דלג לתוכן

תיירות מרפא: היתרונות של טיפולים בחו״ל

מטיפולי שיניים ברומניה ועד השתלת שיער בטורקיה או ביוון, יותר ויותר אנשים בוחרים לעבור הליכים רפואיים וטיפולים אסתטיים בחו״ל. איך תיירות מרפא תפסה כזו תאוצה, אילו טיפולים ניתן לעשות בחו״ל ומהם היתרונות של טיפולים במרחק טיסה?

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ ומחירים של טיפולי שיניים אסתטיים בטורקיה?

רוצה לקבל ייעוץ ומחירים של השתלת שיער בטורקיה?

תיירות מרפא היא ענף שהולך ומתפתח בעשורים האחרונים בכל העולם, גם אצלנו בישראל. ממש כפי שיש אנשים ממדינות אחרות שבוחרים לעבור טיפולים שונים בארץ, כך יש אלפי ישראלים שמדי שנה בוחרים לטוס למדינה אחרת לצורך טיפולים או הליכים רפואיים. ההליכים האלו יכולים להיות קוסמטיים כמו טיפולי שיניים בחו״ל, השתלת שיער בחו״ל, טיפולים אסתטיים בטורקיה או בתאילנד, וגם נושאים רציניים יותר כמו MRI בטורקיה. לפני ההחלטה לעבור טיפול רפואי בחו"ל, מומלץ לבדוק ביסודיות את המוסדות הרפואיים, ניסיונם של הרופאים, ותקנות הבריאות המקומיות. במאמר שלפניכם נענה על שאלות רבות ונפיג חששות כדי שתחזרו לארץ בריאים ושלמים עם מינימום הוצאות. 

איך תיירות מרפא הפכה לכזו תופעה

תיירות מרפא הפכה לתופעה עצומה הודות לשילוב של מספר גורמים, והראשון שבהם הוא זמינות טיסות במחיר מצוין. הקשישים שביננו בוודאי זוכרים כמה עלו טיסות לאירופה לפני כניסת חברות הלואו-קוסט, אילו מיסים והיטלים הפילה עלינו הממשלה עבור יציאה מהארץ, וכמה עלה להחליף למטבע זר. היום הדברים האלו לא קיימים כך שטיפולי שיניים ברומניה, השתלת שיער ביוון, טיפולים אסתטיים באיסטנבול או MRI בטורקיה זמינים יותר מתמיד. 

גם התפתחות האינטרנט והרשתות החברתיות עזרה לצמיחת ענף תיירות מרפא. לאנשים שמעוניינים בטיפולים בחו״ל קל יותר לחקור ולהשוות בין רופאים, בתי חולים, מרפאות ומטפלים ברחבי העולם, ולקבל החלטות מושכלות היכן לקבל טיפול רפואי. הנה, עובדה, אתם כאן! צמיחת הרשתות החברתיות, מפייסבוק ועד טיקטוק, עוזרת למעוניינים בתיירות מרפא בחו״ל להתחבר לאנשים נוספים בדיוק כמוכם שמשתפים בהמלצות שלהם. 

במקביל, התקדמות הטכנולוגיה הרפואית מאפשרת למטופלים לקבל טיפול איכותי במספר הולך וגדל של מדינות, גם כאלה שנהוג לחשוב עליהן שהן נותרו מאחור מבחינה טכנולוגית. גם הגלובליזציה של שירותי הבריאות ממלאת כאן תפקיד, שכן מוסדות רפואיים ורופאים במדינות מסוימות יוזמים את הרחבת הפוטנציאל שלהם על ידי משיכת מטופלים בינלאומיים. כל הגורמים הללו תרמו לצמיחת תיירות מרפא והפכו אותה לאפשרות פופולרית עבור גברים ונשים רבים שמחפשים טיפול רפואי זול מבחינה כלכלית, אך איכותי מכל הבחינות האחרות.

תיירות מרפא

אילו טיפולי תיירות מרפא אפשר לעשות בחו״ל

תיירות מרפא מכסה מגוון רחב של טיפולים והליכים, החל מטיפולים קוסמטיים ועד ניתוחי לב וטיפול בסרטן. חלק מהטיפולים הפופולריים ביותר המבוקשים באמצעות תיירות מרפא כוללים טיפולי שיניים, השתלת שיער, טיפולים אסתטיים כמו הזרקות ומילויים, וסריקות MRI. הנה טיפולים העיקריים שעומדים לרשותכם, זהו רק חלק קטן וקיימים כמובן רבים נוספים:

טיפולי שיניים בחו״ל: טיפולי שיניים הם אחת הסיבות הפופולריות ביותר לתיירות מרפא. יעדים פופולריים לטיפולי שיניים בחו״ל כוללים את הונגריה, רומניה, מולדובה, ובוודאי שמעתם על טיפולי שיניים בטורקיה. גם תאילנד והפיליפינים מאפשרות תיירות מרפא לטיפולי שיניים, אך כאן כבר יש לקחת בחשבון את עלות הטיסה. מטופלים ומטופלות בוחרים במדינות אלו בשל העלות הנמוכה יותר של טיפולי שיניים בהשוואה לארץ, איכות הטיפול הגבוהה והזמינות של הליכים מיוחדים. טיפולי שיניים בטורקיה מושכים תיירים הודות לרמתם הגבוהה של המתקנים, רופאי שיניים בעלי מיומנות גבוהה, ומחירים נוחים.

השתלת שיער בחו״ל: השתלת שיער היא טיפול פופולרי נוסף המבוקש בתחום תיירות מרפא. יעדים פופולריים כוללים השתלת שיער בטורקיה ובמיוחד באיסטנבול, השתלת שיער ביוון או בקפריסין, ואפילו השתלת שיער בהודו הפכה לאפשרות פופולרית. אנשים בוחרים בהשתלת שיער בחו״ל בשל המיומנות הגבוהה של הרופאים והטכנאים במדינות אלה, הזמינות של הליכים מיוחדים, והעלות הנמוכה של הטיפול בהשוואה לישראל.

טיפולים אסתטיים בחו״ל: טיפולים אסתטיים כמו הזרקת בוטוקס, חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית, ופילינג כימי גם הם סיבות פופולריות לתיירות מרפא. יש כמובן גם טיפולים מורכבים יותר בתחום הניתוחים הפלסטיים שדורשים זמן החלמה ממושך יותר. יעדים פופולריים כוללים טיפולים אסתטיים בטורקיה, וגם טיפולים אסתטיים בתאילנד. מטופלים ומטופלות בוחרים במדינות אלו בשל עלות הטיפול הנמוכה יותר, הזמינות של הליכים מיוחדים, והמיומנות הגבוהה של רופאים שמטפלים באנשים שמגיעים אליהם מכל העולם. 

סריקות MRI בטורקיה: ממש לאחרונה החלו להציע בדיקות MRI בטורקיה כחלק מאפשרויות תיירות מרפא. הסיבה לכך היא שהמתנה לתור לבדיקה בארץ אורכת חודשים ויש כאלה שמעידים על חצי שנת המתנה. בדיקה פרטית עולה עד 5,000 שקלים והיא לאו דווקא מקצרת את התור. בדיקת MRI בטורקיה עולה פחות ממחצית מהסכום, כולל הטיסה. באמצעות סוכן תיירות מרפא ניתן להיות על המטוס תוך ימים בודדים מרגע ההזמנה ולחזור לישראל אפילו באותו היום עם דיסק ובו תוצאות הבדיקה. 

מהם היתרונות של תיירות מרפא בחו״ל

מחיר תיירות מרפא: ישראל אינה מדינה זולה ולא כל ההליכים הרפואיים כלולים בביטוח הרפואי הממלכתי, בביטוחים המשלימים, ובביטוחים הפרטיים. מחיר תיירות מרפא של טיפולים שונים במדינות אחרות יהיה נמוך משמעותית ויביא לחיסכון משמעותי בעלויות. במקרים רבים העלות של טיסה, שהייה במלון, וקבלת הטיפול הרפואי יהיו נמוכים בצורה ניכרת בהשוואה לטיפול דומה בארץ. 

זמינות טיפולים: ייתכן שחלק מההליכים הרפואיים לא יהיו זמינים כאן אצלנו ליד הבית או שיהיו זמני המתנה ממושכים. על ידי נסיעה לחו"ל במסגרת תיירות מרפא תוכלו לקבל את הטיפול הדרוש לכם מהר יותר.

איכות הטיפול: בישראל יש רופאים מצוינים בכל כך הרבה תחומים, אך יש מדינות שבהן פועלים רופאים ורופאות מובילים בתחומם, בעלי שם עולמי, שגברים ונשים מכל העולם נוהרים אליהם. יש מדינות עם התמחות בתחומים ספציפיים כמו טיפולים אסתטיים או השתלות שיער, והשילוב של המתקנים הרפואיים, הטכנולוגיות הכי מתקדמות והרופאים המיומנים ביותר מבטיח שתקבלו את הטיפול האיכותי ביותר. 

פרטיות וסודיות: יש אנשים מסוימים שמעוניינים לשמור על מקסימום פרטיות ואנונימיות, והם מעוניינים לשמור על ההיסטוריה הרפואית שלהם פרטית. אחרים מעדיפים לעבור את הטיפול רחוק מהמשפחה או החברים, ולא להתמודד עם שאלות והצקות תוך כדי הטיפול. תיירות מרפא מאפשרת לעשות זאת רחוק מהקרובים ולתת להם להתרשם מהתוצאות לאחר מכן. 

שילוב טיפול עם נסיעות: תיירות מרפא היא דרך מצוינת לשלב הליך רפואי עם טיול ופאן, אפשרות לשבור שגרה רגע לפני שנכנסים תחת לסכין המנתחים או מזרק הטיפולים. השילוב הזה מאפשר גם להתאושש באווירה נינוחה יותר, בלי התלאות היום-יומיות של הבית, מה שיכול לעזור להפחית מתח ולהאיץ את ההחלמה.

תיירות מרפא בחו"ל שאלות ותשובות

מה זה תיירות מרפא?

תיירות מרפא היא נסיעה למדינה אחרת לצורך קבלת טיפול אסתטי או רפואי. מטופלים בוחרים במסגרת של תיירות מרפא מסיבות שונות, כמו למשל זמינות הליכים מיוחדים שלא זמינים בישראל, עלויות נמוכות יותר ואפשרות לשלב טיפול רפואי עם חופשה.

איזה סוג של טיפולי תיירות מרפא יש?

תיירות מרפא מכסה מגוון רחב של טיפולים והליכים, כמו למשל טיפולים אסתטיים, טיפולי שיניים, השתלת שיער, וסריקות MRI. למטופלים ולמטופלות יש את האפשרות לבחור מתוך מגוון של טיפולים והליכים רפואיים, כל אחד עם היתרונות שלו.

מהן המדינות הפופולריות ביותר לתיירות רפואית?

כמה מהיעדים הפופולריים ביותר לתיירות רפואית כוללים את טורקיה, הודו, תאילנד, רומניה, מולדובה, יוון, קפריסין, ויש כמובן עוד. מדינות אלו צברו פופולריות בשל איכות הטיפול הגבוהה במוסדות רפואיים מתקדמים, רופאים מיומנים בתחומם שמטפלים באנשים שמגיעים אליהם מכל העולם, וכמובן עלויות נמוכות יחסית לטיפולים רפואיים בהשוואה לישראל.

איך מתכוננים לקראת טיפול בחו״ל במסגרת תיירות מרפא?

אם אתם כאן, כבר עשיתם את הצעד הראשון - מחקר לקראת הטיפול. בדקו מהן האפשרויות עבור הטיפול שאתם מעוניינים בו ובחנו את בתי החולים, המרפאות והרופאים שמבצעים את הטיפולים. יש להיערך מראש עם ביטוח רפואי לחו״ל, לארגן את נושאי התחבורה וכמובן הזמנת מקום לינה. ניתן להיעזר בשירות של סוכן תיירות מרפא שמוריד מעליכם את כל הדאגות לבירוקרטיה. 

מידע נוסף על תיירות מרפא בחו"ל

השתלת שיער בחו"ל: יתרונות, חסרונות ועלויות

מתמודדים עם נשירת שיער ומחפשים פתרון? אם כן, כדאי לשקול השתלת שיער בחו"ל. מדינות כמו טורקיה, יוון, קפריסין והודו מציעות הליכי השתלת שיער ברמה עולמית...

טיפולי אסתטיקה בטורקיה: טסים לחופשה וחוזרים צעירים

עם שילוב של מתקנים רפואיים מתקדמים, רופאים מיומנים ועלויות נמוכות, טורקיה הפכה לבירה עולמית של טיפולים אסתטיים, ומבקרים מכל העולם מגיעים לטיפול רפואי...

טיפולי שיניים בחו״ל: טיפולים בטורקיה, ברומניה ועוד

טיפולי שיניים יכולים להיות יקרים, ועבור אנשים רבים העלות היא מחסום משמעותי בקבלת הטיפול שהם צריכים. לכן נסיעה לקבלת טיפולי שיניים בחו״ל הפכה לאפשרות...