראי על התיק שלכם: הצוות כולל אנשי מקצוע בהתאם לתחום שבו אתם מגישים את התביעה, בהם מנהל או מנהלת התיק ורופאים בכירים. 
בניית התיק הרפואי: אחת הסיבות האפשריות לדחיית הבקשה כשהיא מוגשת לבד או לקבלה חלקית של הזכויות היא תיק רפואי חסר. במקרים רבים התיק הרפואי מקופת החולים לא מספיק. הצוות של חברת מימוש זכויות רפואיות שבחרתם יבנה תיק רפואי מפורט ומדויק, ויקבל מכם מידע שאולי כלל לא חשבתם שיש לו ערך עבור התביעה.
הגשת התביעה: בשלב הזה אתם מקבלים את התיק ואתם אלה שמגישים את התביעה. הצוות של חברת מימוש זכויות יסביר לכם כיצד עליכם לפעול. 

כמה עולה סיוע מקצועי למימוש זכויות רפואיות?

גובה התשלום לחברות מימוש זכויות רפואיות ואופן פריסת התשלומים מוסדרים בחוק הביטוח הלאומי. דמי פתיחת התיק עומדים על כ-800 שקלים ושכר הטרחה נקבע באחוזים מהקצבה. השכר ישולם רק אחרי שמתחילים לקבל את הקצבה או ההחזר מהביטוח הלאומי. ברוב המוחלט של החברות הפגישה הראשונה ניתנת ללא תשלום וללא התחייבות. לאחר מכן תוכלו להחליט האם אתם מעוניינים להמשיך לעבוד עם החברה ולצאת לדרך. 

מלאו פרטיכם ונציג מימוש זכויות רפואיות יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

חברות מימוש זכויות - שאלות ותשובות

אילו חברות מימוש זכויות פועלות בישראל?

החברות שפועלות בתחום הן: ד"ר זכות, החברה המרכזית למימוש זכויות, וולך, זכותג, זכות ויוזמה, זכותי, יד מכוונת, כל זכות, לבנת פורן, לרווחה, מגן מומחים, מזור, עצה טובה, שובל, שלכם, ועוד.

למה להשתמש בחברה למימוש זכויות רפואיות?

חברות מימוש זכויות רפואיות יכולות לדעת מתי מגיעות זכויות רפואיות ואיך לעשות סדר בטפסים. החברות מסייעות למלא את הטפסים ולהגיש את האישורים באופן שלא ישאיר מקום לטעויות שמובילות לדחיות או לקבלת רק חלק מהזכויות. 

איך פונים לחברה למימוש זכויות?

משאירים אצלנו פרטים, אנחנו מעבירים את הפנייה לחברה מובילה בתחום מימוש זכויות רפואיות, ונציג יחזור בהקדם. אין צורך להמתין על הקו או לנסות לנווט בתפריטי שיחות, הכול בקלות ובמהירות.

כמה עולה סיוע מקצועי למימוש זכויות רפואיות?

גובה התשלום לחברות מימוש זכויות רפואיות ואופן פריסת התשלומים מוסדרים בחוק הביטוח הלאומי. דמי פתיחת התיק עומדים על כ-800 שקלים ושכר הטרחה נקבע באחוזים מהקצבה. השכר ישולם רק אחרי שמתחילים לקבל את הקצבה או ההחזר מהביטוח הלאומי. 

מימוש זכויות רפואיות - סקירות בתחום

תג נכה | תו נכה

תג נכה - מידע על תהליך הגשת הבקשה, חברות המסייעות בכך, הטבות נוספות אשר התו מקנה, מחלות ומצבים רפואיים אשר מקנים זכאות לתו ועוד.

תתחילו לדרוש את הזכויות הרפואיות שמגיעות לכם!

זה יכול לקרות בעקבות תאונת עבודה, או אולי חלילה מחלה קשה או בעיה רפואית מתמשכת. אתם תוציאו סכומים גדולים ומשמעותיים של כסף על מגוון רופאים וטיפולים...

מימוש זכויות רפואיות לחולי סכרת

הביטוח הלאומי מכיר במחלת הסכרת וקובע אחוזי נכות לפי מידת חומרתה. ריכזנו עבורכם את זכויות חולי סכרת שניתנות מהביטוח הלאומי ואת אלו שניתן לדרוש מרשויות...

קצבת נכות נפשית - המדריך למימוש זכויות על רקע נפשי

זכאויות לקצבת נכות נפשית מגיעות גם לחלק מהמקרים הקלים והבינוניים של פגיעה נפשית כמו חרדה, דיכאון, מאניה דיפרסיה מתונה ועוד. כך תוכלו לממש את...

אולי יעניין אותך גם:

נפגעי רשלנות רפואית? תבעו זיכוי כספי!

נפגעי רשלנות רפואית זכאים לקבל פיצוי כספי. החיים עם נזק שנגרם כתוצאה מטיפול רפואי רשלני טומנים בחובם קשיים רבים. בעזרת עורך דין רשלנות רפואית ניתן...

רשלנות רפואית המדריך המלא

מהי רשלנות רפואית, מתי ניתן להגיש תביעה, אילו חומרים ומסמכים יש לאסוף כדי להוכיח רשלנות רפואית, את מי ניתן לתבוע, מהם שלבי התהליך, האם צריך להשתמש...