1 ג'יגה גלישה: אנלימיטד עוברת לשליטת סלקום

סלקום רוכשת אחוזים במיזם הסיבים האופטיים, וביחד עם חברת החשמל היא עתידה לשקם את המיזם, לחדש את פרישת התשתיות ולאפשר גלישה סימטרית ומהירה במיוחד

אוגוסט 2018

אחרי מגעים ארוכים שהחלו בשנת 2016 בין חברת התקשורת סלקום למיזם הסיבים האופטיים אנלימיטד (IBC), הודיעה סלקום על רכישה של 70% מהמיזם. 

אחרי מספר שנים של דשדוש מיזם הסיבים האופטיים של חברת IBC, הפועל בשיתוף עם חברת החשמל, חתמה סלקום על מזכר הבנות לרכישה ושליטה בחברה תמורת סכום המוערך בכ-100 מיליון שקל. לאחר השלמת העסקה תחזיק סלקום ב 70% מהחברה, כאשר ה-30% הנותרים יישארו בשליטת חברת החשמל. צעד זה, לצד מספר הקלות ממשלתיות להפחתה ניכרת בחובת פרישת רשת הסיבים (40% פרישה תוך עשור במקום 100% בתי אב תוך 20 שנה), הוא בבחינת גלגל הצלה של חברת IBC מקריסה כלכלית ומאפשר לחברה לכסות את חובותיה ולצאת לדרך חדשה.

"Unlimited" נוסדה בשנת 2013 על מנת לספק שירותי תשתית תקשורת באמצעות פרישת סיבים אופטיים על גבי תשתיות החשמל של חברת החשמל ולאפשר ללקוחותיה יכולות גלישה סימטרית במהירויות גבוהות במיוחד של עד 1 ג'יגה – זאת אומרת שמהירות ההורדה תהיה זהה למהירות העלאת והורדת הקבצים. עד כה הצליחה החברה לחבר כ-150,000 בתי אב במספר ערים במרכז, בניהן: תל אביב, רמת גן, באר שבע, כפר סבא, רעננה, טירת הכרמל, נתניה, חיפה ורמת-השרון. 

מהלך זה של רכישת החברה מגדיל משמעותית את הסיכויים של יותר ישראליים לגלוש על גבי רשת הסיבים האופטיים וליהנות מגלישה באינטרנט במהירויות שיא. 

חברת סלקום הכריזה שבשלב הראשון תאפשר לעוד 150,000 בתי אב באזורי הפרישה הנוכחיים להתחבר לרשת הסיבים. בשלוש השנים הבאות תצרף לתשתית הסיבים עוד 500,000 ובעוד 10 שנים מהיום תגיע לחיבורם של כמיליון וחצי משקי בית. לדברי סלקום, מהלך הרכישה יאפשר להציע ללקוחותיה מוצרים ושירותים נוספים, למשל צפייה רציפה בשידורי טלוויזיה ב-4K ואפילו 8K וכמו כן, לחסוך בעלויות שנגזרות מתשלומי החברה לתשתית האינטרנט של בזק.

העסקה מותנית בהתקשרות בהסכם תוך פרק זמן מסוים מחתימת מזכר ההבנות, אישורים רגולטורים והסדרי מס.


להשוואת חבילות אינטרנט

חברות אינטרנט נוספות:

019 מובייל: חבילות אינטרנט ספק ותשתית

טריפל סי - ספק ותשתית אינטרנט

HOT: חבילות אינטרנט תשתית וספק

בזק בינלאומי ספק + תשתית

אינטרנט רימון - ספק ותשתית בלי תוכן לא רצוי

מבצעי האינטרנט של 012

018 אקספון בחבילות ספק ותשתית משתלמות

סלקום אינטרנט: הצטרפות, מחירים ומבצעים

נטוויז'ן: חבילות ומבצעים

פרטנר: חבילות אינטרנט ביתי, ספק ותשתית

חבילות אינטרנט בזק: ספק + תשתית | הצטרפות לבזק

HOTnet - חבילות באנדל ספק ותשתית

הרשם לאתר כמהזה ותהנה ממערכת תזכורות לפני סיום מבצע וניוזלטר עם עדכוני מחירים

תגובות