דלג לתוכן
ביטוח חיים איילון: כל מה שחייבים לדעת

ביטוח חיים איילון: כל מה שחייבים לדעת

מסלולי ביטוח חיים של חברת איילון מאפשרים לכם לקבוע את סכום הביטוח בהתאם לצרכים שלכם. אילו מסלולי ביטוח חיים איילון מציעה, מה כל אחד מהם מעניק למוטבים, למי מיועדים ביטוחי חיים, ומה הם תנאי ההצטרפות - מדריך

מה זה ביטוח חיים

ביטוח חיים איילון הוא תוכנית ביטוח למקרה מוות מכל סיבה שהיא, חוץ מהתאבדות בשנה הראשונה מאז ההצטרפות לביטוח. במסגרת הביטוח ניתן פיצוי כספי ליקיריו של המנוח במטרה להבטיח עוגן כלכלי למשפחה שתוכל לשמור על אותה רמת החיים טרם הפטירה. מותו של אדם יקר כרוך בהתמודדויות מורכבות רבות, ביטוח חיים איילון מסיר לפחות את הדאגה הכלכלית שכרוכה באובדן ההכנסה. 

מאפיינים עיקריים של ביטוח חיים איילון

ביטוח חיים איילון מעניק ליורשי המבוטח או המבוטחת פיצוי שנועד לכסות על אובדן ההכנסה. ביטוחי חיים שונים במהותם ממרבית הביטוחים האחרים, והנה ההסבר לכך. ברוב הביטוחים שאנחנו עושים, בין אם מדובר בביטוחי רכב ודירה ובין אם מדובר בביטוח בריאות או ביטוח נסיעות לחו״ל, אנחנו קונים רשת ביטחון כלכלית עבור עצמנו. הטיסה בוטלה? במקום להפסיד את מלוא הסכום הביטוח מכסה את סכום האובדן. חס וחלילה צריך לעבור ניתוח? הביטוח מכסה את הבדיקות, שכר הרופא, עלות חדר הניתוח ועלויות האשפוז וזה לא יוצא מהכיס שלנו. 

לעומת זאת, כשאנחנו מצטרפים לביטוח חיים אנחנו עדיין רוכשים רשת ביטחון כלכלית, אך הפעם עבור היורשים שלנו שרשומים כמוטבים בפוליסה. המשמעות היא שלא המבוטח הוא זה שמקבל את הכסף בקרות המקרה הביטוחי, אלא רק יורשיו במקרה שהוא הולך לעולמו בטרם עת במסגרת תקופת הביטוח. בהתאם למסלול הביטוחי שנרכש, יינתן פיצוי חד פעמי או קצבה חודשית קבועה מתמשכת. 

כדי להצטרף אל איילון ביטוח חיים יש למלא שאלונים והצהרת בריאות. על פי התשובות שלכם ייקבע גובה הפרמיה, כלומר התשלום החודשי הדרוש עברו הסכום המבוטח. הפרמיה נקבעת לפי הרגלים כמו עישון, שתיית אלכוהול, ספורט אתגרי, ועיסוק בעבודות מסוכנות. נסכם את החלק הזה בהדגשה - ביטוח חיים איילון אינו תוכנית חיסכון ארוכת טווח שבסופה מתקבלים כספי הביטוח בדומה לקרנות השתלמות ופנסיה. הפיצוי ניתן רק במקרה של מוות עבור בני המשפחה או מוטבים אחרים בפוליסת הביטוח כדי לאפשר חיים בכבוד עבור יקיריכם שאיבדו את אחד ממפרנסי המשפחה. 

מוצרי ביטוח חיים של חברת הביטוח איילון

דרור 1 פרט: איילון ביטוח חיים במסלול דרור 1 פרט מעניקה סכום חד-פעמי למוטבים במקרה של פטירת המבוטח במהלך תקופת הביטוח. בהתאם לגיל המבוטח הפרמיה משתנה מדי שנה. אתם אלה שקובעים את סכום הביטוח בהתאם לצרכים שלכם, אתם כמובן קובעים מי הם המוטבים שיקבלו את התשלום, ולא מעשנים נהנים מתשלום חודשי נמוך יותר. ניתן לרכוש את התוכנית באופן עצמאי או ככיסוי נוסף לכל פוליסת ביטוח חיים, מבוטחים קיימים עד גיל 45 יכולים להגדיל את סכום הביטוח עד הכפלתו במצבים כמו נישואים או הולדת ילדים, ללא הצהרת בריאות חדשה. 

עוגן למשפחה - פרט: תוכנית ביטוח חיים איילון עוגן למשפחה פרט מספקת תשלום חודשי למוטבים במקרה של פטירה בטרם עת של המבוטח או המבוטחת. התשלום החודשי ניתן ממועד הפטירה עד תום התקופה המבוטחת כפי שהוגדרה בפוליסת הביטוח. התשלום החודשי מאפשר לשמור על היכולת של המשפחה לכלכל את עצמה בעקבות אובדן ההכנסה של המבוטח. ניתן לרכוש מספר תשלומים חודשיים שונים עבור מוטבים שונים ולתקופות ביטוח שונות. בנוסף, ניתן לשלב עם תוכנית דרור 1 פרט ולקבל גם סכום חד פעמי וגם תשלום חודשי. תקופת המינימום לביטוח עומדת על 10 שנים, ניתן להצטרף החל מגיל 20 עד גיל 65, גיל תום תקופת הביטוח המרבי הוא 85. 

דרור למשכנתה: איילון ביטוח חיים מציעה מסלול למקרה פטירה לכיסוי יתרת משכנתה. איילון ביטוח תשלם למוסד הפיננסי המלווה את שארית החוב ואם יש סכום עודף הוא יועבר למוטב של המבוטח. ניתן לרכוש ביטוח חיים איילון דרור למשכנתה כמסלול עצמאי בלבד בזיקה למשכנתה המבוטחת. 

איילון ביטוח חיים למקרה תאונה: מסלול שמשלם פיצוי כספי חד פעמי במקרה של מוות עקב תאונה. תאונה היא מצב פתאומי ומפתיע בניגוד למחלה כרונית ממושכת שבה מבינים שהנורא מכל מתקרב. ביטוח חיים איילון למקרה תאונה מעניק פיצוי כספי פטור ממס למוות שנגרם כתוצאה ישירה מתאונה במהלך תקופה של שלוש שנים ויום ממועד התאונה. מסלול זה ניתן לרכישה ככיסוי נוסף בלבד לכל אחת מפוליסות הפרט של החברה. ניתן להוסיף חבילה זו החל מגיל 20 עד גיל 60. 

למי מומלץ לרכוש ביטוח חיים איילון

כל אחד מגיל 20 יכול לרכוש ביטוח חיים איילון במסלולים השונים. אולם הביטוח מומלץ במיוחד עבור אנשים עם בן או בת זוג, ילדים שתלויים בהם כלכלית, הורים מבוגרים, וכל מוטב אחר שתלויים במבוטחים לכלכלתם. אם אין אף אדם שתלוי ביכולת שלכם לפרנס אותו או שהמצב הכלכלי במשפחתכם מאפשר לשמור על אותה רמת חיים גם אם משכורת אחת יורדת מפרנסת המשפחה, ייתכן שביטוח חיים אינו הכרחי עבורכם. 

חשוב להדגיש שמטרתו של ביטוח חיים אינו להעשיר את חשבונות המשפחה אלא לאפשר לה להמשיך לחיות בכבוד גם לאחר קרות האסון. מסיבה זו כדאי להתאים את גובה התשלום החודשי ואת הסכום המבוטח, בין אם מדובר בקצבה חד פעמית ובין אם בתשלום חודשי, לגובה ההכנסות. ישנם זוגות רבים שרוכשים פוליסות ביטוח זהות למרות ששכרם שונה, וזה מיותר למדי. כך למשל אם אחד מבני הזוג מרוויח שכר גבוה משמעותית מבן הזוג השני, האחד צריך לרכוש ביטוח חיים יקר יותר והשני ביטוח זול יותר. באופן הזה במקרה של פטירת אחד מהם, הביטוח מכסה את השכר שאבד בהתאם לגובהו. 

היתרונות של איילון ביטוח חיים

איילון חברה לביטוח היא אחת משש קבוצות הביטוח והפיננסים הגדולות בישראל. מדובר בחברה ותיקה שפועלת כבר משנת 1976, כך שמדובר בחברה ותיקה ויציבה. כ-1,100 עובדי החברה מעניקים שירות בשיתוף עם 2,600 סוכני ביטוח בכל רחבי הארץ. 

השירות: איילון ביטוח חיים רואה בשירות כתחום אסטרטגי ופועלת למצוינות בתחום. החברה מובילה בסקרי שביעות רצון בתחומי ביטוח חיים וביטוח פנסיוני. 

שקיפות: ביטוח חיים איילון רואים בשקיפות והוגנות שני ערכים שהם הבסיס לשירות שהחברה מעניקה ללקוחותיה. החברה מספקת הן למבוטחים והן לסוכני הביטוח כלים לצורך שקיפות, הגברת אמון, והוגנות טיפול בתביעות. 

שירותים דיגיטליים: חברת איילון מספקת מגוון שירותים דיגיטליים ללקוחותיה שיכולים לקבל מידע ושירות 24/7 ללא צורך בהמתנה לנציג. אפשרויות אלה מעלות את איכות הטיפול והשירות של החברה. השירותים כוללים הזמנת גרר דיגיטלי, צ'אטבוט דיגיטלי, שירות באמצעות ווטסאפ ושירותים נוספים.

איילון ביטוח חיים - שאלות ותשובות

אילו ביטוחי חיים ניתן לרכוש מחברת הביטוח איילון?

איילון מציעה מספר מסלולי ביטוח חיים: דרור 1 פרט שמעניק סכום חד פעמי במקרה של פטירה בתקופה המבוטחת, עוגן למשפחה - פרט שמספק תשלום חודשי למוטבים לתקופה מתמשכת, דרור למשכנתה לכיסוי הלוואות עם העברת הסכום החסר למלווה, וביטוח חיים למקרה תאונה. 

למי מתאים ביטוח חיים איילון?

ביטוח חיים איילון מתאים למבוטחים שיש להם בן או בת זוג, ילדים, ואנשים אחרים שתלויים בהם כלכלית. איילון ביטוח חיים מאפשר למוטבים לשמור על רמת החיים ולא להיפגע כלכלית גם לאחר האסון המשפחתי עם מות המבוטח או המבוטחת. לרוב הביטוחים ניתן להצטרף מגיל 20 עד גיל 65, כשהתקופה המבוטחת המינימלית היא 10 שנים והגיל המקסימלי הוא 85. 

למה דווקא ביטוח חיים של חברת איילון?

איילון היא אחת משש קבוצות הביטוח והפיננסים הגדולות בישראל, חברה ותיקה שמעסיקה יותר מ-1,000 עובדים ועובדת בשיתוף עם כ-2,600 סוכני ביטוח. החברה רואה בשירות תחום אסטרטגי ופועלת למצוינות בתחום תוך מתן כלים לשקיפות, הגברת אמון, והוגנות טיפול בתביעות. איילון מציעה ללקוחותיה שורה של שירותים דיגיטליים מתקדמים ובהם הזמנת גרר דיגיטלי, צ'אטבוט דיגיטלי, שירות באמצעות ווטסאפ ושירותים נוספים.

מה יכול להשפיע על גובה התשלום החודשי בביטוח חיים איילון?

בעת ההצטרפות לביטוח חיים איילון תתבקשו למלא שאלונים והצהרת בריאות. מאפיינים כמו מגדר, גיל, עישון, צריכת אלכוהול, ספורט אתגרי, או עבודה בגובה רב משפיעים על גובה התשלום החופשי. יש לעדכן את איילון חברה לביטוח כשהמצב המשפחתי משתנה, כמו למשל הולדת ילדים חדשים כדי להתאים את הביטוח למצב החדש, וניתן לשנות את הסכום המבוטח עד הכפלתו בהתאם לשינויים שחלים בחייכם. 

ביטוח חיים - חברות בתחום

ביטוח חיים - השוואה >

ביטוח חיים - סקירות בתחום

איך לבחור ביטוח חיים ולחסוך כסף?

על מנת לוודא שיש לכם את הכיסוי הטוב ביותר במחיר המשתלם ביותר, ריכזנו עבורכם את כל המידע על הסוגים השונים של ביטוח חיים, אילו חברות פועלות בשוק, איך...