דלג לתוכן
כלל ביטוח ופיננסים - ביטוח חיים

כלל ביטוח ופיננסים - ביטוח חיים

חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה שלל מוצרים בתחום ביטוח החיים החל ממקרה מוות בסכום חד-פעמי, דרך ריסק אישי חכם, חבילות משפחתיות, וסילוק הלוואות במקרה מוות. בדקנו איזו רשת ביטחון המשפחה שלכם יכולה לקבל בחברת כלל

ביטוח חיים על קצה המזלג

ביטוח חיים הוא פוליסה שנועדה לשמור על רמת החיים של בני המשפחה במקרה של מוות בטרם עת של אחד המפרנסים. מוות שכזה יכול להגיע בעקבות מחלה קשה, כשל לבבי מפתיע, או תאונה, מצבים שמשאירים את בן או בת הזוג, ובעיקר ילדים קטנים, ללא תמיכה כלכלית. חברות הביטוח ובהן גם כלל ביטוח ופיננסים משווקות ללקוחותיהן ביטוחי חיים על מנת שבני המשפחה יוכלו לשמור על רמת החיים טרם האובדן ולצמצם את הפגיעה הכלכלית.  

המאפיינים העיקריים של כלל ביטוח חיים

כלל ביטוח חיים מספקת פיצוי עבור היורשים של המבוטח או המבוטחת שרשומים כמוטבים בפוליסת הביטוח. ייחודו של ביטוח חיים הוא שהמבוטח עצמו לא מקבל את הכסף שנצבר לאחר תקופה מסוימת, אלא רק היורשים במקרה של מוות. המוטבים מקבלים את סכום הפיצוי שנקבע בפוליסה, בין אם מדובר בסכום חד פעמי או בקצבה חודשית. 

מיד נפרט על סוגי הביטוחים והפיצויים השונים, אך המשותף לכל פוליסות ביטוח חיים כלל ביטוח ופיננסים הוא מילוי שאלונים והצהרת בריאות על מנת שחברת הביטוח תקבע את גובה הפרמיה, בהתאם לאורח החיים של המבוטחים. סוגיות כמו עישון סיגריות ושתיית אלכוהול, כמו גם ספורט אתגרי או עיסוק בעבודות מסוכנות יכולות להעלות את גובה הפרמיה החודשית. 

נדגיש: ביטוח חיים של כלל, כמו כל ביטוח חיים של כל חברה אחרת, אינו תוכנית חיסכון שניתן לפדות לאחר שנים, כפי שקורה בקרן הפנסיה או קרן השתלמות. הכספים המשולמים לכלל ביטוח לא נצברים והפיצוי ניתן רק במקרה של מוות. מטרת ביטוח חיים כלל אינה התעשרות של בני המשפחה, אלא מתן האפשרות לחיים בכבוד לבני המשפחה שאיבדה את אחד ממפרנסיה. 

כדאי לדעת גם שביטוח חיים מאפשר קבלת כפל פיצויים, בניגוד לרוב סוגי הביטוח האחרים. המשמעות היא שאם רכשתם פוליסת ביטוח חיים של כלל ביטוח באופן פרטי, ובנוסף מקום העבודה שלכם ביטח אתכם בביטוח חיים נוסף בין אם בכלל ביטוח ובין אם בחברה אחרת, תוכלו לקבל פיצויים מכל פוליסות ביטוח חיים שברשותכם יחדיו. 

פוליסת ביטוח חיים כלל ביטוח ופיננסים מסתיימת בין גיל 70 ל-80 בהתאם לפוליסה שנרכשה.  

אילו מוצרי ביטוח חיים כלל ביטוח מציעה

ספיר: ביטוח חיים כלל ספיר מעניק תשלום חד פעמי לבני המשפחה בסכום שנקבע מראש. הפוליסה כוללת את תשלום כל סכום הביטוח שנקבע למוטבים במקרה שהמבוטח או המבוטחת הולכים לעולמם בטרם עת. תום תקופת הביטוח היא גיל 80, כלומר פטירה לאחר גיל זה לא מזכה בפיצויים. ניתן לרכוש ביטוח חיים כלל ספיר גם כתוספת לביטוחי חיים אחרים. 

ריסק אישי חכם: מסלול במסגרת ביטוח ספיר של כלל ביטוח חיים. בביטוחי חיים התשלום החודשי עולה בהתאמה לגיל הביטוחי, אך סכום הביטוח עצמו נותר ללא שינוי. כלל ביטוח חיים במסלול ריסק אישי חכם במסגרת ביטוח ספיר מאפשר לקבוע גיל ביטוחי שממנו הפרמיה תישאר קבועה, אך סכום הביטוח יקטן. באופן הזה המבוטחים יכולים לקבוע את התשלום המרבי שאותו הם מעוניינים לשלם כפרמיה, וסכום הביטוח קטן בהתאם לצרכי החיים המשתנים, כמו למשל ילדים שכבר גדלו ויכולים לפרנס את עצמם. את קיבוע הפרמיה ניתן לבצע עד גיל 70 ותום תקופת הביטוח היא גיל 80. 

שוהם: כלל ביטוח מציעה את שוהם, ביטוח חיים לסילוק משכנתה והלוואות, עם פירעון מלא של ההלוואה בתוספת עד 12 חודשי פיגור בצירוף ריביות שנצברו לחוב. תום תקופת הביטוח עומד על גיל 80 או 35 שנה מרגע קבלת המשכנתה, המוקדם מבין השניים. כלל ביטוח חיים מציעה גם מסלול שוהם נגיש שמיועד לפירעון משכנתה עבור אנשים עם מוגבלות מקצרת חיים.

הכנסה למשפחה פלוס: כלל ביטוח חיים משווקת מסלול הכנסה למשפחה פלוס (ברקת), שמאפשר לרכוש פיצוי שישולם למוטבים כתשלום חודשי עד לסיום התקופה הביטוחית. במסלול זה ניתן לרכוש פוליסה אחת עבור שני בני זוג. תום תקופת הביטוח עומדת עד גיל 80 של המבוטח או 52 שנים ממועד ההצטרפות אל כלל ביטוח חיים, המוקדם מביניהם. 

חבילות ביטוח חיים מיוחדות של כלל

ביטוח חיים כלל מציע שני מסלולים משפחתיים, כלל כפול למשפחה ומגן למשפחה פלוס. כלל כפול למשפחה מעניק הנחה על הפרמיה החודשית עבור ביטוח חיים כלל ספיר ריסק. במקרה של פטירת שני בני הזוג בטווח של שנה, ובתנאי שגיל המבוטחים לא עולה על 65, הסכום הביטוחי יוכפל עד לגובה של 1.5 מיליון שקלים עבור כל אחד מהמבוטחים. חבילת מגן למשפחה פלוס כולל את מסלולי ספיר וברקת, שילוב של תשלום חד פעמי לצד תשלומים חודשיים עד תום תקופת הביטוח. 

בנוסף כלל ביטוח חיים מציעה השלמות ביטוחיות למשכנתה במסלול ריסק+, ביטוחים עבור בעלי עסק עצמאי, ביטוחי חיים עבור מקרי מוות של אנשי מפתח בעסק, והשלמות ביטוחיות כמו אובדן כושר עבודה ופנסיית נכות. 

למי כדאי לרכוש ביטוח חיים של כלל

כבר הזכרנו שביטוח חיים אינו תוכנית חיסכון אלא האפשרות להסיר את העול הכלכלי שעלול ליפול על בני המשפחה אם נלך לעולמנו בטרם עת ובמפתיע. כל סוג של ביטוח הוא יצירת רשת ביטחון, אך רוב הביטוחים הם רשת ביטחון עבורנו. כך למשל, ביטוח רכב מאפשר לנו לא להיכנס לחובות אם הרכב מתקלקל ויש צורך בחלקי חילוף יקרים או ברכב חדש, ביטוח בריאות מאפשר לנו לשלם השתתפויות עצמיות נמוכות ולא את העלויות הגבוהות המלאות של שכר הרופאים וחדרי ניתוח, אך כשמדובר בביטוח חיים ההגנה אינה עבורנו אלא עבור היקרים לנו. 

מסיבה זו כלל ביטוח חיים מומלץ אם יש אנשים שתלויים בכם, כמו למשל בני זוג וילדים, או אנשים אחרים שאתם נושאים באחריות כלכלית כלפיהם. כך למשל, עבור רווקים ללא ילדים ביטוח חיים פחות רלוונטי, כך גם עבור הורים לילדים בגירים, בריאים ועובדים, שכבר יש להם משפחה משלהם. 

מטרת ביטוח חיים כלל היא לשמור על רמת חיים דומה בקרב המשפחה כפי שהייתה טרם הפטירה, ולכן מומלץ להתאים את גובה הפרמיה והסכום המבוטח לבין גובה ההכנסות. המשמעות היא שבן או בת הזוג בעלי ההכנסה הגבוהה צריכים לרכוש פוליסה עם כיסוי גבוה יותר ותשלום פרמיה בהתאם, ואילו עבור בן או בת הזוג עם ההכנסה הנמוכה יותר, מומלץ לרכוש ביטוח זול יותר. 

מה עושים אם רוצים לשנות את גובה הכיסוי

נסיבות החיים שלנו משתנות ולעיתים כדאי להתאים את מסלול ביטוח חיים כלל אל המצב החדש. גובה הפרמיה המקורית נקבע לפי השאלונים והצהרת הבריאות לצד חיתום רפואי, והוא נקבע לפי מגדר, גיל, עישון, ועוד. אולם יש מאפיינים שמשתנים עם הזמן ולא ניתן לחזות אותם מראש, כמו הולדת ילדים חדשים, וכשזה קורה יש לעדכן את הפוליסה בהתאם. 

למה דווקא ביטוח חיים כלל

כלל ביטוח ופיננסים היא חברה ותיקה ויציבה שפועלת משנת 1987. לחברה נכסים בהיקף של כ-220 מיליארד שקלים והיא מחזיקה בסוכנויות ביטוח, קופות גמל, קרנות פנסיה וקרנות השתלמות. נתח השוק של קבוצת כלל עומד על כ-14% והיא פועלת בשיתוף עם כ-2,000 סוכני ביטוח. 

חטיבת ביטוח חיים של כלל ביטוח מציעה ללקוחות החברה שלל פתרונות 360 מעלות בכל מגזרי המשק. המבוטחים יכולים לבחור מבין שורה מגוונת של מסלולים וכיסויים שמאפשרים שמירה על ביטחון כלכלי גם בימים קשים. 

ביטוח חיים של כלל - שאלות ותשובות

אילו ביטוחי חיים ניתן לרכוש מחברת הביטוח כלל?

כלל ביטוח ופיננסים מציעה מספר מסלולי ביטוח חיים, ובהם ביטוח חיים כלל ספיר עם פיצוי חד פעמי, ריסק אישי חכם שמאפשר התאמה לפי נסיבות החיים, ביטוח שוהם לסילוק משכנתה, מסלולים שמשלבים פיצוי חד פעמי עם קצבה חודשית, מסלולים משפחתיים, ביטוח חיים כלל לעצמאים, ועוד.

למי מתאים ביטוח חיים כלל?

ביטוח חיים כלל מתאים למבוטחים שיש להם בן או בת זוג, ילדים, ואנשים אחרים שתלויים בהם כלכלית. כלל ביטוח חיים מאפשר למוטבים להמשיך לשמור על רמת החיים ולא להיפגע כלכלית גם לאחר האסון המשפחתי עם מות המבוטח או המבוטחת. 

למה דווקא ביטוח חיים של חברת כלל?

כלל ביטוח ופיננסים פועלת בשוק הביטוח משנת 1987, היא חברה ותיקה עם גב כלכלי חזק. בחברה מועסקים יותר מ-4,000 עובדים וכ-2,000 סוכני ביטוח משתפים עמה פעולה. המבוטחים יכולים לבחור מבין מגוון של שירותי ביטוח חיים כדי לשמור על ביטחון כלכלי גם לאחר מוות בטרם עת. 

מה יכול להשפיע על גובה התשלום החודשי בביטוח חיים כלל?

בעת ההצטרפות לביטוח חיים כלל תתבקשו למלא שאלונים והצהרת בריאות. על הפרמיה יכולים להשפיע מאפיינים כמו מגדר, גיל, עישון, צריכת אלכוהול, ספורט אתגרי, או עבודה בגובה רב. יש לעדכן את חברת הביטוח כשהמצב המשפחתי משתנה, כמו למשל הולדת ילדים חדשים כדי להתאים את הביטוח למצב החדש. 

ביטוח חיים - חברות בתחום

ביטוח חיים - השוואה >

ביטוח חיים - סקירות בתחום

איך לבחור ביטוח חיים ולחסוך כסף?

על מנת לוודא שיש לכם את הכיסוי הטוב ביותר במחיר המשתלם ביותר, ריכזנו עבורכם את כל המידע על הסוגים השונים של ביטוח חיים, אילו חברות פועלות בשוק, איך...